Spuchnięte nogi

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Nie wytrzymam dłużej..

Post autor: chrzanovy » 07 sty 2015, 23:38

a czy masz wypis ze szpitala czy zupełnie nic? tam powinny być opisowo podane wyniki badań które miałeś w szpitalu
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

wtyku
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: wtyku » 08 sty 2015, 00:15

czemu nie dostałeś wlewek? cortyzon albo salofalk
Czemu asamax który kompletnie nie działa przy zaostrzeniu? (nie wiem jak Wy ale ja wydalałem prawie całe tabletki) polecam salofalk, działa 10x lepiej bo szybciej się rozpuszcza.

kleiki ryżowe, glut z siemia lnianego, zero cukru, gotowane jedzenie, pieczywo bez polepszaczy itd...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 08 sty 2015, 01:07

wtyku pisze:Czemu asamax który kompletnie nie działa przy zaostrzeniu? (nie wiem jak Wy ale ja wydalałem prawie całe tabletki) polecam salofalk, działa 10x lepiej bo szybciej się rozpuszcza.
....nie każdemu pasuje,u mnie asmax tak,a salofalk czopki,zresztą lepsze niż Pentasy ,
której nigdy nie nauczyłem się aplikować.
To że u Ciebie takie tabletki ,nie znaczy że są dla wszystkich ok.
Poczytaj gdzie działa Asamax, a gdzie Salofalk może tu masz odpowiedź dlaczego tak u Ciebie jest.Wydalanie "prawie" całej tabletki nie oznacza, że substancja czynna się nie wchłonęła,a wydalałeś samą "wydmuszkę" tabletki.
wtyku pisze:czemu nie dostałeś wlewek? cortyzon albo salofalk
wiesz,pewnie powinieneś zapytać lekarza ,a nie autora :wink:
my nie znamy jego opisu kolonki,więc nie wiemy gdzie te zmiany,a wlewki działają miejscowo.
Nie krwawi,ma problem z biegunkami i osłabieniem.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie

Post autor: cebann » 08 sty 2015, 08:50

Więc ta no wypisy wszystkie mam to są opisy co jak i kiedy . Co do biegunek nie są one wodniste mają taką trochę zbitą konsystencję nie wodnistą , dziś w nocy pospałem trochę w końcu :mrgreen: I byłem w toalecie tylko 5-6 razy :roll: Więc coś się zmienia :)
Chory czy nie walczyć trzeba zawsze ! Kiedyś jeszcze wstanę na nogi i pokaże że się da !

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Kontakt:

Post autor: patkaas » 08 sty 2015, 09:53

cebann pisze:Więc coś się zmienia
dobrze to słyszeć :) jutro wizyta u lekarza, zrób sobie lepiej listę pytań i kwestii, które będziesz chciał z nim poruszyć, bo zawsze coś wyleci z głowy. teraz już będzie tylko lepiej :wink:

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽

Post autor: cebann » 08 sty 2015, 11:03

Lista zrobiona dużo tego ale cóż trzeba pytać . :roll:
Chory czy nie walczyć trzeba zawsze ! Kiedyś jeszcze wstanę na nogi i pokaże że się da !

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Kontakt:

Post autor: patkaas » 09 sty 2015, 16:06

cebann opowiadaj jak tam dziś u lekarza :>

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽

Post autor: cebann » 09 sty 2015, 18:49

Nie ma co opowiadać , lekarz pozostawił mi tylko metypred i assamax oraz przepisał coś na stres może pomoże ze snem . Kazał odstawić mleko i stawić się znów u niego 3 lutego . Opowiedziałem także o tym jak zostałem potraktowany 31 grudnia w dniu wypisu ze szpitala po tym jak całą noc miałem biegunkę potężną a rano jak powiedziałem o tym lekarce prowadzącej to ona na to ale jest lepiej i dziś wypis a chciałem wtedy zostać mimo to wypisała mnie.. gastrolog jak to usłyszał nie mógł się nadziwić kto tam pracuje.. A i mówił że jak nie boli to jest lepiej tylko że ta ilość biegania na :wc: jest za duża (bo 10 albo i więcej dziennie najczęściej od 19 do 6 bo wtedy 7 albo coś koło tego) i temu odstawić kazał emanere i buscopan . Mówił że mogę nospe brać zobaczymy :wink: Ale człowiek w porządku bo umie porozmawiać z człowiekiem .

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 09 sty 2015, 22:12

cebann pisze:Ale człowiek w porządku bo umie porozmawiać z człowiekiem .
pewnie każdy po takiej rozmowie poczuje się lepiej.Zawsze mówiłem że lekarzy powinni uczyć i wyczulać na "odpowiednią" komunikacje z pacjentem.
Cóż,"ludzki lekarz " w tym przypadku znaczy -kontaktowy.
Czyli wytyczne dostałeś,będzie lepiej.
Na następnej wizycie wypytaj jak postępować" w przyszłości przy zaostrzeniu",i co tak naprawdę znaczy to "zaostrzenie".Dla niektórych 3 wizyty w wc to biegunka.
Musisz teraz przestawić myślenie z "teraz" na planowanie...przyszłości i przygotowanie do tego co może być.
No i zacząć żyć normalnie,tyle że z dodatkiem CU.
Pamiętaj o odpowiednim stopniowym schodzeniu z metypredu,tu nie ma co przyspieszać.
I jeszcze,przy naszej chorobie lepiej mieć ciut nadwagi ,więc nie żałuj sobie,póki steryd działa :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 06 lut 2015, 15:03

obyty.z.cu pisze:Pamiętaj o odpowiednim stopniowym schodzeniu z metypredu,tu nie ma co przyspieszać.
I jeszcze,przy naszej chorobie lepiej mieć ciut nadwagi ,więc nie żałuj sobie,póki steryd działa :wink:
to prawda nie żałuj sobie i przybież na wadze, pamiętaj też, że w przyszłości na nadmiernym pociągu do jedzenia przy sterydach, można zapanować
pozdrawiam i życzę powrotu do remisji :roll: :roll: :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”