Stawy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Joanna23
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom

Re: Stawy

Post autor: Joanna23 » 09 lut 2009, 10:30

Annrii, U mnie prywatnie nie wchodzi w rachubę za dużo wydałam na prywaciarzy na początku choroby.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 09 lut 2009, 12:51

Annrii pisze:Boje się dawać przeciwbólowe maści, bo nie wiem jakie bym mogła.
masci sa dobre w ramach jonoferezy,znaczy zabiegi pradowe np.ultradzwieki z jakims np. fastum, ale tak poprawdzie wszyscy lekarze maja na to swoje zdanie,to sa takie kremy na poprawe samopoczucia.
Wlasciwe sie bardziej wydaje leczenie o reumatologa, jesli dobry i wie o naszych chorobach,leki serwowane na stawy potrafia nam zamieszac w organizmie.
I niezapominajcie, ze sterydy dzialaja w roznych kierunkach , czasem jest tak, o czym nie wszyscy lekarze pamietaja, ze jedne leki zachodza na drugie i powoduja taki galimatias, ze trudno to potem unormowac.
Moze to troche dziwnie zabrzmi w tym temacie, ale ja powtorze, ze dobrze dobrana dieta odpowiednio zbilansowana i urozmaicona potrafi nierzadko wiecej niz lekarstwo.
Kiedys zalezalo mi na utrzymaniu odpowiedniej wagi i sylwetki, pozniej doszedlem do tego, ze nasze wachania wagi, szczegolnie te ostre jazdy w dol,powoduja wlasnie najwiecej ubocznych dzialan,od tego czasu dbam bym mial zapas wagi.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

wera914
Debiutant ✽

Post autor: wera914 » 09 lut 2009, 15:41

Annrii a przez jaki czas brałaś tą sulfe?

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 09 lut 2009, 16:25

ok. 9 miesięcy, od tamtego roku lutego brałam do operacji w listopadzie.

Tomy
Doświadczony ❃

Post autor: Tomy » 10 lut 2009, 00:37

obyty.z.cu pisze:Wlasciwe sie bardziej wydaje leczenie o reumatologa, jesli dobry i wie o naszych chorobach,leki serwowane na stawy potrafia nam zamieszac w organizmie.
Tutaj akurat zasada jest prosta - wszystko co leczy jelita, leczy jednocześnie stawy, bo ogólnie uważa się, że bóle stawów w naszych chorobach są pochodną choroby jelit. Z własnego doświadczenia wiem, że czekanie miesiącami na wizytę u reumatologa - że niby on wymyśli coś wspaniałego na stawy - jest marnowaniem czasu. Trzeba wtedy iść na wizytę do lekarza bardziej dostępnego, czyli od jelit, aby lepiej ustawił leki (najczęściej zwiększa dawkę "kartofli") lub jeżeli ma się już długi staż i obeznanie w chorobie, to można sobie samodzielnie zwiększyć dawkę np. Sulfy lub mesalazyny (ale już ze sterydami to lepiej samemu nie eksperymentować).
Co nie oznacza oczywiście, aby z wizyty u reumatologa całkiem zrezygnować. Tylko wtedy trzeba upierać się, aby reumatolog zlecił badania, czyli co najmniej RTG najbardziej bolących stawów. Bo najczęściej reumatolog jak usłyszy, że mamy NZJ, to już wie wszystko i ma na wszystko odpowiedź - "to wszystko od jelit". A może być przecież tak, że boli staw, bo tworzy się jakieś zwyrodnienie lub ból jest efektem jakiegoś dawno zapomnianego urazu itp. Po prostu trzeba wyeliminować inne możliwe przyczyny. No i papier z konsultacji u reumatologa może się przydać przy ewentualnym załatwianiu jakiegoś świadczenia w ZUS-ie.

Joanna23
Doświadczony ❃
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 21 lut 2009, 22:19

dziś zaś odezwały się stawy :( najbardziej w nadgarstku prawej ręki i palców :(
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
0gabik
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: 0gabik » 26 lut 2009, 08:12

mnie też stawy nie dają spokoju, wprost ruszyć się nie mogę, do tego codziennie 37,5 stopnia konsultacja u reumatologa za miesiąc, tymczasem biorę Nimesil bo bardzo mi pomaga na stawy ale pewnie psuje w jelitach. Sulfę biorę od października a na stawy nic a nic nie działa.

Awatar użytkownika
paubom
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie

Post autor: paubom » 26 lut 2009, 09:28

A może ktos mi powie. Czy ktokolwiek miał bóle w pachwinach, mięśni ud :?: Bo jaż nie wiem co to może być. Czasem jest o mniejszym nasileniu, a czasem mocniej. Z reguły czuję się lepiej rano po przebudzeniu, ale wieczorem to szkoda gadać niekiedy... Nie wiem czy to choraba nie ustalona manifestuje sobie to i owo, czy w inną strone mam się kierować... Wogóle cierpię na bóle okolicy miednicy i już nie wiem co mi dolega. Ginekolog nic nie widzi złego, USG jamy brzusznej też chyba w normie. Pisze chyba, bo jak poszłam to mi się pęcherz słabo wypełnił i tu jest :?: A pęcherz też mi jakoś z sikaniem szwankuje. Skolei ginio robiąc usg stwierdził, że mój pęcherz jest w porządku...
No ale tematem sa stawy więc może podepnę się tu z tymi pachwinami, bo nie wiem, w które miejsce z tym uderzyć...
"a nadzieja budzi się i zasypia..."

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 26 lut 2009, 14:51

paubom pisze:Czy ktokolwiek miał bóle w pachwinach,
w pachwinach są węzły chłonne, może masz powiększone i bolą, jeśli masz stan zapalny to mogą być powiększone. Mnie bolało w tym miejscu podczas zaostrzenia. I to nie były stawy.

edit:
znalazłam tu podobne objawy do Twoich, pisałaś, że masz też bóle miednicy
viewtopic.php?t=2359&highlight=pachwiny
post ranki (ostatni na pierwszej stronie wątku).

Iga
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: Iga » 26 lut 2009, 19:38

0gabik pisze:mnie też stawy nie dają spokoju, wprost ruszyć się nie mogę, do tego codziennie 37,5 stopnia konsultacja u reumatologa za miesiąc, tymczasem biorę Nimesil bo bardzo mi pomaga na stawy ale pewnie psuje w jelitach. Sulfę biorę od października a na stawy nic a nic nie działa.
Nimesil bardzo dobry jest na stawy i też go lubiłam ale po pewnym czasie zrobił mi zaburzenia krzepnięcia :( Tak że trzeba uważać i nie brać za długo...

Na szczęście Sulfa jakoś tam mi działa, raz lepiej, raz gorzej ale chyba trzyma w ryzach i nie ma mega zaostrzeń.

Poszłam dziś pokazać się dwóm konowałom, właśnie z moimi stawami, bo trochę gorzej znów jest i od obydwu usłyszałam to samo:
"Biedna pani jest, bardzo pani współczuję bo źle to wygląda, ale naprawdę nie wiem co pani jest i nie wiem jak panią leczyć."

Pocieszające, prawda? :cry:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 26 lut 2009, 20:09

Iga pisze:"Biedna pani jest, bardzo pani współczuję bo źle to wygląda, ale naprawdę nie wiem co pani jest i nie wiem jak panią leczyć."
no to faktycznie konowaly :razz:
moj ortopeda wpisuje zawsze to samo- reaktywne zapalenie stawow od wrzodziejacego zapalenia jelita grubego M03 chyba...lekow brac niemozna, moge tylko rehabilitacje zapisac :roll:
kiedys jeszcze dostawalem blokady na ostrogi, teraz juz nawet tego nie :neutral:

ach, ale to nie koniec,na oddziale dziennym zakladu rehabilitacji,lekarka w ramach wywiadu prosi o zdjecia, te co mialem to dalem, ale ona chce wiecej, wiec sie pytam ,czy to maja byc zdjecie jelit? :roll:
Ma nr jednostki chorobowej z opisem,wie ze jest stan zapalny, ale nawyki biurokratyczne robia swoje...i tak z 3 razy w roku...taka zabawa.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
0gabik
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: 0gabik » 27 lut 2009, 12:40

Obyty - ja nie wyobrażam sobie na to nie brać leków - jak nie wezmę jestem unieruchomiona. W zasadzie to nie wiem już co bardziej dokucza nieraz czy stawy czy biegunka :wink:

Iga, u mnie jest podobnie.. niestety :smutny:. Z gorączką, bólem stawów i nasilonymi biegunkami udałam sie do moejgo gastro a i nie dostałam na to NIC

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 27 lut 2009, 14:26

0gabik pisze:Z gorączką, bólem stawów i nasilonymi biegunkami udałam sie do moejgo gastro a i nie dostałam na to NIC
wiec juz wiesz dlaczego lekow nie mozna :wink: przeciwbolowych,
polecam rehabilitacje !

Pytanie : czy ktos mial robiona fale uderzeniowe w ramach rehabilitacji ?
(doradzono mi to na ostrogi, ale u mnie niewiedza co to )

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 27 lut 2009, 17:20

Annrii pisze:Ja chodzę prywatnie do reumatologa, ale mam dobrą lekarkę, bo zna bardzo dobrze chorobę Crohna, także problemu nie ma.
Annrii, mogłabyś podać jakieś namiary na tę lekarkę? Będę wdzięczna. Straszliwie bolą mnie kolana :( Nie można jakiejś maści zastosować?

Awatar użytkownika
paubom
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie

Post autor: paubom » 28 lut 2009, 06:52

Jak mnie bolą kolana to przez parę dni stosuję po prostu ketonal. Po tym przechodzi. No, ale ja nie mam diagnozy jeszcze choroby podstawowej, więc tak sobie na własną ręke staram pomóc czasem.
"a nadzieja budzi się i zasypia..."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”