Problemy ze snem dlugo po odstawieniu sterydów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
artur11
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 05 sie 2010, 12:18
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Problemy ze snem dlugo po odstawieniu sterydów

Post autor: artur11 » 15 paź 2015, 19:22

Witam, moje problemy ze snem ciągną się od 2 lat. Od 3 lat bralem na stałe 10 mg encortonu. Przez pierwszy rok problemy ze snem były małe - budzilem się koło 8 ciągle, ale spalem zawsze te 8h, czyli tyle co przed sterydoterapią. Ostatnie dwa lata budzilem sie koło 6, nie zaleznie o ktorej szedlem spac, ogolnie spalem średnio 6h. Teraz od jakichs 3 miesięcy nie biore sterydow, (lub bralem w dawce 5mg krotko), a moje problemy ze snem (i okrągła twarz) zostały. Teraz bywa nawet gorzej bo budze sie w nocy pare razy i czasem wstaje już o 4 czy 5. Z zasypianiem nigdy nie mialem problemu. Zaczałem sie zastanawiać czy sterydy mogły cos uszkodzić na stałe jesli chodzi o przysadke mozgowa czy wydzielanie hormonow. Nawet nie wiem z jakim lekarzem rozmawiać, bo gastrolodzy nie chcą słuchać o problemach ze snem bo mam duzo gorsze problemy zdrowotne....ale bez normalnego spania ciezko normalnie funkcjonować.

Podobny temat istnieje wystarczy skorzystać z opcji szukaj: http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... hlight=sen
Ostatnio zmieniony 15 paź 2015, 23:01 przez artur11, łącznie zmieniany 1 raz.
how bad you think you got it? somebody else got it worse than you

Awatar użytkownika
Agness
Początkujący ✽✽
Posty: 51
Rejestracja: 19 wrz 2015, 17:33
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Problemy ze snem dlugo po odstawieniu sterydów

Post autor: Agness » 15 paź 2015, 21:21

Witaj, nie znam się na ubocznych skutkach zażywania sterydów, ale wydaje mi się, że warto zadbać o to żeby sen trwał przynajmniej 8 godzin ( również ze względu na jelitko). Może warto zastanowić się czy to nie kwestia stresu i zadziałać w tym kierunku.
Znowu nadszedł czas posiedzeń...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”