choroby nerek

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Aniijjaa
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: opolskie

Re: choroby nerek

Post autor: Aniijjaa » 16 mar 2007, 09:42

na szczęscie białka nie było.Teraz chce powtórzyc te badania.Nigdy nie miałam problemów z nerkami dlatego jestem zielona w tych sprawach.Jedna super kolka i teraz znowusz zaczyna się akcja, łykam jakieś paskudztwa, paste i jest lepiej.Dużo pije.
Nie wiem co to za badanie urografia dlatego bardzo Cie proszę napisz mi na czym ono polega ,jakie sa jego konsekwencje i czy jest bolesne?
Aniijjaa

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 17 mar 2007, 01:54

Aniijjaa pisze:Nie wiem co to za badanie urografia dlatego bardzo Cie proszę napisz mi na czym ono polega ,jakie sa jego konsekwencje i czy jest bolesne?
Powyżej chyba wszystko jasno i czytelnie ;-) Tyle że u mnie nie było jakiegoś specjalnego przygotowania, tylko na czczo i wsio.
W sumie jedno z "przyjemniejszych" badań jakie miałam :-)
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 17 mar 2007, 09:57

Urogrfia pokaze ci stan nerek,oceni czy uklad kielich i miedniczki jest w porzadku no i pokaze wszelkie zmiany chorobowe w nerce czy drogach moczowych.Badania robia radiolodzy,daja ci dozylnie srodek kontrastowy i potem pstrykaja zdjecia.Warto miec to badanie.Jesli masz kamienie,pokaze ci je jako cieniujace zlogi.
Obrazek

Adam

Post autor: Adam » 17 mar 2007, 11:05

Kiedys mialem cechy zastoju na usg (prawdopodobnie od wzdecia), potem jeszcze rutynowe usg w innych szpitalach i pisali sami cos tam w stylu ze to od wzdecia prawdopodobnie, mialemm miec badanie chyba wlasnie urografia, ze kontrast dozylnie i zdjecia ale przy 3 probie (!!!) gdy okazalo sie ze znowu nie przygotowali mnie dobrze do badania jesli chodzi o przeczyszczenie stwierdzili ze jednak mozna tego teraz nie robic..

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Post autor: Aniijjaa » 17 mar 2007, 11:30

Bardzo dziękuje Wszystkim :roll:
Aniijjaa

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 19 wrz 2007, 20:19

mialam dzis USG nerek. oto jego wynik: obie nerki wielkosci i echostruktury prawidlowej. PN wielkosci 10,8 cm w wym.dwubiegunowym, LN-10,5 cm. Obustronne poszerzenie UKM (w PN- miedniczka nerkowa szerokości ok. 1,8 cm, w LN- 2,1 cm). W PN widoczne drobne ogniska hiperechogenne bez cieni akustycznych. (zwłoknienia pozapalne?).
Nefrologowie nie bardzo sie to podoba i wysyla mnie do dobrego urologa w sprawie konsultacji. czy ktos wie, co moze byc przyczyna poszerzenia miedniczek? pozdrawiam.
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 19 wrz 2007, 20:30

tak jak radiolog napisal:np. przebyte zapalenie w przeszlosci czego skutkiem sa zwloknienia.chorowalas na refluks moze w dziecinstwie?zapalenia ukladu moczowego?
Obrazek

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: madziula » 19 wrz 2007, 22:56

nie wlasnie. zawsze na usg mnie sie pytaja o zapalenie, ale ja nie mialam zapalenia nerek ani drog moczowych.
kokodżambo i do przodu

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 19 wrz 2007, 23:03

a w dziecinstwie nie bylo podejrzenia o refluks ukladu moczowego?

ps. refluks czyli cofanie sie moczu moze byc wlasnei taka przyczyna,wtedy po prostu mocz cofa sie do nerki.
moze jakis ucisk z zewnatrz..

nic innego nie przychodzi mi do glowy.
natomiast najlepiej by bylo isc na konsultacje w celu wykonania innych badan. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: madziula » 19 wrz 2007, 23:19

nie, zadnego refluksu nie bylo, ale tak jak mi kazali, to ide do dobrego urologa i zobaczymy co z tym fantem zrobic :) dziekuje ranka.
kokodżambo i do przodu

Awatar użytkownika
Ewelinka
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: Ewelinka » 30 paź 2007, 12:10

Moja towarzyszaca choroba tez sa nerki :smutny: , w szczegolnosci duze problemy z prawa strona, poniewaz mam wedrujaca prawa nerke, bardzo czeste zastoje z prawej strony i do tego jeszcze zwerzenie podmiedniczkowe przewodow moczowych.Wszystko prawostrone :oops: A najgorsze w tym wszystkim jest to, ze jak pojawia sie zastoj ktory jest spowodowany przemieszczeniem sie nerki uciskajacej na przewod moczowy, nasila sie crohn.A wszytko to powoduje masakryczny bol :cry: ktory zalagodzic moze tylko bardzo silny lek przecibolowy i oczywiscie ok 2 dniowy pobyt w szpitalu na zalagodzenie bolu :twisted:
W życiu piekne sa tylko chwile!!
Wiec warto z nich korzystac w pelni:):)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 18 wrz 2010, 18:14

jak to u mnie bywa,przy kazdym pobycie w szpitalu pojawia sie zawsze cos nowego.
Teraz przy USG jamy brzusznej -oczywiscie watroba juz nie nowka, bo skazona C wirusem,ale nowe ,czego jeszcze w grudniu nie bylo jest to
na brzegu zewnetrznym nerki lewej zmiana cystyczna średnicy 2 cm
mial ktos moze cos takiego ?
sam niewiem czy mam sie zaczac martwic juz, czy zaczekac na opinie lekarzy ?
:wink: jest weekend wiec obchod dopiero w poniedzialek....
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”