Wystający brzuch

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Megdi
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Wystający brzuch

Post autor: Megdi » 27 cze 2010, 19:17

Na wstępie powiem tylko, że już kiedyś zakładałam taki temat, jednak wraz z usunięciem poprzedniego nicka, którego używałam zniknął i temat (jeśli się mylę to bardzo przepraszam, jednak nie mogę go znaleźć).

W telegraficznym skrócie: zdiagnozowano u mnie Crohna, którego inny lekarz poddał wątpliwości (muszę umówić się na badanie). Od kilku miesięcy nie biorę żadnych leków (brałam Asamax oraz Metypred), czuję się dobrze, mam apetyt, przytyłam.

Moim "problemem" obecnie jest znacznie wystający brzuch (nie tłuszczyk :)), dotychczas płaski. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Co może być tego przyczyną? Myślę, że nie do końca jest to kwestia diety, bo on jest taki o każdej porze dnia i nocy...
Crohn zdiagnozowany ok pół roku temu ale... pojawiły się wątpliwości czy diagnoza była właściwa <lol>

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Re: Wystający brzuch

Post autor: -Ania- » 27 cze 2010, 20:38

Jedna z osób chorych na crohna powiedziała mi, że brzuch jak piłka to "uroda" crohna
i jako tako nic nie można z tym zrobić poza braniem leków na wzdęcia ( jeśli tu jest problem),
albo leków rozkurczowych.

Z obserwacji wiem, że "taki" brzuch jest problemem zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, znana lekarka powiedziała mojemu koledze, że to jest u tzw jelitowców naturalne.

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Megdi
Debiutant ✽

Post autor: Megdi » 27 cze 2010, 20:56

Rozumiem, że żadne ćwiczenia na nic się nie zdadzą?

No nic, muszę udać się do lekarza aby ostatecznie potwierdzić/wykluczyć Cronha no i zobaczymy :)

Pozdrawiam
Crohn zdiagnozowany ok pół roku temu ale... pojawiły się wątpliwości czy diagnoza była właściwa <lol>

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 27 cze 2010, 20:58

Mam dokładnie ten sam problem - permanentna ciąża :D. I też spotkałam się z opiniami, że to nasza uroda. Kiedyś próbowałam z tym walczyć - 100 brzuszków dziennie i inne ćwiczenia na mięśnie brzucha nie przynosiły efektów. Co do diety to zauważyłam, że raz jest wzdęty bardziej, a raz mniej w zależności od tego co zjem - jednak płaski nie jest nigdy.
Jak to mój mąż stwierdził: "Masz wydęty brzuch bo się boisz puszczać bąki". ;)
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 27 cze 2010, 21:20

Cinimini pisze:"Masz wydęty brzuch bo się boisz puszczać bąki".
coz,wg mnie to duzo w tym prawdy.
Mi na ten odstajacy brzuch bardzo pomagaja herbaty z kopru wloskiego,pite codziennie z 2 czy 3 szklanki.
Polecam sprobowac,po kilku dniach "czuje" sie naprawde poprawe.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Megdi
Debiutant ✽

Post autor: Megdi » 27 cze 2010, 22:33

Obyty, dzięki, na pewno spróbuję :D "Ciążowy brzuch" to dobre określenie, a przy mojej drobnej budowie wygląda to śmiesznie :D

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 28 cze 2010, 11:54

Również miałam zawsze płaski brzuch (chyba, ze po coli :razz: ) a odkąd zdiagnozowali u mnie Crohna to mam dużżżżyy... nawet czasem bardzo... wszyscy pytają mnie o ciążę hehhe wiec taki urok i tyle... ja sobie wmówiłam, że to po sterydach a jak przestanę (jeżeli w ogóle) brać to on wróci do normy.... no ale zobaczymy... fakt, ze po nie którym żarciu wyglądam na 6 miesiąc no ale trudno.... nosze mniej opięte ciuchy i tyle....
mój facet, tez mi kazał brzuszki robić... ale nie wierze w nie... gdyby to była skłonność do tycia to tak, ćwiczenia jak najbardziej, ale przy lekach... wątpię.... pytałam też swojego wykładowce, on też w to nie wierzy... więc szkoda naszego wysiłku :wink:
ale są i dobre strony tego brzuszka;p w kolejce w sklepie przepuszczają ;p ostatnio wbiłam się wcześniej na egzamin bo doktor powiedział, ze to nie pogoda na czekanie na ostatnie wejście... mam nazwisko na W:) a doktor nie wiedział ze byłam w szpitalu;p pogoda - 33 stopnie o 18... ja powinnam wejść o 20:) i pojechałam do domu wcześniej:)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 28 cze 2010, 20:58

Ja nie wiem, czy mam cd czy cu,ale z brzuszkiem podobnie jest:) Myślę,że przez wzdęcia i nieregularne wypróżnianie. Jak ujrzę wc con 2 razy dziennie, brzuszek jest ok.

Czasami jednak wygląda to, jakby mi się ze spodni wylewała wielka fałda;p
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Joanna23
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 28 cze 2010, 21:40

Ja zauważyłam że jak zaczęłam chorować to taki brzuszek miałam wystający. Potem miałam płaski i tak jest do tej pory.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 28 cze 2010, 22:07

Unikam produktów mlecznych jak ognia, oraz czytam skład z czego jest robiony dany produkt spożywczy gdy go kupuje ,aby nie było dodatków mleka,serwatki itd. W tedy wzdęcia mam rzadziej.

Awatar użytkownika
Izabelka
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: Izabelka » 29 cze 2010, 21:00

heh :) ten brzuch ja naprawdę wyglądam jak w ciąży tym bardziej ze często noszę takie buski jak dla kobiet w ciąży. Jest on bardzo nie proporcjonalny do mego ciała ;/
Po kilku letniej REMISJI, uczę się żyć na nowo z ZAOSTRZENIEM ... Człowiek tak szybko się przyzwyczaja do dobrego ...

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 29 cze 2010, 21:25

Mnie bardzo często pytano czy jestem w ciąży, albo gadano za moimi plecami ;) - teraz już mniej bo otoczenie już sie przyzwyczaiło, że ja 'tak mam'. Chuderlak z wydętym brzuchalem :)
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 30 cze 2010, 00:07

Joanna23 pisze:jak zaczęłam chorować to taki brzuszek miałam wystający. Potem miałam płaski i tak jest do tej pory.
Joanno, taka jest charakterystyka brzuszka mojej Klaudusi, nic dodać nic ująć !
ale jak już "królują" zaparcia to potrafi mieć typowo ciążowe brzuszysko !
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 30 cze 2010, 08:08

Ja miałam ostatnio sezon zaparciowy i koleżanka do mnie ' zaokragliłaś się troche, może ogranicz węglowodany'; D nic nie będę ograniczać;p niech sama się katuje :D zaczęłam jeść błonnik i troszkę lepiej jest, więc polecam.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 30 cze 2010, 08:54

U mnie to nie kwestia zaparć - ostatnie dwa miesiące są dla mnie bardzo stresujące, mam non stop rozwolnienia, i każdy mi mów, że 'strasznie wychudłam (bez przesady 1,5 kg). No i mimo tego, że "wychudłam" to brzuchal jest - Piotrek mnie po nim klepie i pyta która to już ciąża.
Dodatkowo powiem Wam, że u mojej mamuśki jest ten sam problem - chudzina, a brzusio wydęty.

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”