Wypadanie włosów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Re: Wypadanie włosów

Post autor: ewkunia » 31 sie 2009, 20:52

Magdalene - a nieśmiertelny skrzyp w tabletkach?
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 31 sie 2009, 21:20

magdalene pisze:a może Merz Special ?
Drogi jest, bralam i tez nie dal efektow :evil:
przedtem używalam artego
To nawet nie kojarze :oops:

platyna
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: platyna » 31 sie 2009, 21:45

Mi np bardzo na wypadanie wlosów pomógl Inneov z Loreala do kupienia w aptekach,kuracja trwa 3 miesiace i wlosy mniej wypadaja, a zawarte skladniki pobudzaja nowe wlosy,by szybko odrosly.Polecam biorącym Aza , mi po nim strasznie wypadaly , praktycznie garściami. :smutny:
człowiek zmienia się w zależności od ludzi, zdarzeń, okoliczności...jednak lepiej być pierwsza wersją siebie , niż drugą kogoś innego ...

Awatar użytkownika
anulka089
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: anulka089 » 01 wrz 2009, 07:02

Ja Inneov też bralam ale nie pamietam jak było,a co do szamponu to zauważyłam ze mi nowe włoski rosły

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 01 wrz 2009, 10:58

Mi z poczatku pomogl Seboradin w ampulkach, bo wypadanie troche sie zmniejszylo i zaczely mi rosnac nowe wlosy, ale nie wiem jak bardzo potem te ampulki pomogly, bo dostalam zelazo i Alpicort i wlosy calkiem przestaly wypadac.

Awatar użytkownika
Migotka
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: wielkopolskie

Post autor: Migotka » 01 wrz 2009, 11:57

Dla mnie na wypadanie włosów najlepszy był Vitapil - po prostu rewelacyjny, ale to było przed chorobą, niestety od czasu choroby nie moge go brać bo mi podrażnia jelita. Myślę, że to albo przez zawarte w nim drożdże, albo przez żelazo (ma dużo żelaza). Potem brałam capivit piękne włosy (nie ma ani drożdży ani żelaza) - nic nie pomogło, włosy cały czas wychodzą garściami. Teraz biorę belissę (też ma żelazo, ale mniejszą zawartość), na razie efektów jeszcze nie widać.
Z preparatów "zewnętrznych" uważam że świetny jest płyn "Kerium" La Roche-Posay (jak przez jakiś czas wcierałam sobie codziennie, to wypadanie się uspokoiło), ale niestety drogi i dosyć nieekonomiczny (jedna butelka starczała mi na ok. tydzień).

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 01 wrz 2009, 12:21

Migotka pisze:Teraz biorę belissę (też ma żelazo, ale mniejszą zawartość), na razie efektów jeszcze nie widać.
Biore od 7 miesiecy.

lika22
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: lika22 » 02 wrz 2009, 09:39

Ja biorę Aza od dwóch miesięce i też mi strasznie wypadają włosy,ale boję się cokolwiek brac, żeby nie zaszkodziło, spróbuje tego Loreala może mi tez pomorze ,bo za chwile, wyłysieje :smutny:

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 02 wrz 2009, 11:40

Na pocieszenie: na Imuranie, który nadal biorę, wypadało mi dużo wlosów. Trwało to kilka miesięcy, po czym hm... minęło? Nie moge powiedzieć,że są świetne i że się super układają,ale przynajmniej SĄ :D Nawet odrastają. Podcinalam je regularnie, starałam się nie farbować, jadłam skrzyp i witaminki. Teraz weszłam także w remisję, więc podejrzewam, że to także miało wpływ na powyższe :)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Magdap
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Magdap » 02 wrz 2009, 21:36

J brałam inneov pomógl mi potem odstawiłam..Teraz biore capivit na włosy już drugi miesiac i widze efekty....
Azathiopirine 100mg Asamax 3x3
ZG Klinika Zdrojowa
Stan zaostrzenie .

Awatar użytkownika
Mol
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Mol » 06 paź 2009, 07:48

Niestety tez musze sie zaliczyc do grona Imuranowcow tracacych owlosienie, nie jest wprawdzie jakos tragicznie, ale ewidentnie sie przerzedzily, choc mam wrazenie, ze ostatnio troche sie unormowalo.
Obrazek

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: funia » 21 gru 2009, 20:43

mi alpicort tez pomogl na wypadanie wlosow, oprocz jakis skladnikow tajemnych ma tez chyba estrogen, ktory tez pomaga na wlosy

widac, ze po azie wiekszosci osob wlosy wypadaja...

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: magdusia » 21 gru 2009, 22:55

funia pisze:widac, ze po azie wiekszosci osob wlosy wypadaja...
nie wiem jak wam,ale mi one odrastają
Magda,CU & Celiakia (Marsh IIIa).
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,
dieta bezglutenowa.W KOŃCU REMISJA
Lekarz prowadzący:szpital MSWiA W-wa

Awatar użytkownika
Migotka
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita

Post autor: Migotka » 29 gru 2009, 11:03

No niestety Belissa jednak nie pomogła (a brałam ją ponad 3 miesiące) - włosy nadal wychodzą garściami jak po chemioterapii... A przedtem Capivit Piękne Włosy też nie pomógł... Wracam do Vitapilu, i boję się bo jak wcześniej pisałam podrażniał mi trochę jelito. A na dodatek okazało się że zawiera pszenicę, a ja jestem na diecie bezglutenowej...

co z suplementów do łykania moglibyście polecić - jako sprawdzone i naprawdę skuteczne w waszym przypadku - przeciwko temu nieszczęsnemu wypadaniu włosów?

ESka

Post autor: ESka » 29 gru 2009, 12:13

Migotka pisze:co z suplementów do łykania moglibyście polecić - jako sprawdzone i naprawdę skuteczne w waszym przypadku - przeciwko temu nieszczęsnemu wypadaniu włosów?
Mi bardzo pomogła silica tylko, że w sumie nie wiem, czy to jej zasługa, czy może tego że zaczęłam używać na włosy jedwab w płynie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”