Bóle stawów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy bed?c chorym na nzj odczuwasz bóle stawów?

Tak.
220
85%
Nie.
32
12%
Nie wiem.
7
3%

Liczba głosów: 259

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: Miska Ryżu » 19 lut 2010, 11:59

stawy często jak zaczynają boleć to naprzemiennie, np lewe biodro i prawe kolano, prawy łokiec i lewy nadgarstek. Prawidłowością podobno jest też to że zaczynają boleć najpierw duże stawy ( mnie to ostatnie sie akurat nie zawsze sprawdzało).
Smutno Ci? A może budyń? :)

Avs
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: Avs » 19 lut 2010, 19:35

jak sobie wtedy z takim czymś radzić. i czy podczas bólu tych stawów puchną one?

Awatar użytkownika
Harry
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: Harry » 19 lut 2010, 21:47

Chyba mogą się pojawić jakieś obrzęki.
Czuję pustkę w środku

Awatar użytkownika
Agu
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Agu » 22 lut 2010, 10:21

U mnie np zawsze pojawia się obrzęk. Zaczęło się od bólu dłoni i po tygodniu samoistnie przechodzi na inny staw, np na dłoń, stopę czy kolano. A tym razem dla odmiany mam bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa, które promieniują na biodro i całe nogi oraz bóle stawów skroniowo-żuchwowych;p Metypred pomógł na jelita, ale na szczękę nie. Chirurg szczękowy dał mi lek przeciwzapalny i tyle. A gastrolog wysłał do reumatologa;) Poczekamy, zobaczymy;)
Obrazek

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 22 lut 2010, 11:45

Agu pisze:A gastrolog wysłał do reumatologa;)
no właśnie moja Klaudia też dostała skierowanie do reumatologa bo kolana wysiadają, często są spuchnięte
a ja jak się pierwszy raz pojawiły takie objawy ( z rok temu), to poszłyśmy do chirurga-ortopedy, bo myślałam, że może to jakaś kontuzja, coś wywinęła.
Teraz już wiem, że do reumatologa iść muszę. Aż się boję tych "wolnych terminów" do tegoż właśnie specjalisty....
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Agu
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agu » 22 lut 2010, 15:12

Ja się wybieram w tym tygodniu żeby się zapisać:) W sumie to tam są takie kolejki jak do gastrologa (po 3miesiące)?? Czy może jakoś sprawniej to działa?? Idę do Wawy na Spartańską, może ktoś z was był i ma jakieś przecieki jak to wygląda??:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Słonko » 22 lut 2010, 16:50

W przypadku stawów lekarze raczej trochę olewają sprawę. Boli panią? No to maść przeciwbólowa... Czasami nie opłaca się chodzić i stać w kolejkach.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 22 lut 2010, 17:50

Słonko pisze:lekarze raczej trochę olewają sprawę. Boli panią? No to maść przeciwbólowa
trudno zaprzeczyc !
Do tego jeszcze dokladaja slowa: jesli ma pan CU to ja juz zadnych lekow podac nie moge :smutny:
No ale...za to daja skierowania na rehabilitacjie,jesli sie uda w miare dobrym terminie zapisac to cos jednak pomaga.
Ja sobie chwale np. jonoforeze z "fastum" na ostrogi pietowe.
Naprawde mi pomaga, podobnie jak laser ,ultradzwieki itp.np na kolana czy stawy skokowe albo bole ledzwiowe.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Agu
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agu » 22 lut 2010, 17:54

Ja się z chęcią na jakąś rehabilitację zapiszę;) Fanką leków nie jestem niestety i w ogóle leść mi się nie chce do tego reumatologa, ale jak mnie wysyłają to pójdę, żeby mi znów nie gadali, że olewam chorobę (nie moja wina, ze nie chcę chorować)
Obrazek

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 23 lut 2010, 22:31

Niestety stawy dają mi się we znaki, szczególnie kolanowe, barkowe, trochę biodrowe i stawy nadgarstka oraz paliczków.Raz jest lepiej raz gorzej, jak jest gorzej i bardzo boli biorę Sulfasalazinum EN, jak przestaje do miesiąca odstawiam, nie wiem czy robię dobrze, ale unikam łykania leków, jak tylko mogę.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Avs
Początkujący ✽✽

Post autor: Avs » 24 lut 2010, 18:33

Agu pisze:Ja się z chęcią na jakąś rehabilitację zapiszę;) ...
żeby mi znów nie gadali, że olewam chorobę (nie moja wina, ze nie chcę chorować)
a ja jak chce sie dowiedziec dlaczego tak sie dzieje, lub starac jakos temu zaradzic to lekarze mowia ze za bardzo przejmuje sie moja choroba :evil:

Awatar użytkownika
Agu
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agu » 25 lut 2010, 12:59

Bo z nimi to tak jest, że sami nie wiedzą czego chcą :razz: Opierniczają mnie, że bardziej mi zależy na zdaniu sesji niż leżeniu w szpitalu, ale jak zwracam jakiemuś niewyspanemu doktorkowi uwagę, że nie doczytał np, jakich leków nie mogę brać, to wielce urażony. Trzeba mieć do tego nerwy po prostu;)
Obrazek

malinna
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ u partnera
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: malinna » 14 mar 2010, 15:12

hallo? co radzicie na bole stawow? kiedys widzialam ze pisaliscie o jakis lekach a teraz nie moge tego znalezc :cry:
Malina

Avs
Początkujący ✽✽

Post autor: Avs » 20 mar 2010, 18:39

Witajcie. Mam pytanie. Bolą mnie łydki przy naprężeniu i chodzeniu. Co to może być za choroba? 2. Zrobił mi się lekki obrzek w stawie skokowym. Dziś sytuacja wygląda tak że ten obrzek to się teraz zrobił taki balon duży. Do tego balon zrobił mi się przy palcach u stopy i na śródstópiu od dołu. Bolą mnie jeszcze dłonie. Nie mogę ani wyprostować palców ani mocniej zgiac. Czy to zapalenie stawów. Czy to reumatoidałne? Co zrobić domowymi sposobami by sobie poradzić z tym i moc zacząć chodzić? Jakąś maśc rozgrzewająca czy chłodząca? Jakieś okłady? Może jakąś kąpiel? Pilne to jest dosyć bo muszę jutro wstanać na nogi rano. Mam wizytę u mojego lekarza, ale jak mnie będzie boleć to nie pojadę bo nie dam rady na nogach zejść po schodach 5 pięter. Potem długa podróż autobusem albo autem i z powrotem i wejście na 5 piętro

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono

Post autor: CzarnaMamba » 22 maja 2010, 22:47

Niestety muszę się tutaj dopisać... Nie wiem, czy to co teraz się ze mną dzieje to są powikłania mojej choroby, aczkolwiek nigdy przez takie coś nie przechodziłam... Zaczęło się od podudzia: bóle w okolicy kości strzałkowej, niemiłosiernie ostre i nagłe, biorę tabletki : Refastin, Movalis i osłonowo Controloc. Noga na 1 dzień przestała się odzywać, wiec zaczął bark: najpierw niepozornie, ale teraz to daje mi w kość; podniesienie nawet szklanki, czy odłożenie czegoś na półkę sprawia mi trud ;( nawet nie mogłam pokroić sobie sera na śniadanie ;( albo nawet wstanie z łóżka bolało! Od wczoraj boli też nadgarstek tej samej ręki, a dziś wyrosła mi jakaś kula pomiędzy kciukiem a wskazującym ( na drugiej dłoni) , która tez bardzo boli. Ręka jest opuchnięta i w nocy mrowieje, tracę czucie... Wiem, w poniedziałek idę do lekarza, ale odchodzę od zmysłów jak sobie mogę pomóc??? Ma ktoś jakiś pomysł? Smarowałam wszystko maścią Naproxen Plus... Nie pomaga. U lekarza byłam z nogą, to wpisał mi symbol M70 i dal skierowanie na rehabilitacje, no i jeść tabletki...
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”