Stawy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kintaro
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: opolskie

Re: Stawy

Post autor: kintaro » 27 paź 2014, 21:20

Witam,
Mam w planach zrobić maksymalnie do środy powtórkę badań na boleriozę (w IgG wyszedł mi wynik niepewny). Oraz badania na chlamydie, wyczytałem w Internecie, że ta bakteria też jest odpowiedzialan za bóle. Narazie takimi mały kroczkami walczę z bólami, które nie ustępują. Zobaczymy co pokazą wyniki, czy ktoś miał/ma te bakterie - chlamydię? Czytałem, że są przypadki, że strasznie ciężko wykurzyć ten szajs, narazie nie ma co gdybać, pozdrawiam

kintaro
Debiutant ✽

Post autor: kintaro » 29 paź 2014, 13:06

Witam,
Ostatnie dni poświęciłem na zbieranie informacji, co może być przyczyną bóli mięśni i stawów, jutro będę robił kolejne badania w laboratorium, koszt 296 zł, no ale trudno zdrowie ważne, bóli mam już dosyć bo to męka, proszę zerknąć co sądzicie o badaniach, które chcę jutro wykonać:
Bolerioza (tylko w IgG, bo tam miałem wynik wątpliwy)
Chlamydię pneumoniae i trachomatis
Candida
Paciorkowce
Ogólna Morfologia

Wyczytałem na necie, że te bakterie mogą wywoływać bóle, które mi towarzyszą, jak sądzicie, dobry wybór w sprawie ewentualnego wykrycia diagnozy? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 31 paź 2014, 12:30

Heh warto próbować. Jakimi metodami będziesz wykonywać testy? Pewnie elisa bo cena do tego mi pasuje.
Ja jak wyjem resztę antybiotyku to będę po jakimś czasie robić chlamydie, skierowanie już mam.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

kintaro
Debiutant ✽

Post autor: kintaro » 31 paź 2014, 22:16

hmm, a Ciebie bóle nie puściły, bo coś tak mi ostatnio wspominałaś...jakim sposobem będę robił? jedna część na kał, druga na mocz (bo zapomniałem wspomnieć, że będę miał również posiew moczu), trzecia na krew i jeszcze wymaz z gardła. Od czerwca to wszystko trwa i z dnia na dzień te bóle bardziej mnie przerażają...

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 01 lis 2014, 21:05

Tak u mnie ból odpuścił, ale reumatolog woli się upewnić że nic we mnie nie siedzi, zwłaszcza że w badaniach wychodzi że mam przeciwciała bolerii i yersini a te mogą się mieszać z chama. No i jeszcze warto sprawdzić cytanomeganowirusa ( czy coś takiego)
U mnie bóle pojawiły się po zejściu z sterydów i trwało to ok 2 miesięcy, wtedy ledwo się ruszalam, mąż mnie z wanny wyciągał, po czym ból ustąpił na 2-3 tygodnie i wrócił, słabszy ale też dal mi w kość. Teraz mam spokój ale boję się ze znów wróci.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie

Post autor: kaskaaa1502 » 05 lis 2014, 11:10

w rezonansie i przeswietleniu wyszlo ze mam zapalenie stawow krzyzowo-biodrowych. bol niesamowity. zdarzaja sie lepsze dni ale rzadko :( pani reuatolog powiedziala, ze jesli dostane leczenie biologiczne na CD to powinno tez pomoc na zapalenie stawow. narazie albo wyje z bolu albo w ostatecznosci biore tramal, ale pomaga tylko na chwile. nie chce sie faszerowac przeciwbolowymi przez wrzoda na zoladku ktory "nie lubi" tramalu :(
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 lis 2014, 20:37

Twoje objawy kwalifikują do biologii i powinnaś się o nią postarać jeśłi leczenie choroby zasadniczej innymi metodami nie przynosi efektów.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 18 lis 2014, 21:18

Zrobiłam test na chlamydia trachomatis i oczywiście igm dodatni, test elisa. to mam komplet bolerioze, yersinia i teraz chlame... oczywiście wb wykluczył bolerioze, yersini nie potwierdzalam i teraz musze robić wb chlamydii. Zastanawiam się czemu lekarze wyrzucają kasę nfz w błoto, teraz pewnie w poradni chorób zakaźnych pobiora mi krew i znów zrobią elisa i wb, po co robić ten test na przeciwciała nie rozumiem nawet jakby wynik był ujemny to to nic nie znaczy i trzeba robić wb... :neutral:

madunka
Debiutant ✽

Post autor: madunka » 05 gru 2014, 20:55

Wyczytałam w innym wątku, że bóle stawów czasami zwiastują nawrót choroby:-( Czy jest to możliwe? Jeśli tak to po jakim czasie od wystąpienia tych problemów stawowych może nastąpić nawrót?

przeniosłem ten post do tego tematu, bo tutaj pasuje, proszę na przyszłość umieszczać posty w dobrych tematach, cordo
Ostatnio zmieniony 05 gru 2014, 21:19 przez madunka, łącznie zmieniany 1 raz.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 gru 2014, 21:38

To są takie choroby, że każdy choruje inaczej i nie ma reguł. Po prostu trzeba siebie obserwować.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 07 gru 2014, 20:14

U mnie reumatolog podczas pierwszej wizyty przepisała Asentra oraz stwierdziła, że może to być fibromialgia. Kolejną wizytę mam w styczniu.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono

Post autor: Maatylda » 07 gru 2014, 20:58

mgiełkaa, czy poleciłabyś tą reumatolog?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 07 gru 2014, 21:28

Maatylda, była to moja pierwsza w życiu wizyta u lekarza reumatologa. Pani doktor bardzo dokładnie zapoznała się z całą dokumentacją medyczną, z wynikami badań oraz przeprowadziła ze mną szczegółowy wywiad.
Nie wiem jak będzie wyglądała druga wizyta, jeżeli nadal będę posądzana o fibromialgię bez dalszego diagnozowania to na pewno nie zarekomenduję pozytywnie.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 07 gru 2014, 22:24

mgiełkaa pisze:jeżeli nadal będę posądzana o fibromialgię bez dalszego diagnozowania to na pewno
wiesz,lekarz na pierwszej wizycie coś tam musi założyć,na tej podstawie robi badania,diagnozuje.
Ja u neurologa znalazłem sie ze skierowaniem od okulisty.Neurolog po wywiadzie stwierdziła,że trochę to wszystko wskazuje na stwardnienie rozsiane.Po kilku badaniach okazało się,że po prostu wszystkie problemy miały swoją przyczynę,każda z osobna,a do tego CU i ...
no ale rezonansów i TK i innych badań trzeba było zrobić.No i teraz kontrolnie też.
Swoją drogą ostatnio robiono mi TK klatki piersiowej i przy okazji stwierdzono problemy w kręgosłupie (tam akurat mam kilka rezonansów) ale i skrzywienie mostka, a tego nie wiedziałem i od razu to wyjaśniło też cos.
Badania,badania..i wnioski .
Nie ma sensu chodzić do lekarza który nie robi badań.
Musisz dopilnować by takie badania i Tobie zrobiono.

Tak swoją drogą to bardzo pomocna była lekarz ze specjalnością rehabilitant-lekarz w Zakładzie Rehabilitacji,Pani chyba z 1,5 godziny robiła wywiad i badania i było to bardzo owocne,wiele stwierdziła sama,wiele podpowiedziała jakie badania i kto zleci,no i odpowiednio ustawiła rehabilitacje.
Poradnia Leczenia Bólu to też historia...bardzo pozytywna.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono

Post autor: Maatylda » 07 gru 2014, 22:38

mgiełkaa, ok rozumiem, dziękuję Ci za odpowiedź.

a chodzisz na NFZ, tak?

ja byłam w sierpniu w nowej poradni reumatologicznej na Szaserów, na 1 wizycie dostałam skierowanie do szpitala, lekarka chciała mnie wziąć wręcz od razu, tak jak przyszłam.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”