Autoimmunologiczne zapalenie żołądka

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
gregtech

Autoimmunologiczne zapalenie żołądka

Post autor: gregtech » 10 cze 2010, 11:22

Witam serdecznie

Od dwóch lat borykam się z problemami przewodu pokarmowego. Pisałem o tym w innych postach. Ale ten dotyczy głównie Autoimmunologiczne Zapalenia Żołądka. Lekarze jak zwykle nie potrafia pomóc. Latanie po doktorkach przepisywanie inhibitorów PP i innych wynalazkow typu Debridat, Duspatalin itp nic nie pomagało. Gastro 1 wykazała nieznaczny stan zapalny żołądka + linijna nadżerka, nic powaznego, ale czułem sie fatalnie. Po roku cierpień i męki zrobiłem badania na ANA , dodatnie, potem kolejne badania na autoimmunologie i wyszło PRZECIWCIAŁA PRZECIW KOMÓRKOM OKLADZINOWYM ŻOŁĄDKA DODATNIE 1:640
PRZECIWCIAŁA PRZECIW CZYNNIKOWI CASTL'EA DODATNIE 1:32

Gastro nr 2 - Stan zapalny żołądka, liczne nadżerki krwotoczne żołądka, afty i nadżerki na dwunastnicy, przeświecanie naczyń krwionośnych... celiakia wykluczone i HP

Widać po roku znaczne pogorszenie a olewali mnie jak mogli i przepisywali inhibitorki bo mialo być lepiej a jest 100 razy gorzej !!!!

WNIOSEK na podstawie autoiimunologii i obrazu żołądka : AUTOIMMUNOLOGICZNE ZANIKOWE ZAPALENIE BŁONY ŚLUZOWEJ ŻOŁĄDKA

Ale pytanie jak to leczyć, mało o tym piszą
Dodatkowo mam podejrzenie crohna
Biore w tej chwili PENTASA 3x2 500mg i Encorton 40mg /dobe od tygodnia

Efektów brak

PYTANIE JAK W TEMACIE : JAK ZALECZYĆ AUTOIMMUNOLOGICZNE ZAPALENIE ŻOŁĄDKA, jak pozbyć sie tych nadżerek, aft, mdlości, odbijania, pieczenia, uczucia zdartej śluzówki. Jak to załagodzić. Bo tak długo nie wytrzymam :(

Wiem że trzeba uzupełniać B12 bo jest gorsza wchłanialność i można nabawić sie niedokrwistości złośliwej jak sie tego robić nie będzie

-asia-
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Autoimmunologiczne zapalenie żołądka

Post autor: -asia- » 10 cze 2010, 22:56

Czy robiłeś osbie testy alergiczne na pokarmówke?? Bo mój synek miał podbne objawy. Jak widze nie znam się za bardzo na tych wszystkich badnaich, które miałeś robione i lekach które bierzesz, ale u niego takie objawy wywołało uczulenie na soję. Dostał leki zmniejszające kwasowośc soków żoładkowych , wyeliminowaliśmy jak nawięcje produktów z soją i jest lepiej (prawie super), a było bardzo źle, co noc biegunka i wymioty równocześnie, spadek wagi o 2 kg ( synek miał 6 lat), złe wyniki krwi. Wyniki gastoskopi i kolonoskopi stwierdziły krwotoczne zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, nadżerki, nacieki na jelitach, zwężenie odzwiernika... więcej nie pamiętam, ale zapowiadało sie nieciekawie.

gregtech

Re: Autoimmunologiczne zapalenie żołądka

Post autor: gregtech » 11 cze 2010, 08:35

Witaj

Miałem robione testy alergiczne, rzekomo nic nie wyszło (chociaż nie wiem czy w tym teście była soja), ale to raczej nie to , ale dzięki za post i informacje, jak widać nawet soja może spowodować niezłe spustoszenie w organizmie <szok> Na pewno komuś tą informacja pomogłaś, może ktoś odkryje u siebie podobny problem. Pozdrawiam, dzięki

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”