Bóle stawów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy bed?c chorym na nzj odczuwasz bóle stawów?

Tak.
220
85%
Nie.
32
12%
Nie wiem.
7
3%

Liczba głosów: 259

Awatar użytkownika
marta_2580
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: marta_2580 » 21 cze 2010, 21:52

w sobotę byłam 12 godzin na nogach w pracy - nie było czasu usiąć , w niedzielę też w pracy ,nie mogłam już chodzić - tak strasznie bolało mnie lewe kolano- i boli do dzisiaj. Wczesniej miałam ataki bólu takie zupełnie bez powodu w prawym biodrze, nawet podczas leżenia bolało. Przeszło samo, chociaż czasami się odzywa. No i nie zapomnijmy o kręgosłupie, który nawala każdego dnia . Jak jakaś mega staruszka ! a najdziwniejsze jest to , że w lutym tesciowa zaciągła mnie do bioenergoterapeuty. Pani złapała mnie za dłonie potrzymała 15 minut i powiedziała ,że mam stargany żoładek , jelita ( czym mnie zaskoczyła , bo nie miała zielonego pojęcia z czym do niej przychodzę). Dalej stwierdziła , że ginekologicznie coś jest nie tak. Minął miesiąc od wizyty u niej a u mnie pojawiła się cysta na jajniku 4 cm i krwawienia . Zdiadnozowała mi chore kolano ( z czego sie śmiałam, bo nigdy nie miałam z nim żadnych problemów). Tak. To było pół roku temu, a właśnie w ten weekend moje kolano odmówiło posłuszeństwa :cry: tak więc albo prorok z tej kobiety niesamowity albo nie wiem co ...
Także teraz męczę się już z bólami brzucha , biegunkami , cystą , kolanem i bioderkiem aha i kręgosłupem... po prostu super :cry:
szczęścia nie zaplanujesz ... ono przyjdzie samo ...

Awatar użytkownika
Agu
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Agu » 22 cze 2010, 01:52

Nie wiem, czy to dla ciebie jakiekolwiek pocieszenie, ale ja w trakcie aktywnej choroby miałam zupełnie tak samo. Masę najróżniejszych objawów i nawalało mi już praktycznie wszystko. Połowa od choroby, połowa to jej skutki, czyli efekty niedożywienia itd. Podsumowując masakra :> Niestety gorzej jak się ma remisję niby, a tu staw i plecy nadal nawalają :lol:
Ale szkoda, że tak daleko mieszkasz:) Wybrałabym się do tej kobiety, może by mi powiedziała dlaczego mnie boli ten staw :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 04 gru 2010, 16:44

Ja zaczynam się martwić...
Stawy bolą- wszystkie, dosłownie wszystkie! :cry:
Czasem nawet nie jestem w stanie wstać z łóżka :oops:
Ortopeda daje mi objawowo serie trzech zastrzyków, ale po 2 tygodniach to samo... ;/ Leki, które przyjmuję na jelita powinny poniekąd załagodzić bóle, a tu nic. Mogę nawet powiedzieć, że sprawa się pogarsza.
Skierował mnie na rehabilitację i do reumatologa. Powiedział, że nie koniecznie przyczyną moich dolegliwości może być Crohn i problem może leżeć gdzieś indziej...
Najgorsze jest to, że obrzęki ze stawów już nie znikają całkowicie, a niektóre palce u dłoni, zaczynają się wykrzywiać :neutral:
Stawy paliczkowe bolą w zasadzie cały czas, często mam przykurcze, że nie mogę ich do końca wyprostować.

Nawet nie szukałam w necie czego to mogą być objawy, żeby się niepotrzebnie nie nakręcać.

Póki co czekam na wizytę i mam nadzieję, że na Gwiazdkę od Pana Doktora jakieś MIŁE rozpoznanie dostanę :razz:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 05 gru 2010, 11:47

Natuśka a próbowałaś Voltaren, żeby chociaż troche uśmierzyć ból... Chociaż jak jest aż tak że wszystkie bolą to pewnie już wszystko wypróbowałaś...
Trzymaj się cieplutko :*
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 05 gru 2010, 13:08

Nooo, Alutka86, wszystko właśnie przerobiłam i stąd te iniekcje... Ostatnio w drodze wyjątku biorę Iburion 3x1 tabl. i Ketospray forte, ale to też jest krótkodystansowe... :neutral:
Będzie dobrze- może się pocieszam, ale ktoś musi :razz:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 09 gru 2010, 22:24

i nigdy nie pochwaliłam się lekarzowi bo nie wiem czy zwracac na to uwage?
wazne i to niewatpliwie.. u mnie caly czas podejrzewano grzybice... jak tylko powiedzialam ze stawy mnie bola to od razu kolonoskopia i gastroskopia i powoli wychodzi szydlo z worka ze tak powiem... przy cu i cd bardzo czesto to jest jeden z objawow

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 10 gru 2010, 10:57

wedlug mnie powinienes powiedziec. bo to wazny objaw

Beatka
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: Beatka » 02 sty 2011, 14:56

od paru dni również mam potworne bóle w kolanach, nie mogę spać już parę nocy pod rząd - dostałam skierowanie do ortopedy - czy tego typu specjaliści przyjmują doraźnie, czy trzeba czekać na wizytę 3 miesiące? :roll:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 02 sty 2011, 15:02

Beatka pisze:czy tego typu specjaliści przyjmują doraźnie, czy trzeba czekać na wizytę 3 miesiące? :roll:
Hmm... Ja na NFZ musiałabym czekać prawie pół roku- takie u mnie są terminy... ;/ To zależy pewnie w jakim mieście. W sumie można popytać, gdzie są mniejsze kolejki :wink: lecz, czy tak z dnia na dzień ortopeda będzie dostępny to nie gwarantuję :neutral:

2. Normalne życie...

Beatka
Debiutant ✽

Post autor: Beatka » 02 sty 2011, 15:07

no to pięknie :( ale dzięki za odpowiedź, wiem przynajmniej na czym mniej więcej stoję ;)
Colitis Ulcerosa

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 sty 2011, 19:29

Możesz porozmawiać z gastro i włączyć sulfę, które ma więcej działam niepożądanych niż mesalazyna, ale zbawienny wpływ na stawy. Jest lekiem stosowanym w RZS. Te bóle stawów mogą też być oznaką zbliżającego się zaostrzenia.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Beatka
Debiutant ✽

Post autor: Beatka » 02 sty 2011, 19:49

Tyle, że ja właśnie wyleczyłam się z zaostrzenia, właśnie schodzę ze sterydów, i uzyskałam jako taką remisję. Ale z tymi lekami to zasugeruję - w tej chwili jestem na asamaxie ;)
Colitis Ulcerosa

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 sty 2011, 21:53

To może być skutek schodzenia ze sterydów.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 02 sty 2011, 22:00

_Ray_ pisze:ja czesto , mam takie bole stawow jak przy grypie,dotyczą najczęsciej kolan , barku, nadgarstka, ale bez opuchlizny i po godzinie przechodzi.
Związne z jelitkami to czy nie?
i nigdy nie pochwaliłam się lekarzowi bo nie wiem czy zwracac na to uwage?
Ja też nie. Nie wiem, czy w ogóle coś z tym robić.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Beatka
Debiutant ✽

Post autor: Beatka » 02 sty 2011, 22:24

Mamcia pisze:To może być skutek schodzenia ze sterydów.
kurcze, a ile to może potrwać? bo jestem w tej chwili cieniem człowieka - jestem wycieńczona, niewyspana, obolała - o wiele gorzej niż podczas zaostrzenia, mimo że teraz nie jelita mi dokuczają, tylko stawy :( jedyna przespana noc była po zastrzyku z ketonalu, a doustnie boję się brać, bo kiepsko go toleruję.
Colitis Ulcerosa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”