Stawy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monika81
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Monika81 » 09 lip 2013, 15:13

No ja w sierpniu mam enterografie zaplanowaną, potem wrzesień reumatologia i szpital. zobaczymy co z tego będzie...
Ciepła kapiel na mnie nie działa, nawet letnia woda powoduje u mnie ból skóry całego ciała. Jedynie prawie zimna woda przynosi chwilowe ukojenie. Dziwne to wszystko
Monika81

Awatar użytkownika
Monika81
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Monika81 » 09 lip 2013, 15:17

No dokładnie, dla kazdego coś innego :-)
Monika81

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: noodle » 09 lip 2013, 15:26

Wtrącam się do tematu, bo też miałam kłopot ze stawami. Co prawda nie w takim stopniu, jak Wy, ale miałam artroskopię. Potem miałam także fizykoterapię i masaże. Powiem Wam, że krioterapia coś mi dała (pewnie przeciwbólowo), ale w działanie laserów czy pola magnetycznego nie wierzę. Bardzo dużo dała mi za to terapia poprzez masaże. Dziś ręka jest prawie jak nowa ;)

Mam za to od jakiegoś czasu problem z plecami. Bolą mnie one bardzo często, w okolicach pod lewą łopatką. Bolą one on dłuższego chodzenia (wtedy czuję jak mięśnie się tam napinają i strasznie mocno plecy wtedy bolą). Czasami po przebudzeniu też mnie bolą, jak wstaję i chodzę parę pierwszych kroków po wstaniu. Nie wiecie, od czego to może być?
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Monika81
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Monika81 » 09 lip 2013, 15:36

Mnie też bolą plecy, pod łopatkami również. W sumie to reumatolog stwierdził ze wszystko to to spondyloartropatia seronegatywna.
Monika81

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 09 lip 2013, 15:46

Monika81, czyli pewnie pozostaje iść do reumatologa. Jestem ciekawa, skąd te wszystkie problemy zdrowotne się u mnie biorą. Co chwilę coś... :cry:

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Monika81
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Monika81 » 09 lip 2013, 15:49

Chyba najlepiej byłoby pójść do reumatologa, ale do jakiegoś dobrego. Bo z doświadczenia wiem ze kiepskich lekarzy jest na pęczki nieststy... :-/
Monika81

Awatar użytkownika
Monika81
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Monika81 » 09 lip 2013, 15:50

no, tylko jesli sie nie znasz, to trudno wiedzieć co ma sie zrobić i zbadać. To właśnie jakiś lekarz powienien pomysleć i zlecic, ale.... wiadomo ze to już inny temat
Monika81

Awatar użytkownika
Monika81
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Monika81 » 09 lip 2013, 15:53

z lekarzami to jest jakaś masakra, tutaj u mnie w Poznaniu to juz odwiedziłam chyba wiekszość. ostatnio zmieniłam też gastrologa, który wiedzać, ze mam CD na stawy pzrepisywał mi ciagle NLPZ... szkoda słów
Monika81

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 09 lip 2013, 15:59

Egzistenz, bardzo chętnie, poproszę na PW jeśli możesz. :*

Bóle kręgosłupa, kłopoty z oczami, dieta bezglutenowa, problemy z testosteronem, problemy z tarczycą... :cry:

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 10 kwie 2014, 23:34

Hej. Pomóżcie bo zwariuje. Jakieś 2-3 tyg. Temu odstawilam encortolon i się zaczęło, boli mnie wszystko na przemian, kark, nadgarstki, kolana, palce...wczoraj robiłam badania, cała morfoligia piękna, ob7,crp3, wapno9.5, czynnik rematoidalny4, czyli wszystko w normie. Nigdy wcześniej nie miałam problemu ze stawami, lekarz rodzinny rozkłada ręce, do reumatologa dostać się ciężko, jelita wydaje mi się że są spokojne, biegunek nie mam choć czasem coś zakuje.. I co chodzi, czy to po stetydach, jeśli tak to jak długo to potrwa? Strasznie mi to uprzyksza życie, dziś nie mogłam 3 letniego syna wyjąć z wanny... :cry:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 10 kwie 2014, 23:43

ulka1986, ja też mam koszmarne bóle przy zmniejszaniu dawki sterydów. Jeśli bardzo boli mnie zalecono powrócić do wcześniejszej dawki i spróbować ja zmniejszyć za tydzień. Pomogło trochę :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

es.muss.sein
Debiutant ✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: es.muss.sein » 10 kwie 2014, 23:45

Mnie też dręczą bóle, szczególnie dłoni (plus uparty ganglion na prawym nadgarstku, który ciągle wraca), ale zapalenia stawów nie ma. Wszystkie wyniki też mam pięknie w normie (u reumatologa tylko jeszcze nie byłam) i się zaczynam zastanawiać czy to nie od Crohna? Lekarze nie wiedzą w ogóle co to jest, sugerują albo Ultraschall (chyba ultradźwiękowa terapia po polsku?) albo wycięcie ganglionu i fizjoterapię. Problem w tym, że ganglion na jednej łapie, a bolą obie. I gdzie tu logika :neutral:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 11 kwie 2014, 10:36

Bóle przy schodzeniu ze sterydów niestety typowe i trzeba się z tym pogodzić. Można też próbować leczyć zewnętrzne, ale to nie jest skuteczne w pankolotis. Uberis (budesonid na CU) jest niedostępny w Polsce, a jego cena zaporowa. Może należy wprowadzić immunosupresję?? To są decyzje, które należy podejmować po dyskusji z mądrym lekarzem.
Co do bólu dłoni to nie są typowym objawem pozajelitowym CD, ale tu każdy choruje tak jak umie. Dość często pomaga sulfasalazyna, którą warto wypróbować gdy zmiany są w jelicie grubym. Bóle stawowe zwykle są związane z zaostrzeniem lub je wyprzedzają i leczenie choroby zasadniczej z reguły pomaga. Oczywiście idź do reumatologa, bo dla ciebie ręce to podstawa. Może skierują cię na jakąś fizjoterapię??
Wielka polska pianistka Halina Czerny-Stefańska mówiła, że jak nie ćwiczy paru godzin dziennie to bardzo bolą ją ręce i ćwiczyła codziennie nawet gdy nie koncertowała.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 11 kwie 2014, 22:16

Aha, czyli przy zejściu z sterydów te bóle to norma i muszę je przetrzymać aż znikną :) bo już sobie nowych schorzeń szukałam, bo nigdy nie miałam takiego problemu.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 11 kwie 2014, 22:17

ulka1986, no niestety to norma, ale jeśli ból będzie naprawdę nie do zniesienia, to lepiej iść z nim do lekarza, by sprawdzić przyczynę. Mam nadzieję, że to tylko reakcja odstawieniowa:)
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”