Zapalenie osierdzia

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Vasudanin
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Zapalenie osierdzia

Post autor: Vasudanin » 15 paź 2014, 10:04

Witam, leze w szpitalu w Poznaniu na Przybyszewskiego, mam zaostrzenie które z dnia na dzień normuje się, ale niestety w 2 dzień (jutro będą rowne 2 tygodnie) pobytu wykryto u mnie 15mm płynu w osierdziu. Wczoraj miałem kontrolne echo i wyszło, że praktycznie nic sie nie zmienia (14mm). Od niecałego tygodnia dostaje na to kolchicyne. Mam wrazenie ze lekarze nie maja totalnie pojecia na ten temat i tylko mnie obserwuja. Dostaje rowniez antybiotyk, Ciproxacin(czy jakos tak). Dodam ze jestem bardzo chudy, 50kg 180cm. Chca mi podac leczenie biologiczne, ale boja sie przy tym plynie. Czy ktos zmagal sie z podobnym problemem?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zapalenie osierdzia

Post autor: Mamcia » 15 paź 2014, 19:27

Zaufaj lekarzom. Przy zapaleniu osierdzia podaje się NLPZ (niewskazane w NZJ) i właśnie kolchicynę i monitoruje ustępowanie objawów. W mojej pamięci nie mam zarejestrowanych prac wiążących zapalenie osierdzie z NZJ, ale będę musiał poszukać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Vasudanin
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Re: Zapalenie osierdzia

Post autor: Vasudanin » 21 paź 2014, 13:19

Dziekuje za odpowiedz. Faktycznie lekarze wiedza co robic, niestety leczenie tego schorzenia wymaga czasu i obserwacji. Byc moze zostane wypuszczony do domu, tam bede sie leczyc i po kuracji zostanie wykonana kolonoskopia i podane biologiczne.

[ Dodano: 21-10-2014 ]
Plynu nadal 14mm ale kilka rzeczy sie wyjasnilo. Jutro badz pojutrze zrobia mi tomografie srodpiersia, poniewaz plyn jest prawdopodobnie otorbiony, znajduje sie tylko za prawa komora serca. Niestety nie wiadomo co bedzie jezeli nie jest otorbiony, tego sie obawiam...

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”