Wypadanie włosów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ewcia_75
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: Wypadanie włosów

Post autor: ewcia_75 » 22 maja 2008, 18:18

tez mi ostatnio garściami wypadają! nie miałam operacji, właśnie odstawiam sterydy. W moim przypadku wydaje mi się, że to z powodu dużych braków żelaza, ale idę na uzupełnienie, więc liczę że się poprawi :) a nad vichy w takim razie chyba się zastanowię jednak :neutral:

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 22 maja 2008, 18:28

Mi też od niedawna wypadają włosy-własnie przeczytałam ulotkę Salofalku. Pisze tam, że preparat może powodować wyłysienie (w rzadkich przypadkach). Zastanawiam się, czy to właśnie nie salofalk jest przyczyną wypadania moich włosów?

ewcia_75
Debiutant ✽

Post autor: ewcia_75 » 22 maja 2008, 18:51

Żabusia pisze:
ewcia_75 pisze:właśnie odstawiam sterydy
hmmm czyli to oznacza, że organizm musi ciężej pracować bo nie dostarczam mu pomocy (mam na mysli sterydy)? I woli "naprawiać" inne rzeczy niż włosy? :neutral:

hmm w takim razie muszę mu pomóc i zakupię ten skrzyp :)

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Naobie » 23 maja 2008, 11:51

Gosiczka pisze:Kup sobie szampon VICHY przeciw wypadaniu włosow i ampułki tej samej firmy
Też polecam ten szampon.
Po wyjściu ze szpitala miałam o połowe mniej włosów i ciągle wypadały w bardzo dużych ilościach :cry: Zaczęłam stosować ten szampon i po miesiącu zauważyłam znaczną poprawę. Jedyną jego wadą jest to że włoski szybko się przetłuszczają no i jest dość drogi bo kosztuje około 40 zł (ampułki około 120zł) ale naprawdę warto
Jeśli ten nic nie pomoże to można spróbować szamponu z firmy GARNIER do włosów wypadających. Jest tańszy (ok. 20zł) i bardzo dobry do włosów przetłuszczających się. Jego wadą jest tylko niezbyt ładny zapach :/ no ale jak zostawia się na szczotce przerażającą ilość kłaczków to przestaje to być ważne :wink:

Mnie pomogły właśnie te dwa szampony i nic innego nie łykałam bo nie bardzo wiedziałam co mogę i co mi nie zaszkodzi

beatak
Debiutant ✽
województwo: podkarpackie

Post autor: beatak » 01 lip 2008, 19:35

Może to być tez ( i z całą pewnością jest) skutek narkozy-ja tak miałam,po operacji usunięcia pęcherzyka raz, po kolonoskopii dwa, wcześniej też po ERCP(tez narkoza).Organizm osłabiony maksymalnie,na pewno anemia,awitaminoza.Bierz więc witaminy,jak radzą powyżej,skrzyp jest Ok, ale mnie pomaga najbardziej SILICA(tez ma skrzyp w składzie), a zewnętrznie namawiam na DERCOS Vichy(ampułki do wcierania), trochę kosztują,ale warto zainwestować.Jest też specjalny szampon VICHY,tez p/ciw wypadaniu włosów.Ale Trzeba dużo CIERPLIWOŚCI,nawet pół roku.Nie martw sie, będzie dobrze.

arczi38
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: świętokrzyskie

Post autor: arczi38 » 15 gru 2008, 12:01

wiele chorób z wypadaniem włosów zwązanych jest także z chorobami włosów. zapoznajcie sie z tymi artykułami artykułami

Awatar użytkownika
ellen
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: ellen » 16 gru 2008, 12:22

Witam się ze wszystkimi moim pierwszym postem, i przychylam się do zdania koleżanek, które chwaliły szampon i ampułki VICHY. W pierwszym roku chorowania na CD moje długie do pasa włosy wypadały w zastraszającym tempie (Metypred, anemia, stres, szybki spadek wagi), próbowałam więc różnych specyfików, ale żaden nie zadziałał. Po paru użyciach szamponu VICHY efekt był szokujący, wypadanie zmiejszyło się o 1/3 i w krótkim czasie było już tylko lepiej. Stosowałam go przez kilka miesięcy (próbowałam przerwać, ale wypadanie wracało); potem włosy przestały w ogóle wypadać, niezależnie od szamponu i ciągłego przyjmowania sterydów, chociaż nigdy nie wróciły do swej objętości sprzed choroby. Prócz niego zastosowałam również takie środki: obcięcie włosów, oraz przeciwanemicznie Ferrum Forforicum (bardzo skuteczne!) i kompleks witamin Merz Special, jednak właściwy sukces przypisuję szamponowi, gdyż nawet długotrwałe zażywanie preparatów witaminowych bez niego nie przyniosło efektów. Ampułki mam od niedawna, jeszcze nie stosowałam, ale mam nadzieję na poprawę kondycji włosów po nich - podkreślam natomiast, że w prawdziwym kryzysie pomógł mi sam szampon (ma to o tyle znaczenie, że szampon kosztuje ok. 30 zł, podczas gdy ampułki - ponad 100).
Mam nadzieję, że ktoś skorzysta z tych informacji. :)
wenn ubunge ist besser wenne kunst.

Joanna23
Doświadczony ❃
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 28 gru 2008, 21:55

Moje włosy również wypadają garściami. Najgorzej jest gdy mam odkużać a tych włosów jest tak dużo , że odkurzacz nie daje rady. Ten problem mam od dawna. I wiem napewno że to nie jest wina braku witamin. Ponieważ wyniki miałam dobre a włosy i tak wypadały.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 28 gru 2008, 23:15

Mi tez od dawna wypadaja garsciami, a od 2 miesiecy okolo ak strasznie, ze juz jestem prawie lysa, musialam je mocno obciac i nie wiem co dalej bedzie. Uzywam Seboradinu, Waxu i na razie widze tylko tki efekt, ze wlosy sa delikatne i swiecace. Wypadaja dalej :neutral:
Ponoc rzeba byc jednak bardzo cierpliwym, wiec czekam. Jesli nie przejdzie ide badac hormony.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 28 gru 2008, 23:54

morfologia i TSH wystarczy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
michael
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: michael » 29 gru 2008, 00:01

Dołączę się do osób którym od jakiego czasu wypadają włosy,myślę że to nie genetyczne , ani z hormonów ,z wieku to chyba jeszcze za wcześnie :smutny: .Zerkam na sugestie związane z tym tematem i może coś zaczerpnę do siebie :neutral:Uzupełnię mikroelementy no i może jakiś szampon przeciw wypadaniu Vichy przetestuję,a dzięki Pozdrawiam :razz:

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 29 gru 2008, 00:20

ranka pisze:morfologia i TSH wystarczy :)
Morfologie milam fatalna, ale wychodzac do domu ze szpitala byla juz dosc dobra. Odzywiam sie dobrze, wiec chyba by cos przeszlo...
Zrobie wlasnie jesli juz TSH i moze testosteron, bo moze te sterydy mi burdel robia :neutral:

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 29 gru 2008, 13:15

Ja brałam tabletki hormonalne na te włosy, ale nic nie pomogło :smutny: brałam równiez tabletki SILICA i kapsułki z firmy OLIMP. Niestety dalej jest tak jak było.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
syla2146
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: syla2146 » 29 gru 2008, 13:46

Mi tez strasznie wyłażą jeszcze troche i chyba łysa bede...

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 29 gru 2008, 14:29

to u mnie odpada możliwość taka "żelaza"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”