Problemy z oczami

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Re: Problemy z oczami

Post autor: Natuśka » 24 kwie 2011, 09:18

Mamcia pisze:Ważne jest badanie oka w lampie szczelinowej, ciśnienia śródgałkowego, badanie dna oka itp. każdy chory na nzj powinien je mieć raz w roku ze względu na możliwe powikłania oczne i niekorzystny wpływ leków np. jaskra posterydowa.
To się teraz przestraszyłam. ;/ W marcu byłam na kontroli (pierwsza po diagnozie), bo miałam wrażenie, że pogorszył mi się wzrok i to znacznie. Pani dr powiedziała mi tylko, że mam nie robić makijażu to będę widziała lepiej. Co najlepsze- makijażem na oczach raczej nie szaleję :neutral:
Ale nie nie o to... Powiedziałam, że mam CD, jakie leki przyjmuję, jakie przyjmowałam i jak długo. Skwitowała, że mam się pokazać za pół roku.

Hmmm... :neutral: Chyba zmienię okulistę... :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 24 kwie 2011, 10:36

Natuśka pisze: Hmmm... :neutral: Chyba zmienię okulistę... :neutral:
No wypadałoby :-) Mój okulista trzyma mnie prawie godz w gabinecie.
Bierze na różne dziwne sprzęty. W między czasie ze 3 razy zakrapia mi jakimiś kroplami i gapi się i gapi w te moje ślepia... :lol: Ale skubany ma tak spokojne usposobienie, że nawet ja się przy nim wyciszam i jestem grzeczna. Nie wiercę się :razz:
Ważne jest badanie oka w lampie szczelinowej, ciśnienia śródgałkowego, badanie dna oka itp.
No to chyba te różne sprzęty.. :neutral:
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Ala57 » 24 kwie 2011, 13:20

U mnie oko było najpierw chore, zapalenie blony naczyniowej zasygnalizowało zbliżajace sie zło,nikt nie słuchał jak mówiłam o niejednoznacznym wyniku kolonoskopii sprzed 10 lat,faszerowali mnie encortonem,zastrzykami sterydowymi w gałkę,kropelkami sterydowymi co godzinę,diclofenakiem w czopkach przez 3m-ce a na koncu neoralem.Chodziłam po scianach,kibelek 15razy dziennie ale to miał byc efekt uboczny leków.Oko jest nadal chore,doszedł do tego początek zaćmy(na szczęście się nie powiększa)i za każdym zaostrzeniem gorzej widzę,jak flaki sie uspokajają to oko tez odpuszcza.Teraz mam +3a najgorsze,ze chore oko zakłoca widzenie drugiego.Jestem co pół roku u okulisty.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 24 kwie 2011, 16:22

Mnie się wzrok pogorszył o 0,25 odkąd choruję i obecnie mam -1,25 (lewe oko) i -0,75 (prawe oko), więc tak właściwie nie wiążę tego ani z chorobą ani ze sterydami raczej po prostu jest to spowodowane samoistnym pogłębianiem się wady no i nienoszeniem okularów :oops:

w lutym tego roku miałam gruntowne badanie oczu, dno oka, ciśnienie, wszystko jest o.k. a to przy okazji wizyty w klinice okulistycznej z powodu gradówki, paskudztwo mnie już z pół roku się trzyma, 9 maja mam zabieg usunięcia.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Toscania
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: Toscania » 24 kwie 2011, 18:16

U mnie jest albo zaostrzenie flakowe, albo siadają całkowicie stawy i od razu mam straszne pogorszenie wzroku. Prof. Rydzewska mówila mi, że to po prostu pozajelitowe objawy Crohna, czyli jak nie "....." to urok;)
Niekiedy bardzo źle widzę, obraz mi się rozmywa, jednakże wady wzroku jako takiej nie mam, prócz drobnego astygmatyzmu od lat dziecięcych.
http://crohnzone.blox.pl/html

If you are looking for the love of your life, STOP.It will be waiting for you, when you start doing things you love.

Awatar użytkownika
LaStella81
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: LaStella81 » 24 kwie 2011, 18:29

tola pisze:Ja na dzień dzisiejszy mam -2,5 :( Pamiętam czasy kiedy to miałam połówki...
Ja nawet nie wyłapałam kiedy miałam taką wadę wzroku:(

Jako dziecko miałam super wzrok,a teraz to co innego. W wieku 10 lat poleciało na łeb na szyję, pierwsze okulary miały moc -4,0 .
Na dzień dszisiejszy mam w obu oczach wysoką krótkowzroczność tj.wada wzroku -12,0
Tak, tak to nie pomyłka -słownie: minus dwanaście.
Ból fizyczny ma w sobie to że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija.
Ból psychiczny ma w sobie to że zabija nas codziennie od nowa-my jednak ciągle żyjemy.

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 29 kwie 2011, 19:45

Web pisze:Jak będziesz po kontroli to napisz co się dowiedziałaś.
Już jestem po kontroli.. :)
Ślepka mam zdrowe, no oczywiście oprócz tej wady fizjologicznej co zawsze...
Okulista powiedziała, że to normalne... ale oczywiście nie można tego lekceważyć i przyjść na kontrolę, jak pojawi się coś nowego niepokojącego, bo może się zrobić nie fajne zapalenie.. :)
Za pół roku kolejna kontrola..

Web
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
Kontakt:

Post autor: Web » 29 kwie 2011, 21:43

Hmm, u mnie nie zmieniło się nic, obraz mi się rozmywa okropnie. Idę w przyszłym tygodniu jeszcze raz do okulisty chyba i do gastrologa.
Po to upadamy żeby powstać. Tak już jest.

Brałem: Asamax, Encorton, Imuran, Controloc, Fisioflor, Kwas foliowy, No-spa Forte, Colitan, Gasec, Cipronex, Metronidazol, Sulpiryd i wiele innych

Teraz biorę: Asamax, Duspatalin, Controloc, Mozarin, No-spa forte

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 29 kwie 2011, 22:25

No mi też się rozmywa, ale wada stała od urodzenia -0,25 i -0,5.. :razz:
Ale rozmywa się dużo dużo bardziej. Okulistka powiedziała, że taj jest w tych chorobach. Ale mimo wszystko trzeba chodzić i sprawdzać, czy niema jakiegoś zapalenia. :)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 30 kwie 2011, 20:58

A mnie właśnie złapało zapalenie spojówek... ;/
Drugie w ciągu ostatnich trzech tygodni :neutral:

Masakra normalnie... :cry:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 30 kwie 2011, 22:01

Masakra normalnie... :cry:
O ja.. Co ten twój CD Ci tak dokucza... Jeszcze ślepka na dodatek..
A twój gastrolog co na to?

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 30 kwie 2011, 22:25

Alutka86 pisze:A twój gastrolog co na to?
Często mam tak, że przez krótki okres czasu mogę dostać zapalenia kilka razy pod rząd :/, a na jakiś czas potem spokój. :smile:
Gastro powiedział, że może to też być np. alergia. Coś w rodzaju, że jedno mam Crohnowe, a następne alergiczne. :neutral: Choć u mnie to takie wszystko dziwaczne, cudaczne jest, że już chyba nic mnie nie zdziwi :wink:

2. Normalne życie...

atabe
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: atabe » 03 maja 2011, 19:52

Na alergiczne zapalenie spojówek skuteczny jest HISTIMET-krople do oczu . Kiedyś można było kupić bez recepty , bo i tak pełnopłatny ok. 50 zł .Trzeba wybrać do końca, trwa to ok. miesiąca. Córka miała po tym leku około pół roku spokoju . A z czasem , chyba po trzecim zastosowaniu całkowicie się uspokoiło. Przedtem zapalenia były średnio co dwa trzy tygodnie.

marcin820201
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 05 lis 2011, 17:40

No ja mam teraz zapalenie wjednym oku. Całe przekrwione. I w kąciku oka przyśrodkowym skóra na górnej powiece łuszcząca się. Sterydy odstawiłem 10 dni temu. Mam nadzieję że to nie objaw nadchodzącego pogorszenia. Co mozecie jeszcze polecić na to oko jesli to nie od Crohna (tego nie wiem). 10 dni temu CRP miałem 3.1. Leukocyty i trombocyty tez w normie.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 05 lis 2011, 18:09

nie byłeś z tym u okulisty? ja bym na Twoim miejscu się przeszła tam, dostaniesz jakieś krople czy maść i po kłopocie, a bez recepty ich nie kupisz.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”