swędząca wysypka

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
teresa256
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie

swędząca wysypka

Post autor: teresa256 » 19 sty 2017, 21:34

Od jakiegoś czasu w różnych częściach ciała pojawia mi się wysypka , swędzi jak diabli. Najgorzej jest wieczorem nie idzie wytrzymać do tego cyklicznie co wieczór na nogach w okolicach kostek pojawiają się czerwone plamy swędzą , smaruje to różnymi specyfikami i nic .Czy ktoś coś takiego ma ?

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: swędząca wysypka

Post autor: Tubisia » 19 sty 2017, 22:17

teresa256, a wizyta u dermatologa odbyta? Może nowy krem/balsam? Ew. jakiś rumień.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

teresa256
Początkujący ✽✽

Post autor: teresa256 » 20 sty 2017, 08:16

do dermatologa terminy prawie roczne , a jak jestem u rodzinnego to akurat nic nie ma bo to wieczorem się pojawia .Kosmetyków ,proszku itp nie zmieniłam na nowe cały czas to samo .Zastanawiam się nad rumieniem bo i leukocyty niskie są ale czytam w necie to piszą że to innaczej wygląda

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 20 sty 2017, 10:42

teresa256, a prowadzący Ciebie gastrolog?

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 20 sty 2017, 10:43

Też tak mam. Zauważyłem, że to się objawia tylko w zimie i szczególnie przy bardziej minusowej temperaturze. Czyli wniosek z tego, że powody tego są zewnętrzne a nie koniecznie nasz colitis. Obstawiam ogólne wysuszenie skóry od suchego, ogrzewanego powietrza w domu i w pracy plus suche i zimne powietrze od mrozu i takie są tego efekty. Zalecenia też proste - ciepło ubierać szczególnie te miejsca gdzie swędzi, nie drapać, natłuszczać i nawilżać ile się da - wiem, łatwo powiedzieć. Czym najlepiej smarować? Też chciałbym wiedzieć :)

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 20 sty 2017, 10:46

Jedyne co mi przychodzi an myślTomy, to linomag albo jakaś wazelina, oliwka do ciała.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 20 sty 2017, 18:22

teresa256 pisze:Od jakiegoś czasu w różnych częściach ciała pojawia mi się wysypka , swędzi jak diabli.
i mnie to dopadło, pewnie gdzieś od roku, choć i wcześniej to było, ale bardzo sporadycznie.
Byłem u dobrego dermatologa i...dość ciekawie zareagował.
Fakt, kiedyś te swędzenia najczęściej były po prysznicu, a gorący (bardzo) prysznic, to było cos pięknego na bolący kręgosłup, zresztą i przy zaostrzeniach jelit to działało, czyli często go brałem.
Kilkanascie lat brania sterydów z przerwami, czyli ich bonus.
A u dermatologa wylądowałem z powodów innych zmian (przy stomii i brodawki na rękach). No, i wcześniej zdiagnozowany Posterydowy Trądzik Różowaty.
Tak więc, wyszło tak, że na trądzik poszedł ROZEX ,czyli krem z metronidazolem plus inne (antybiotyki systemowe odradzał,a ja w nie wszedłem i katastrofa).
Na zmiany skórne przy stomii i w inne miejsca poszedł BELOGENT, czyli krem-maść z sterydami => i tu naprawde super działanie. Teraz używam go i do zaleczania "zadrapanych" miejsc, ale i na twarz, gdy pojawi się stan zapalny ropny.

No, a na te swędzenie skóry ( u mnie najczęściej to przedramienia i nogi z przodu od stóp do kolan) to akurat zalecenia były 3:
- ograniczyć ilość pryszniców i zrezygnować z tych gorących na letne.Teraz już nie codziennie raz czy dwa, ale co 2 - 3 dni
- skórę kremować , bo jest zbyt sucha i "ścieniała" po sterydach
(mam krem sensi care http://dlapacjenta.pl/sklep/product_inf ... ts_id/3329 )
- i to też dobrze działa - doraźnie ATARAX, czyli hydroksyzyna, na uspokojenie kiedy zaczynam "kombinować" z drapaniem, najczęściej wieczorem, przed snem.
To naprawdę działa.

Dermatolog mówi, że to też efekt zmiany Ph skóry...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

teresa256
Początkujący ✽✽

Post autor: teresa256 » 21 sty 2017, 07:12

Tubisia gastrolog też za kilka miesięcy .U mnie to raczej nie jest związane z pogodą bo ja to miałam jak jeszcze było ciepło .Są to skupiska krostek w różnych miejscach zaczynaj swędzieć zazwyczaj wieczorem i pod wpływem drapania zlewają się ze sobą

Dalia
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Dalia » 14 mar 2017, 11:11

A może to jakaś alergia pokarmowa. Niektóre produkty mogą powodować wysypkę. Zwróć uwagę w jakich okolicznościach zaczyna cię swędzieć. Jeżeli zaraz po kąpieli, to może być uczulenie na jakiś kosmetyk. Też często mam dziwne wysypki, coś jak pokrzywka. Używam wtedy kremu nano one, bo najszybciej działa. Ma prosty skład i jest mniejsze prawdopodobieństwo, że któryś ze składników kremu mnie uczuli.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”