Strona 1 z 1

Problem z moczem

: 06 kwie 2012, 15:06
autor: dnq
Witam wszystkich. Choruję na Crohna. Wykryto u mnie naciek zapalny z przetoką pecherzowo-jelitową, który pozlepiał ze sobą jelita i pęcherz moczowy. Wtedy w moczu pojawiały sie pęcherzyki powietrza, latały jakieś "fusy", ten mocz był ciemny, mętny itp. Zostałem zakwalifikowany do operacji, operował mnie prof. Tarnowski w ECZ w Otwocku. Operacje miałem tydzień temu, wycięto zmieniony odcinek jelita ciękiego, operacja bez powikłań i jestem w domu. Tylko pozostał problem moczu.... Dalej oddaje często mocz, ten mocz jest lekko zabarwiony, niby normalny ale jednak nie, nie ma w nim już pęcherzyków powietrza, ani tych "fusów". Myślicie, że to jest normalne? Drogi moczowe muszą dojść do siebie po usunięciu tego? Czy może mam stan zapalny dróg moczowych spowodowany tym 'naciekiem' i musze go wyleczyc? Dodam jeszcze, że dziś byłem u lekarza rodzinnego i przepisał mi antybiotyk na to.

Re: Problem z moczem

: 06 kwie 2012, 15:21
autor: malapkasia
a moze wystarczy zadzwonic na oddział, do szpitala, w którym Cie operowano, poprosic lekarza do telefonu, który to robił, albo zapytac jakiegoś chirurga ze szpitala ?
osobiscie rodzinnym srednio wierze. a tak w ogole to nic lekarz nie mowil przy wypisie ? :roll:

Re: Problem z moczem

: 28 paź 2014, 08:16
autor: mynq
zdaje sie ze mam podobny przypadek, mozesz napisac cos wiecej? jak to wyglada teraz?

Re: Problem z moczem

: 23 lip 2015, 22:57
autor: angelika0103
Ostatnio miałam robione badania moczu i wyszło mi że mam biliburine skąd ona się tamwzięła. Przy czym mam zakażenie dróg moczowych. Czy ktoś z was miał podobnie?

Re: Problem z moczem

: 23 lip 2015, 23:30
autor: kalka_96
angelika0103, miałam tak chyba ze dwa razy.
ale ja mam anomalnie w drogach żółciowych, więc lekarze się tym nie przejęli

Re: Problem z moczem

: 24 lip 2015, 08:42
autor: angelika0103
To nie ma co panikować. Zrobiłam dzisiaj powtórkę z badań by się upewnić bo ogólnie mocz nie wyszedł mi dobrze bo leukocuty i aceton ururobilinogen azotyny i liczne bakterie :-(

Re: Problem z moczem

: 08 lis 2019, 23:24
autor: mari
Proszę powiedzcie czy Cipronex i Furagina to leki bezpieczne przy CU,mam ból przy oddawaniu moczu lekarz /jedyny gabinet który jeszcze był czynny/ którego uprzedziłam o mojej chorobie , bez badań od razu zlecił antybiotyk stwierdził ze taki problem to częsta dolegliwość ,obawiam się zaostrzenia CU po tym antybiotyku bo ostatnio choroba trochę odpuściła ,a może sa inne bezpieczniejsze leki w tej furaginie tez wyczytałam o działaniu ubocznym ,prosze napiszcie jeżeli ktoś miał zlecone te leki,

Re: Problem z moczem

: 10 lis 2019, 19:12
autor: obyty.z.cu
spokojnie bierz, na pewno pomoże ;)

Re: Problem z moczem

: 16 lis 2019, 07:52
autor: Noelia
mari pisze:
08 lis 2019, 23:24
obawiam się zaostrzenia CU po tym antybiotyku bo ostatnio choroba trochę odpuściła ,a może sa inne bezpieczniejsze leki
Gastro wielokrotnie wręcz zlecają Cipronex (cyprofloksacynę) w CU, żeby złagodzić objawy zaostrzenia, jak biegunki czy wzdęcia.
Mąż nawet kroplówki z tym antybiotykiem dostawał na oddziale gastro.
A gdy brał Cipronex z powodów nerkowych (powikłania po ataku kolki, kamica i stan zapalny), to jelita się przy okazji uspokajały :)

Furagina również nie powinna zaszkodzić.

Tabelka wprawdzie o CD, ale CU też to dotyczy:

Re: Problem z moczem

: 17 lis 2019, 20:39
autor: mari
Noelia dziękuję za odpowiedź ,jak zawsze jesteś niezawodna .Zastosowałam tylko Furaginę,dodatkowo rodzinny dołożył Urosept ,pomogło.Już prawie rok żyję normalnie ,obawiałam się że coś co miało pomóc /cipronex/-zaszkodzi,choć właśnie jest dedykowane przy CU.Pamiętam rozmowę z gastrologiem -dr.szpitala MSW była to tylko konsultacja mojego leczenia CU , wtedy kilka razy powtarzał :w zaostrzeniu wchodzimy ostro ze wszystkim co może szybko zatrzymać chorobę a potem stosować minimum które pomaga utrzymać remisję i unikać obciążenia organizmu zbędnymi w danym czasie lekami.moja gastrolog postępuje w remisji podobnie,ale w zaostrzeniu wprowadza stopniowo leki zaczynając od tych słabszych.