zakrzepica

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Ania76
Debiutant ✽
Choroba: CU

Re: zakrzepica

Post autor: Ania76 » 11 kwie 2011, 12:04

Cieszę się że taki temat został poruszony. bo ja mam nawracające zakrzepy żyły środkowej siatkówki oka prawego. Bardzo pogorszył mi się wzrok. Leżałam w szpitalu gdzie przeprowadzono szerag badań m.in. przeciwciała przeciwjądrowe ANA, wyszły dodatnie i dostałam skierowanie do reumatologa. Biorę Clexane 60 i czekam na wizytę. Mój gastrolog stwierdził,że przyczyną mogą być też zmiany w gospodarce lipidowej spowodowane sterydoterapią. Nikt nie wspomniał że to może być powikłanie CU, dobrze wiedzieć. Czy ktoś z Was miał podobne problemy?
Anka

Misia

Post autor: Misia » 11 kwie 2011, 12:43

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Daga03
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Daga03 » 12 lip 2011, 21:41

Witam.chciałam się was trochę podpytać w sprawie zkrzepicy.ja mam żył powierzchniowych, zakrzep zrobił mi się po bardzo dużych dawkach sterydów i hormonów, w tej chwili odstawiłam jedno i drugie.Wzięłam 3 serie claxene teraz mam 3 dniową przerwę i zaczyna mi się robić kolejny zakrzep.Mrtwię się o jelita, na razie nic się nie dzieje ale nie wiem jk długo jeszcze wytrzymają.Może ktoś z was ma podobne doświadczenia.???
Daga

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 12 lip 2011, 22:06

Zakrzepica tak naprawde dotyczy zyl glebokich i wtedy jest naprawde grozna.

ty masz prawdopodobnie zakrzepowe zapalenie zyl powierzchownych.leczenie to generalnie przyczynowe - jak masz zylaki to lecznie zylakow, przestac palic papierosy, uciskowe rajstopki, mozna owijac bandazem elastycznycm ale podobnoz juz sie od tego odchodzi,jeali zakazenie to antybiotyk. no i niestety NZJ to tez czynnik sprzyjajacy tym zapaleniom, jesli bierzesz leki antykoncepcyjne to sprobuj odstawic
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 12 lip 2011, 23:01

I pod nadzorem lekarza ewentualne leczenie przeciwzakrzepowe oraz nogi w górę. Jak objawy nie będą nasilone to ćwiczenia i ćwiczenia. Ćwiczyć można zawsze.
Często i nieobciążające. Niestety NZJ jak napisała ranka to czynnik zakrzepicy i to nie tylko żył powierzchniowych. Z leczeniem przeciwzakrzepowym też nie jest prosto, bo w przypadku podkrawiającego jelita jest to niewskazane, bo może zwiększyć krwawienie. Można stosować maść z heparyną, a z ziołolecznictwa maść z arniki.
Nie wiem na jakiej podstawie rozpoznano zapalenie żył powierzchniowych. Czy tylko objawów, czy miałaś robione badanie Dopplera?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Daga03
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Daga03 » 13 lip 2011, 06:06

Miałam robionego dopplera, na wrzesień jestem umowiona laserowe usunięcie żylaka.Ostatnio jak miałam ten zakrzep to mi doktorek nacioł i spuścił trochę i poczułam ulgę bo to cholernie boli . Po zastzrzykach trochę przeszło , ale teraz to samo od początku.Boję się tego bólu bo to tak jakby mi nogę podcinało.Czeka mnie chyba kolejna seria zastrzyków.Hormony brałam w zwiazku z zabiegiem in vitro.
Daga

strange19
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

Post autor: strange19 » 18 paź 2012, 12:58

Nie wiem czy to mam, ale lekarz u mnie stwierdził guzek 5-7 mm przy odbycie. Guzek jest niesamowice bolesny. Po dzwiganiu, jakimś wysiłku czy stresie robi się twardy i większy i wtedy właśnie boli. Dodatkowy objaw - boląca prawa noga jak przy rwie kulszowej, mam wrażenie że raz jest zimniejsza od lewej a niekiedy jest gorąca i mam temperaturę. Takie dziwne uczucie mrowienia w nodze, jakby krew miała jakieś opory przy przepływie. Dodatkowo w pracy zawsze zakładałem noge na noge. Jak siedze i nałoże noge na nogę to ból troche ustępuje. Dziwne te wszystkie moje objawy. Najgorszy ten guzek, ktory według lekarza może być pozostałością po zakrzepicy. Co z tym zrobić, dlaczego lekarze tylko leczą to farmaceutycznie, a nie proponuje usunięcia tego cholerstwa. Mam już dość. Czy ktoś może wie, czy przy zakrzepisy powinny być zwiększone płytki krwi czy zmniejszone? Pozdrawiam
Marcin

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”