Stawy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Mamcia » 26 sie 2006, 20:03

Jak na początku za dużo lub za szybko - to tak się zdarza. Moja Panna po Infliximabie przytyła 10 kg. Efekt był widoczny w Wysowej. mam nadzieję, że na ciebie też podziała. U Panny efekt był już po pierszej dawce. Co do CZD to nie stosują lecznia żywieniowego tak szeroko jak inne kliniki, bo nie mogą blokować miejsc, a lecznie w domu nie jest refinansowana. 6 tygodniowa kuracja to 12000 zł. między innymi o tym jest nasza petycja.
Do to leczenie nie ma zadnych skutków ubocznych.
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Misia

Post autor: Misia » 26 sie 2006, 21:50

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 27 sie 2006, 07:57

Misiu dziekuje ci za pomoc,nie przeczę że z leczeniem żywieniowym da się urosnąć.Będę o tym pamietać jak inne metody już zawiodą.Jak narazie wierzę że infliximab mi pomoże.Cieszę się że mimo wszystko;że piszą o tych skutkach tyle złego ale jest tez tyle dobrego.Wierzę że urosnę.Mam nadzieję żę dr.Woynarowski,dr.Oracz i prof.Ryszko wiedzą co robią.Szczerze zafrasowało mnie Misiu co słyszysz od innych o mnie...juz sie boję :razz: .

Mamciu Cieszę się że twojej Pannie pomogło za pierwszą dawką.Mi tez pomaga.a jestem ledwie właśnie po pierwszej dawce.Jak narazie nabrałam apetytu i nie boli od tygodnia brzusio i jestem pełna energii i zapału :mrgreen:

Pozdrawiam wszystkich Crochnowców i Colitowców :wink:

laurcia
Debiutant ✽

Post autor: laurcia » 27 sie 2006, 16:29

hej ja juz mialam problemy ze stawami zanim zaczelam brac sterydy zaczelo sie w pazdzierniku a sterydy biore od grudnia.Zaczely sie delikatne bole w stawach: kolanowych ,skokowych ,nadgarstek i lokiec .zaraz po tym goraczka 39,5 , obrzek wszystkich stawow.Zaatakowalo mi do tego stopnia ze do wc nosili mnie na rekach bo nie bylam wstanie przejsc 1 metra i zaraz zaczely sie szpitale rehabilitacja itp..Czy wam tez sie tak dzieje :smutny:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 28 sie 2006, 12:31

Hm...a to ciekawe.Ja raczej miałam zaostrzenie choroby to wtedy nosili mnie do wc,z bólu brzucha.Co do stawów to ja miałam obrzęki podudzi ale od encortonu...takie dwa baniaczki:smutny: :neutral: Najgorsze było to że władowali mi hydrocortison dozylny w szpitalu i ja im mówię mam duże obrzęki.Ważyłam się to miałam około 4 kilo wody.Jak się skapneli po tygodniu że za duzo to jest to dawali mi furargin moczopędny...błędne kółko...i tym sposobem musiałam leżeć tydzień dłużej po musieli "ściągać" wodę...ach ci lekarze...!!

laurcia
Debiutant ✽

Post autor: laurcia » 28 sie 2006, 20:06

:smutny: wspolczuje ja cale szczescie lezalam tylko :roll: tydzien w szpitalu ale :smutny: w domu dwa tygodnie meki.W szpitalu podawali mi metypred i cale szczescie pomogl.Przez to wszystko mi sie skomplikowalo mialam miec operacje na reke (nerw lokciowy) i lekarz stwierdzil ze za duze ryzyko bo moga byc komplikacje lub gorszy stan zapalny stawow, ale juz jest dobrze nawet mialam ostatnio operowana reke.Tylko zawsze jest cos nie tak jak nie mialam czucia w palcach tak teraz nie mam czucia w lokciu i nie wiem czy jest to efekt uboczny tej cooroby czy nie a zaden lekarz nie umie mi odpowiedziec na to pytanko. I niestety nie wiem po dzien dzisiejszy czy przy tej chorobie tylko siadaja stawy czy takze jest jakis wplyw na czucie(nerwy). :smutny:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 29 sie 2006, 07:41

laurcia dzięki za współczucie,nie leżałam raz nie dwa i to zazwyczaj 3-4 tygodnie...marny los.Co do stawów nie umiem Ci doradzić,bo nie mam takiego problemu.Ale może próbój jakoś rechabilitować tę rękę.Zazwyczaj po operacjach się rechabilituję ręki czy nogi w zależności co było operowane.Albo akupunktura na czucie??Nie wiem,nie chce Ci źle doradzić.Pozdrawiam

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 30 cze 2007, 19:26

Hej czy ktos z was bral moze jakies mascie na te bole w stawach kolanowych i biodrowych bo czasem sie budze nad ranem z bolem w kolanach i nie moge dalej spac i zastanawiam sie czy czyms mozna to smarowac i czy pomoze bo wiem ze boli od encortonu ktory biore .Szukalam wszystko o bolu stawow na forum i w necie ale jak ktos juz sie czyms smarowal i pomoglo i jest w aptece bez recepty to dajcie znac dzieki;)

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: opolskie

Post autor: Aniijjaa » 30 cze 2007, 21:18

Krioterapia jest dobra na bóle stawów. Ale o tym porozmawiaj ze swoim lekarzem lub reumatologiem, kóry ma pojęcie o naszych chorobach.
Aniijjaa

Awatar użytkownika
Aztec
Debiutant ✽

Post autor: Aztec » 02 lip 2007, 14:55

Też miałem te dolegliwości i związane z tym kłopoty - przemieszczaniem się - to znaczy potrzebowałem minutki na rozruch - na szczescie trwało to krótko.

Dawno dawno temu śmiałem się za małolata gdyż moja babcia na większość dolegliwosci stosowała AMOL (wyciag z ziół leczniczych) Przyszła kryska na matyska
i to teraz ja przypomniałem sobie o legendarnej babcinej substancji hehe - zakupiłem i kilka razy wcierałem wcierałem - wydaje mi się ze pomagało ale zaznaczam dolegliwoscie były kilku dniowe (PODSUMOWANIE - zbyt krótki okres testowania by wyciągnać wnioski wydaje mi się ze daje to chwilową ulge) :P Może inaczej pomogła mi wiara w magiczną moc babcinego specyfiku :P

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 02 lip 2007, 17:12

moze faktycznie powinnam sie nasmarowac , ja przeciez tez mam w domu AMOL :idea:

tomato
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tomato » 12 lip 2007, 20:20

witam po baaaaaaaaaaardzo długiej nieobecności. Zabieram glos właśnie w tym temacie ponieważ bóle stawów miewam przy każdym nawrocie CU. Jedynym lekiem jaki mi pomaga jest Diclac 50 w tabletkach, są również w zastrzykach - rewelacja natychmiastowa ulga.

Aloha :!: Mikrusia
Głowa do góry, niedajmy sie.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 12 lip 2007, 20:53

NLPZ - Diclofenac to jest.nie ejst zbytnio bezpieczny na uklad pokarmowy.
Obrazek

tomato
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tomato » 13 lip 2007, 11:04

3 lata tyle czasu trwała remisja umnie. Sporu się tutaj zmieniło, od tamtego czsu mase ludzi przybyło na forum - i dobrze. Przeglądałem wczoraj obszernie forum i wydaje mi się, że większość tematów zostało już poruszone. Postaram się teraz częściej zaglądać do nas :wink: , chyba że znowu wypadnie nieoczekiwany wyjazd służbowy.

Pozdrawiam wszystkich.
Głowa do góry, niedajmy sie.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 23 lip 2007, 14:10

Nie mam zielonego pojęcia co mi sie przed chwilą przytrafiło ale boli jak sss..... :!:
Ni stąd ni zowąd silny ból lewego nadgarstka(zewnętrzna strona).
Nie uderzyłam się,nie wykręciłam ręki nie nadciągnęłam mięśnia :shock:
Nie mogę ruszać palcami na boki ani całą dłonią też nie...lekko z zewnątrz opuchło.

Posmarowałam Fastimem...zawinęłam bandażem elastycznym...łyknęłam nurofen...trzymam rękę do góry i zastanawiam sie co dalej.

a właśnie mam całą stertę zmywania i lodówkę do mycia :cry:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”