Wypadanie włosów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olimpijka

Re: Wypadanie włosów

Post autor: Olimpijka » 26 sty 2009, 11:35

Wizyte mam w czwartek, mam nadzieje, ze powie cos sensownego doktor.

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: magdusia » 30 sty 2009, 21:12

Ja kiedyś stosowałam Alpicort E-na receptę.Wada-włosy są bardziej tłuste u nasady.
Magda,CU & Celiakia (Marsh IIIa).
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,
dieta bezglutenowa.W KOŃCU REMISJA
Lekarz prowadzący:szpital MSWiA W-wa

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 30 sty 2009, 21:25

magdusia pisze:Ja kiedyś stosowałam Alpicort E-na receptę.
Wlasnie ten plyn przepisal mi dermatolog, podobno jest super.
Ogolnie powiedzial,z e nie mam zadnego stanuz zapalnego, a wypadanie wlosow powinnam wyjasniac u internisty gdyz wyniki moich badan sa fatalne z wypisu.
Ide za pare dni zbadac zelazo.

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: magdusia » 30 sty 2009, 21:32

Ale ma zasadniczą wadę:włosy od niego są tłuste u nasady i trzeba je często myć(ja myłam je codziennie).Cena leku w miarę przyzwoita.
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 30 sty 2009, 21:36

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Jak mi zaczęły tak właśnie garściami włoski wychodzić, to też poszłam zrozpaczona do dermatologa i oczywiście uzbrojona w wiedzę z internetu, podzieliłam się moimi obawami, właśnie co do łysienia plackowatego. Na szczęście lekarka powiedziała, że to nie to.

Przepisała mi wspomniany wyżej Alpicort-E, jest świetny! Po czasie moje 'placki' zaczęły się pokrywać meszkiem. Teraz już włoski ładnie odrastają, są oczywiście cieńsze niż te co wypadły, ale są! :) Z kolei na wypadające włoski, to stosowałam Neril z Garniera (szampon+tonic).
Smutno Ci? A może budyń? :)

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 30 sty 2009, 22:26

magdusia pisze:Cena leku w miarę przyzwoita.
No nie wiem, ja dalam 80 ziko :neutral:
Jak mi zaczęły tak właśnie garściami włoski wychodzić, to też poszłam zrozpaczona do dermatologa i oczywiście uzbrojona w wiedzę z internetu, podzieliłam się moimi obawami, właśnie co do łysienia plackowatego. Na szczęście lekarka powiedziała, że to nie to.

Przepisała mi wspomniany wyżej Alpicort-E, jest świetny! Po czasie moje 'placki' zaczęły się pokrywać meszkiem. Teraz już włoski ładnie odrastają, są oczywiście cieńsze niż te co wypadły, ale są! :) Z kolei na wypadające włoski, to stosowałam Neril z Garniera (szampon+tonic).
No to jest dla mnie nadzieja! :twisted:

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: magdusia » 31 sty 2009, 09:59

Ostatnio kupowałam go ze 4 lata temu i był trochę tańszy.Leki przeciw wypadaniu włosów są drogie.Preparaty Vichy kosztują ponad 100zł.
W poniedziałek idę do dermatologa,ponieważ problem powrócił.
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,

Joanna23
Doświadczony ❃
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 06 lut 2009, 13:45

Podciełam dość krótko włosy a one dalej wypadają :(
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Misia

Post autor: Misia » 06 lut 2009, 13:58

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Misia

Post autor: Misia » 06 lut 2009, 14:07

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 06 lut 2009, 14:34

Ja drugi miesiac biore tabletki na wlosy, od kilku dni zelazo i ten plyn o ktorym pisalam. W koncu widze, ze wlosow wypada mniej. Mam nadzieje, ze bedzie coraz lepiej!

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 06 lut 2009, 15:02

Olimpijka, Ja również biorę te żelazo ( chyba nawet te same co ty ) :) , ale na Mnie to nie działa. Od wczoraj zaopatruję się w owoce i warzywa może to coś da.
A od tego żelaza pierw było mi nie dobrze miałam mdłości i zmieniłam porę dnia z rana na południe. A teraz przez to mam bóle głowy :(. Czytałam, że kwas foliowy też ma dużo wspólnego z włosami i paznokciami naszymi, ale u mnie z tym napewno niema problemu bo zażywam do od roku. Brak cynku i Krzemu powoduje, że wypadają Nam włosy. Ale czy u Nas to właśnie jest to ? niewiadomo
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

xAniax
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: xAniax » 06 lut 2009, 15:39

Witam:) Mi też ciągle wypadały włosy i też garściami (długie pobyty w szpitalu,leki itp).Już na te moje włosy patrzeć nie mogłam bo zrobiło ich sie o połowe mniej.Dodam ze takze choruje na anemie.Ale poszlam do fryzjera podcielam włosy ok 6 cm staly sie silniejsze, mama kupiła mi w rossmanie taki preparat Ok.8zł i bardzo go polecam włosy duzo mnie wypadaja i rosna nowe :jupi: :)fryzjerka tak mi powiediziała. podaje nazwe Farmona Radical Mgiełka wzmacniająca do włosów 200 ml.Głównymi składnikami są ziela skrzypu polnego wyciag z zielonej herbaty i D'panthenol i jeszcze inne.Tym prparatem głowe sie spryskuje na suche lub wilgotne włosy.Ja osobiście spryskuje po umyciu na wilgotne. Polecam ten produkt jest swietny i tani.Sprobojcie tego moze wam pomoze mi pomogl.Nie bede pewnie miala wlosow takich jak kiedys ale sa coraz ladniejesze puszyste nie prztluszczaja sie i duzo duzo mniej wypadaja. POZDRAWIAM
xAniax

Dopóki walczysz jesteś zwyciężcą ! ! !

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 06 lut 2009, 15:55

xAniax, Ja również podciełam, kupiłam tą sama mgiełkę co TY masz RADICAL, ale na mnie to nie działa:( no i też anemia mam jak ty. Może te owoce i warzywa pomogą :)

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 06 lut 2009, 18:54

Mi już nie wypadają garściami, tylko tak standardowo :wink: a poza tym odrastają mi nowe i widać sporo tych krótszych sterczących włosów spomiędzy dłuższych. Nie używałam żadnych preparatów ani doustnych ani zewnętrznych oprócz szamponu przeciw łamaniu się włosów, ale myślę że to nie jego zasługa. Po prostu doszłam do siebie i wszystko wróciło do normy :smile: choć nawet mając już remisję nie od razu kondycja włosów się poprawiła, ale dopiero po roku chyba.
Misia ma rację, tu bardzo wiele zależy od przyswajania mikroelementów i witamin przez nasze flaczki i nie bardzo możemy to "przeskoczyć". ;/
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”