Strona 1 z 1

Czarny język...

: 01 mar 2014, 13:11
autor: Phobos2
Od kilku dni mam czarny język, co to oznacza? Jak się tego pozbyć?

Re: Czarny język...

: 01 mar 2014, 13:20
autor: ulka1986
Najprawdopodobniej jest to reakcja na jakiś lek? Bierzesz wszystkie te które masz o opisie?

Re: Czarny język...

: 01 mar 2014, 13:24
autor: Phobos2
W zasadzie od dwóch tygodni żadnego. ale brałem ostatnio pentase, metypred, duspatalin calperos collaflex anesteloc

Re: Czarny język...

: 01 mar 2014, 13:27
autor: ulka1986
Tak zazwyczaj działają antybiotyki, ale metronidazol raczej bym wykluczyła....

Re: Czarny język...

: 01 mar 2014, 13:31
autor: Phobos2
No metronidazol i cipropol też brałem dość długo

Re: Czarny język...

: 01 mar 2014, 13:55
autor: palula88
Jezeli brales antybiotyk to jest to prawdopodobnie wyjalowienie przewodu pokarmowego - lekarz zalecal na to probiotyki.

Re: Czarny język...

: 01 mar 2014, 14:14
autor: ulka1986
Dobrze by było wziąć większą dawkę probiotykow i ssac nystatyne.

Re: Czarny język...

: 01 mar 2014, 18:45
autor: Phobos2
Dostanę te leki bez recepty?

[ Dodano: 01-03-2014 ]
I jaki probiotyk jest najlepszy? Co polecacie?

Re: Czarny język...

: 01 mar 2014, 20:09
autor: ulka1986
Nystatyna niestety na receptę... Możesz spróbować jakieś inne preparaty dostępne bez recepty ale nie wiem czy będą też tak skuteczne np. Aftin, Dentosept a, itd. Jeśli chodzi o probiotyk to ja polecam enterol albo bio gaia( tą się ssie więc na język może szybciej zadziała)

Re: Czarny język...

: 01 mar 2014, 20:24
autor: Phobos2
Ok spróbuję, dzieki za pomoc :)

Re: Czarny język...

: 01 mar 2014, 20:38
autor: ulka1986
Polecam się na przyszłość :wink: a jeszcze pomocne mogą być płyny do plukania jamy ustnej( np cronosodyl), działają bakterio i grzybo bojczo i przy myciu zabkow trzeba delikatnie wyszvzotkowac język w ciągu tygodnia będzie poprawa a po dwóch język powinien wrócić do normy.

Re: Czarny język...

: 05 mar 2014, 18:13
autor: Phobos2
No i dostałem Nystatyne jako zawiesina tylko jakies to dziwne... oby pomoglo

Re: Czarny język...

: 05 mar 2014, 19:00
autor: ulka1986
No to teraz smarowanko :roll: