Pasożyty?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Re: Pasożyty?

Post autor: Tomek0700 » 01 paź 2010, 16:55

guz ale gdzie? jaki? o czym mowa? wynik krwi pokazuje, ze mialem kontakt z ta bateria - skoro mam doligliwosci, wszystkie badania sa ok, nie mialem tylko gastraskopii, a dalej sa rozne bole podczerwienie skory czasami biegunki brak apetytu odbijanie - nie widze innego sposobu niz leczenie tego dziadostwa! przeciez nie bede czekal kolejnych dwoch miesiecy na gastroskopie i sie meczyc. Mam przepisany lanzul, dumeox, fromilid oraz linex forte do leczenia. I wynik jest jednoznaczny 7,31 - byl kontakt na pewno.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 01 paź 2010, 21:24

gregtech pisze:
ranka pisze:badanie na helicpbacter pylori robione z krwi , jesli nie masz guza,nie krwawisz aktywnie z przewodu pokarmowego, i nie bierzesz IPP jest bez sensu.. to moze byc falszywy wynik
Pierwszy raz słyszę taką teorię
1. Co ma krwawienie z co ma w ogóle guz !!! do testu ilościowego z krwi IgG - wykazującego ilość przeciwciał w organizmie na Helicobacter
2. Jaki wpływ ma branie IPP na test laboratoryjny - może ktoś mi to wytłumaczy ??

NA CZYM POLEGA BADANIE Z KRWI
Polega na oznaczeniu w surowicy krwi przeciwciał IgG. Badania te potrafią określić ilościowo we krwi badanego poziom przeciwciał przeciwko tej bakterii.
Wadą tego testu jest dodatni wynik, nawet w 28 miesięcy po likwidacji (eradykacji) bakterii w żołądku. Jest to spowodowane powolnym zanikiem ilości przeciwciał w surowicy krwi.

[ Dodano: 30-09-2010 ]
pea pisze:Ranko, jeżeli chodzi o gastroskopie to żeby stwierdzić helicobacter trzeba pobierać wycinek, czy są to na tyle widoczne skupiska, że wystarczy samo obejrzenie żołądka?
Nie ma opcji żeby zobaczyć te bakterię gołym okiem, wycinek jest konieczny !!! Ale jak nie masz wskazań do gastroskopii zrób sobie test serologiczny w laboratorium. On dobrze wskazuje czy jest bakteria.
a od kogo masz slyszec?

to ja ci to mowie bo ja mam wiedze oparta na wykladach lekarzy i ksiazkach medycznych. jak ci za malo moge ci przepisac notke z wykladu od lekarza.

krwawienie i leki zafalszuja obraz gastroskopii - dlatego wtedy jest wiarygodny test serologiczny.
i dlatego pacjenci przed wykonaniem gastroskopii proszeni sa o nie branie lekow z grupy IPP na conajmniej dwa tygodnie przed badaniem.

takie sa fakty i tak tez sie to stosuje w szpitalach czy pracowniach w ktorych ja bywalam, na studiach tez mialam to wbijane do glowy.

co do gastro - oczywiscie ze wycinek :) czasami tez patomorfolog oglada wycinek pod mikroskopem, wtedy widac ta pałeczke pod mikroskopem.
ale zazwyczaj wystarcza test ureazowy na gastro :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 07 paź 2010, 23:41

Witam. Biore 5 dni Duomox, Fromilid, linex forte i rapilazole. Jak na razie bardzo slabe efekty... z rana calkowity brak apetytu, mdlosci (zapewne przez antybiotki) potem zaczynam odczuwac glod (pierwszy raz od 5 miesiec) ale jak juz jem to robi mi sie niedobrze.. stolce sa jakies dlugie, ciagle niejednolite. Ciagle mi sie masakrycznie odbija - doslownie wszystko, woda, rano jak wstaje odbija sie niczym, po kromce chleba, po obiedzie. Obawiam sie, ze ta terapia mi nic nie da.
Czy gastrolog moze zlecic badania na lambioze? czy tylko prywatnie moge wykonac? lekarz rodzinny podobno nie moze.

Pozdrawiam..

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 08 paź 2010, 00:01

Tomek0700 pisze:Czy gastrolog moze zlecic badania na lambioze?
Nam zlecił jak i szereg innych badań.
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 09 paź 2010, 12:07

mam umowiona gastroskopie dopiero na 18 grudnia, masakra.. tylko prywatnie patrza. Lekarz spojrzal na mnie spytal sie czy chce gastroskopie odpowiadam, ze tak dostalem termin i do widzenia...

[ Dodano: 10-10-2010 ]
jak wyglada terapia na lambilie?

Awatar użytkownika
wiolla
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica

Post autor: wiolla » 19 sty 2011, 00:55

U syna niby diagnoza postawiona,
owsica.
Leczyliśmy się całą rodziną+pies,leki zażyliśmy dwukrotnie,ale chory,czyli syn,nadal cierpi.
Biegunka,wzdęcia,bóle w okolicy pępka.
Lekarz stwierdził,że po tak późno wykrytej owsicy(1,5 miesiąca),jelita są tak zniszczone,że luźny stolec może się utrzymywać do kilku miesięcy.Nie otrzymaliśmy wskazówek dietetycznych,nie ma potrzeby przychodzenia na następną wizytę,
jednym słowem powiedział nam pa :smutny:

Nie mam pojęcia co robić dalej,mam wrażenie,że to nie tylko owsica.
Myślę o kolonoskopii.

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 19 sty 2011, 02:22

wiolla pisze:Lekarz stwierdził,że po tak późno wykrytej owsicy(1,5 miesiąca),jelita są tak zniszczone,że luźny stolec może się utrzymywać do kilku miesięcy
z tego co mi wiadomo owsiki nie niszczą jelit i dość łatwo je wyeliminować, ewentualnie może wystąpić powikłanie w postaci zapalenia wyrostka robaczkowego.

Twój opis przypomina zakażenie pierwotniakami - Lamblioza , lub innymi nieproszonymi gośćmi w postaci grzybów - Candida albicans i inne . Oczywiście zalecane jest badanie w kierunku wyeliminowania takiej możliwości.
Również tak może przebiegać niestety crohn.

Awatar użytkownika
wiolla
Początkujący ✽✽

Post autor: wiolla » 19 sty 2011, 09:44

Piciu,
Lamblioza wykluczona,a Candida albicans dodatnia,ale kompletnie zbagatelizowana przez dwóch lekarzy,uznana,za bez istotną.

Co do owsika,nasz ostatni gastrolog stwierdził,że owsica zostawia po sobie ogromne spustoszenie w jelicie i można się liczyć z półrocznym powrotem do normalności.
Sam widzisz,że coś tu się nie zgadza,jednym zdaniem mówiąc,sprawa mi śmierdzi :smutny:

Biegunki nie mają końca,nic nie jest w stanie ich powstrzymać,a lekarz radzi cierpliwie czekać,ale jak to zrobić,kiedy syn całymi nocami spaceruje do wc,i znika w oczach.

edit

dodam może,że najwięcej wizyt w wc jest w nocy i nad ranem.

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 19 sty 2011, 12:47

wiolla pisze:Candida albicans
ciężko ją wytępić, dieta oraz leki muszą być jednocześnie stosowane, probiotyki polecam LacidoEnter X 2 dziennie i to przez długi okres 6 mięsiecy min. - niezależnie czy ma się candidę czy nie , przy Crohnie lub Cu wskazane są one.

Lamblioza wykluczona jest na podstawi wyników - antygeny lamblii, ELISA czy tylko na podstawie cyst ?

Czy syn miał także zrobiony posiew na obecność bakterii wywołujące Jersinioze ?

Awatar użytkownika
wiolla
Początkujący ✽✽

Post autor: wiolla » 19 sty 2011, 16:50

Piciu pisze:probiotyki polecam
Lacidofilmoże być?

Jeśli chodzi o Lambliozę,
badanie było ogólne na pasożyty(z zaznaczeniem Lamblioza),właśnie wtedy w dwóch próbkach wykryto owsiki + Lamblia - krew w kale +
innych jaj nie było.
Badania bakteriologiczne wykazały tylko Candide.

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 19 sty 2011, 18:52

wiolla, możesz dowiedzieć się więcej o probiotykach np. tu:
viewtopic.php?t=5025&highlight=probiotyk
viewtopic.php?t=4871&highlight=probiotyk
tematy te znajdują się w dziale Suplementy viewforum.php?f=10
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 22 sty 2011, 00:21

blagam o pomoc!
mialem gastroskopie a tam tylko napisane, ze najprawdopodobniej mialem wrzoda na dwunastnicy i to wszystko (znieksztalcona lekko dwunastnica).. ciagle mi sie odbija, dziwne stolce 3-4x, test elisa z lambliozy jest OK, hp na gastro nie wyszlo czyli musialem usunac, stolec na grzyby tez nic nie wykryto, zostal mi tylko posiew w kierunku bakterii.. kolonoskopia bylo zapalenia jelita z niewiadomego powodu a sam opis doslownie ok.. moze to jelito drazliwe?! od 5 dni mam jakies zaostrzenia :|.. ten test elisa lambliozy jest wiarygodny? bo mam bardzo podobne objawy, bol, kuje po prawej stronei i w ogole..

Awatar użytkownika
wiolla
Początkujący ✽✽

Post autor: wiolla » 26 sty 2011, 22:47

Piciu pisze:z tego co mi wiadomo owsiki nie niszczą jelit i dość łatwo je wyeliminować,
niestety nie :smutny:
Odebrałam dziś wyniki,znów to samo krew w kale i OWSICA,to jakaś masakra,syn dopiero jest po leczeniu.
Jak to dziadostwo wytępić?
Biegunki są nie do zniesienia,to trzeci miesiąc,następne 3 kg mniej(w sumie 15) :smutny:

Awatar użytkownika
malaperelka
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Odrobaczanie

Post autor: malaperelka » 08 maja 2013, 00:10

Odświeżam temat. Czy warto robić prewencyjne odrobaczanie? Robię raz do roku siebie i faceta. Mam schizę na tym punkcie, parę lat temu moja Mama miała owsiki, a później mieliśmy epidemię w pracy. Robiłam badania, które nic nie wykazały, ale mimo to wolę się odrobaczać.

Mam też pytanie, czy owsiki faktycznie niszczą jelita?
Pozdrawiam,
A.
-----
Duspatalin x2, Sanprobi x1, UlgixMax Wzdęcia x3

LoneWolf
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: LoneWolf » 08 maja 2013, 13:21

Słyszałem opinię, że warto raz do roku się prewencyjnie odrobaczyć. Schizy na punkcie pasożytów to niefajna sprawa i lepiej wrzucić na luz. Pasożyty takie jak owsiki są odczuwalne, nie ma objawów - nie ma pasożytów. No i nie spotkałem się z opinią, że one niszczą, po prostu są dokuczliwe i tyle, kiedyś większość ludzi miała pasożyty i żyli. Nie ma strachu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”