Stawy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Stawy

Post autor: obyty.z.cu » 24 sty 2009, 18:05

wera914 pisze:Jak już gdzieś wcześniej pisałam dokucza mi ból stawów biodrowych. Nowy reumatolog skierował mnie na RTG kręgosłupa, dłoni i stóp
u mnie ortopeda stwierdzil ze mam reaktywne zapalenie stawow od CU wlasnie taka jednosta chorobowa, chyba M03 jesli dobrze pamietam.
Temat kregoslupa to inna sprawa,choc tez i tu sie CU pojawia jako zesztywnienie w zaostrzeniach, a wogole, to te nasze cholerne (sorki) CU jest niezla wymowka do lekarzy innych specjalnosci, zwalaja na to Cu albo mowia, przykro, niemoge dac lekow bo zaszkodzi na jelita.Niewiem co w Twoim przypadku znacza bole biodrowe, ale u mnie to dwa problemy - rwa kulszowa,dyskopatia no kiedys pisano skoliza, teraz zwala sie to na CU jako "zesztywniajacy "kregoslup.
Neurolog tez ma klopot, zdjecia RTG wnosza mało co nowego, kazdy opis inny,a najgorsze jest taki bol "scinajacy" z nog wlasnie w biodrach..czy ledzwiach...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 24 sty 2009, 21:24

A bioderka nie chce prześwietlić??? większa szansa na stawową manicfestację nzj (raczej duże stawy) niż rzs (raczej małe stawy).
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 24 sty 2009, 22:27

Mamcia pisze:większa szansa na stawową manicfestację nzj (raczej duże stawy) niż rzs (raczej małe stawy).
........ale u mnie:
pomine to...ze wzgledu na inne tematy...
po szpitalnym leczeniu stopy cukrzycowej,ze skierowania chirurga oraz szefa oddzialu SOR...diabetolog dala mi zupelnie inna diagnoze od neurologa, ortopeda sie nie zgadza, gastoenterolog mowi ze to niemozliwe,chirurg naczyniowy mowi ze to normalne,kardiolog proponuje inne leczenie, nadacisnienie jako samostne i w polaczeniu z...., kierowniczka rehabilitacji przepisuje to co mi pomaga. Lekarz rodzinny mowi, ..itd..itp..i tak prawde powiedziawszy w bolach pomaga mi pani mgr rehabilitacji,leczy tam gdzie boli i pomaga, ma w nosie przepisy i normy-procedury, wie z doswiadczenia lepiej, to ,co chirurg zakazal, ona stosowala i efekt byl w ciagu 2 tygodni,.....
angiopatia albo jak inaczej to nazywaja inni....dlugo by pisac , takze o innych dolegliwosciach...
Wniosek:
Nalezy sie cieszyc tym co mamy, ze mamy jakis postep w leczeniu,ze cos pomaga, nie doszukiwac sie wiecej niz lekarze powiedza, traktowac pewne "zawachania" lekarzy w diagnozowaniu, nie jako nieznajomosc, ale jako chec poglebienia diagnozowania stad dalsze badania, leczenie farmakologiczne jest dobre, ale czasami "indywidualne"predyspozycje wskazuja na zamiane lekow nai nne, rownie dobre, ale odstawione nie sa wcale zle.
I pod wplywem tego forum...dopisze...jesli mamy watpliwosci co do fachowosci lekarzy, ich diagnozy, szukajmy sprawdzen u innych, ale niezrywajmy dotychczasowego "lekarza",
z mojej histori choroby wynika , ze im lekarz zna wiecej historie choroby, tym wiecej moze pomoc.I jeszcze jedno,nie wstydzmy sie mowic o swoich "wachaniach" co do diagnozy i sposobu leczenia, dobry lekarz nam wytlumaczy dlaczego tak....ale przestrzegam, ze czasem dobry lekarz, jakos jest malo kontaktowy z pacjentem. Wiem jednak jedno...jesli lekarz poswieci Tobie 5 minut lacznie z wypisaniem recept...zmien lekarza !
Pewnie to temat dyskusyjny,,,troche odbieglem od glownego watku....kazdy ma inne przemyslenia...
Moze to temat na nowy watek...czy wierzyc lekarzowi i procedurom, czy...swoim przemysleniom?
Moderator niech odpowie... :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

wera914
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Post autor: wera914 » 25 sty 2009, 09:07

ja już niedawno miałam robione zdjęcie bioder-wynik bez zmian. Zdziwił mnie wynik dłoni bo nigdy nie narzekałam na ból palców. Ciekawi mnie też czy może to być wynik wielokrotnych wybić palców.
Joanna23- ja dostałam skierowanie i na drugi dzień robiłam zdjęcie. Wynik też na drugi dzień z tym, że ja jeszcze czekałam na wyniki krwi- prawie 2 tygodnie.

Joanna23
Doświadczony ❃
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 25 sty 2009, 10:56

wera914, dzięki za wiadomośc. Co do krwi to Ja czekałam 3 miesiące bo zrobiłam badanie a potem miałam wizytę za 3 miesiące bo Ja niemiałam prawa odebrać swoich wyników badań tylko mój gastrolog.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 25 sty 2009, 15:58

Joanna23 pisze:bo Ja niemiałam prawa odebrać swoich wyników badań tylko mój gastrolog.
nie tak, ten wynik poprostu trafil z labolatorium do poradni,do Twojej kartoteki.
Nikt nigdy nie robil mi problemow z przegladnieciem czy zeskanowaniem tego wyniku.
Poprostu idz tam i popros o pokaznie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 sty 2009, 18:39

Powtarzam jak mantrę: wszystkie wyniki, wycinki itp są wszą własnością. Zawsze macie prawo wglądu, wypożyczenia, kserokopii.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

wera914
Debiutant ✽

Post autor: wera914 » 27 sty 2009, 13:25

Dzisiaj byłam w poradni reumatologicznej. Diagnoza- reaktywne zapalenie zapoczątkowane yersinią enterocolitica. Lekarz stwierdził, że z czasem ucichnie więc jest dobrze.

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 08 lut 2009, 16:47

obyty.z.cu, dostałam wyniki badań krwi te co ostatnio robiłam do własnych rąk nawet się prosić nie musiałam :) , ale wcześniejsze wyniki z kwietnia 2008 nie dostałam. Oni ich nie mają a Ja też ich niemam :( .
Mam jeszcze pytanie po jakim czasie mogą zadziałać tabletki sulfasalazin EN stawy w ulotce pisze, że między 6-10 tygodniem, ale czy tak naprawdę jest?
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 08 lut 2009, 17:01

Joanna23 pisze:po jakim czasie mogą zadziałać tabletki sulfasalazin EN stawy w ulotce pisze, że między 6-10 tygodniem, ale czy tak naprawdę jest?
jak ze wszystkim i tu jest odpowiedz - wszystko zalezy od tego jak reagujesz na lek,
w jakim stanie jest Twoj organizm, ale tez, ja np.musialem zrezygnowac z sulfalaziny.
Problem stawow to jak ze wszyskimi powiklaniami, wymaga czasu, tu tylko sterydy dzialaja w miare szybko, przynajmniej na mnie.
Wg mnie, trzeba brac leki i wierzyc ze jest coraz lepiej, a wtedy sie czlowiek przestaje umartwiac.

wera914
Debiutant ✽

Post autor: wera914 » 08 lut 2009, 21:29

Ja biore sulfasalazyne od października 2008 i moge powiedzieć, że widzę różnice, jednak ból całkowicie nie ustąpił. Mi lekarz mówił, że przy reaktywnym zapaleniu ból może zniknąć całkowicie za rok może wcześniej (i oby tak było). Ale tak jak powiedział obyty.z.cu- zależy to od organizmu.

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 08 lut 2009, 21:33

No to zostaje mieć nadzieję i myśleć, że jest coraz lepiej

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 09 lut 2009, 09:27

mi Sulfa na stawy nie pomagała, nie czułam różnicy. Teraz mnie chwytają stawy w palcach i w rękach, a jak dotykam to jakby parzyły mnie te stawy. Boje się dawać przeciwbólowe maści, bo nie wiem jakie bym mogła. I tak muszę czekać do wizyty reumatologa.

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 09 lut 2009, 10:19

Annrii, Ja właśnie oprócz tej sulfy dostałam również skierowanie do reumatologa tylko muszę pojechać i się zarejestrować. Jestem ciekawa ile czasu trzeba czekać na wizytę. Do okulisty 9 miesięcy :lol: zdążyłabym zajść w ciążę i urodzić a bym okulisty dopiero wtedy się doczekała- szkoda gadać

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 09 lut 2009, 10:23

Ja chodzę prywatnie do reumatologa, ale mam dobrą lekarkę, bo zna bardzo dobrze chorobę Crohna, także problemu nie ma.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”