Stawy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: Stawy

Post autor: Maatylda » 02 paź 2014, 20:53

kintaro, bierzesz teraz jakieś leki?

masz obniżone płytki, zdarzało Ci się to wcześniej?

kwas moczowy w normie- to ważne przy bólach stawów.

przeciwciała masz ujemne, to dobrze, ale ich brak nie wyklucza chorób, poza tym nie zawsze wychodzą, mogą pojawić się później.

miałeś badany czynnik RF? antyCCP? nie teraz badałeś OB i CRP?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 paź 2014, 21:14

Wyniki skąpe, ale OK. Płytki nieznacznie obniżone, ale to raczej nie jest powodem bóli w stawach. Stawy to raczej nie jest problem neurologiczny. Bóle mogą dotyczyć np ścięgien i powięzi. Nie rozumiem też dlaczego masz płacić za skierowanie. Za kasę możesz iść do dowolnego specjalisty bez skierowania.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kintaro
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: opolskie

Post autor: kintaro » 02 paź 2014, 22:49

mieszkam w małym mieście, u mnie nie ma reumatologa, muszę jeździć 25 km dalej, ale to i tak prywatnie, nie wiem gdzie już mam uderzyć, żeby coś zdziałać, słyszałem o ziołolecznictwie. Zastanawiam się żeby zrobić ponownie badania na borelioze (robiłem w lipcu, w IgM w normie, a w IgG wynik wątpliwy - 9,3 a zakres 9,0-11,0 jest właśnie wątpliwy). Nie wiem już sam...bóle trwają, może minimalnie mniejsze, ale i tak kiepsko i lipa....

teresa256
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie

Post autor: teresa256 » 07 paź 2014, 19:33

postaraj się o skirtowanie do buska zdroju do sanatorium na kapiele siarkowe rawelacja w leczeniu chorób zapalnych stawów

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 07 paź 2014, 20:11

teresa256 pisze: do sanatorium na kapiele siarkowe rawelacja w leczeniu chorób zapalnych stawów
hm...pewnie na te stawy bardziej "piekiełko" z tańcami :wink: :lol:
Ruch leczy jeśli odpowiednio stosowany :roll:

Kąpiel o 7 rano nie pomaga,a podkręca nerwy na cały dzień :smutny:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie

Post autor: kaskaaa1502 » 07 paź 2014, 20:14

faktycznie ruch działa cuda :) tylko dlaczego w ruchu nie boli a jak usiąde albo położe sie to mało jajka z bólu nie zniose :(
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

sofijka
Aktywny ✽✽✽
województwo: pomorskie

Post autor: sofijka » 11 paź 2014, 03:04

Kintaro –myślę, że faktycznie dobrze byłoby powtórzyć badania na boreliozę, bo różnie to jest z wynikami, mogą wyjść fałszywe, a przy wątpliwym wyniku jest to tym bardziej wskazane, żeby sprawdzić to ponownie . Jakim testem miałeś robione poprzednie badania? Najlepiej robić western blotem lub real time pcr, elisa ma opinię testu niemarodajnego, przy którym często wychodzą fałszywe wyniki.
Jeśli chodzi o podejrzenie chorób autoimunologicznych, to dokładanie tak jak pisała wcześniej Maatylda:
Maatylda pisze:przeciwciała masz ujemne, to dobrze, ale ich brak nie wyklucza chorób, poza tym nie zawsze wychodzą, mogą pojawić się później.
Sama jestem takim przykładem, mam seronegatywne ZZSK. Bywa też, że morfologia, takie wskaźniki jak OB czy CRP są w granicach normy.
Które stawy dokładnie Cię bolą? W przypadku boreliozy mogą to być wszystkie stawy, w przypadku poszczególnych chorób autoimunologicznych często tak jest ( choć nie zawsze oczywiście), że bolą konkretne stawy – przy ZZSK najczęściej stawy biodrowo – krzyżowe, stawy barkowe, przy RZS – małe i średnie stawy – dłonie, kolana. Czy miałeś robiony rtg stawów? Jeśli tak, to czy wyszły tam jakieś zmiany?
Z lekarzy najbardziej wskazany jest oczywiście dobry reumatolog, ale istnieją też pewne choroby objawiające się między innymi przewlekłymi bólami mięśni ( a pisałeś też o bólach mięśni), które diagnozuje właśnie neurolog.
Obyś niebawem dowiedział się, co jest przyczyną Twoich dolegliwości. Trzymam kciuki za poprawę :smile: .

marcin820201
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 17 paź 2014, 15:26

Ok, prosze o pomoc, sytuacja jest nastepująca:

zapalenie stawów od 3mscy
kalprotektyna 1800
morfologia w normie: nieznacznie podwyzszone neutrocyty i obnizone limfocyty msc temu te wartości byly b. rozchwiane, WBC tez byly powyzej normy

1 raz w lazience: 1/2 w skali bristolskiej czy tej od uksztaltowania
brak bólu brzucha
zapalenie nadtwardówki momentami

leczenie ktore dostalem to encorton 20mg z mozliwoscia przejscia na budesonid w trakcie

brac czy czekac az zaostrzenie samo minie?
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 paź 2014, 22:09

Ja bym brała bo symptomów zaostrzenia jest wiele. A dlaczego nie kwalifikują cię do biologii? Gdzie się leczysz??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

marcin820201
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 17 paź 2014, 22:47

Leczę się w MSW- do biologi nie kwalifikują bo w za dobrym stanie jestem.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 paź 2014, 20:18

Weź steryd, jeśli zadziała to dobrze, a jak nie to może wtedy zakwalifikują cię do biologii. Nie jestem zwolenniczką leczenia biologicznego dla wszystkich, bo nie ma takiej potrzeby.

marcin820201
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 19 paź 2014, 08:11

Wziąłem i byłem pod wrażeniem- od razu zaczęło się poprawiać. Jednak rano ociupinkę gorzej-może taka dawka nie starczy na 24h - jednak cały dzień od 10 rano do po północy miałem spokój. Ciekawe jak dziś będzie.

kintaro
Debiutant ✽
województwo: opolskie

Post autor: kintaro » 21 paź 2014, 15:20

witam,
Nic się nie zmienia, bóle nadal trwają, popijam już ziółka z pazura diabelskiego, żadnych efektów, proszę niech mnie ktoś nakieruje, gdzie jeszcze mogę się udać, bóle mięśni i stawów nadal trwają, miałem cichą nadzieję, że znikną same od siebie, teraz już jestem pewny, że nic z tego nie będzie, w ten szajs jakoś trzeba uderzyć, tylko jak? Proszę forumowicze pomóżcie i podajcie jakieś propozycje...mi już naprawdę odechciewa się żyć...doradźcie coś, masakra, proszę o odpowiedzi co mam robić, pozdrawiam

teresa256
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: teresa256 » 22 paź 2014, 13:16

obyty.z.cu pisze:Kąpiel o 7 rano nie pomaga,a podkręca nerwy na cały dzień
nie jest tak źle mi bardzo pomogło i za pół roku mam zamiar tam wrócić

Karagana
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Karagana » 25 paź 2014, 18:50

Kintaro mnie reumatolog kazała brać codziennie OMEGA ARTRE dwie tabletki.Oprócz tego dała mi skierowanie na fizykoterapie.W tej chwili mogę powiedzieć że widzę poprawę i mimo że nie jest idealnie to śmiało mogę powiedzieć że może być.
A z bólu stawów chciało mi się nieraz płakać.Najgorzej było rano.

Pozdrawiam Iwona

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”