Problemy z oczami

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mmmmartyna
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: Problemy z oczami

Post autor: mmmmartyna » 12 lut 2012, 14:18

hej, u mnie pieczenie oczu zakonczylo sie niestety tragicznie. na poczatku zeszlego roku przyszedl bardzo silny nawrót crohna. do konca miesiaca przeszlam dwie operacje z powodu niedroznosci jelit. skonczylam z zespolem krotkiego jelita. niestetykiedy zaczelam juz jako tako dochodzic do siebie co nie bylo latwe bo mo moja waga przy wzroscie 160 wynosila 34 kg, nagle zaczely piec mnie oczy. powoli zaczely pojawiac sie male czarne kropeczki. zaczeto mnie przewozic z szpitala w katowicach do kliniki okulistycznnej. stwierdzono zapalenie blony naczyniowej w obydwu oczach. zwiekszono dawki sterydow pluc zastrzyki do oczu. wizyta za wizyta i coraz gorzej widzialam. w kwietniu wypuscili mnie z gastroenterologi na ligocie. bylam juz praktycznie niewidoma bo leki nie pomagaly. w koncu dostalam sie do najlepszego chirurga od oczu ktory podjal sie operacji, niestety doszlo juz do odwarstwienia siatkowek, dostalam ogromna dawke sterydow ktoraj jeszcze nikomu w tym szpitalu nie podano. zapalebie sie wycofalo ale jego konsekwencje byly tragiczne. po operacjach na lewe oko nie widze nic a na prawe tylko bokami, nie latwo sie z tym pogodzic tym bardziej ze studiowalam na 5 roku akademi sztuk pieknych i to architekture wnetrz. chirurg ktory mnie operowal i tak naprawde uratowal resztki tych oczu mowil ze jestem juz 2 takin przypadkiem w jego karierze gdzie pozdrawiam mimo wszystko usmiechnieta i szczesliwa martynaewidentnie osoba z choroba crohna miala agresje z jelit na oczy, nie pisze tego zeby kogos straszyc ale nie bagatelizujcie objawow, ja gdybym szybciej dostala sie do tego chirurga teraz widzialabym pewnie normalmie i nie czytal by za mnie komputer.

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Ala57 » 12 lut 2012, 15:38

mmmmartyna, to straszne co Ciebie spotkało.rozumiem to bo sama trafilam do szpitala z zapaleniem blony naczyniowej oka lewego Wtedy myslałam ,że dopadlo mnie to tak, ni zgruszki ni z pietruszki ale dzisiaj wiem ,ze jelita dawały o sobie znać rok przed zdiagnozowaniem CU.Włączyli do leczenia sterydy dozylnie i w zastrzykach w oko,bezposrednio do gałki,widzenie sie poprawiło bo zapalenie zeszło z przedniej ściany ale męty zostały na tylniej scianie i niczemu nie chcialy się poddać lącznie z cyklosporyną.Widzę na to oko tak jakby brzydko mówiąc ktoś mi w nie napluł i dodatkowo zaczyna się zaćma,ktorej nie bedzie mozna zoperować bo jest stan zapalny.Tak mowi moja okulistka.
Podaj mi proszę namiary na tego chirurga bo kto wie jakie "przyjemności " mogą mi jeszcze jelita zafundować
'

mmmmartyna
Debiutant ✽

Post autor: mmmmartyna » 14 lut 2012, 17:19

a wiec masz identycznie jak ja, przód oka wyleczono ale na tyle oka zapalenie nie chcialo sie wycofac. tak jak napisalam wyzrj podzialala tylko hardkorowa dawka sterydow, kiedy zapalenie zaczelo sie wycofyfac chirurg od razu mnie zoperował, co do namiarow to wszystko dzialo sie w klinice okulistycznej na ulicy ceglanej w katowicach. poczatkowo zajmowal sie mna okulista Dudzinski. kiedy juz zalamal rece dostalam skkierowanie do pani chirurg w tym szpitalu, niestety nie podjela sie operacji bo jak uznala nie ma juz czego ratowac. kazala mi jednak poczekac na ordynatora, ktory jak zobaczyl moje oczy od razu przyjal mnie na oddzial. nazywa sie krzysztof ochalik i niesamowicie bardzo go polecam. bedzie ciezko sie do niego dostac ale chyba najwazniejsze to juz znac osobe, ktora napewno ci pomorze, terminy sa strasznie dlugie ale jak juz dostaniesz sie do ochalika to on przyspiesza wszystkie terminy. jakby co przyjmuje tez w swojej prywatnej przychodni w krakowie, jak wpiszesz w googlach jego imie i nazwisko to wyskoczy cistrona przychodni czy tam kliniki w krakowie, ja gdybym wczesniej znala jego nazwisko od razu uderzalabym do niego prywatnie bo niestety czas mial tutaj duze znaczenie. pozdrawiam cie mocno

Mariusz82
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: Mariusz82 » 14 lut 2012, 18:59

Wreszcie temat, który mnie interesuje. Choruję na CU od 6 lat, nigdy nie brałem sterydów. Wzrok zawsze miałem świetny ale od około miesiąca z dnia na dzień się pogorszył. Wszystko co jest w odległości powyżej 1,5 m jest rozmazane. To znaczy jeśli oglądam tv to jest ok ale jeśli czytam telegazetę to wszystko jest rozmazane, podobnie gdy w mieście patrzę na banery reklamowe, ciężko mi się doczytać co tam jest napisane. Pytałem lekarza, czy CU ma wpływ na pogorszenie wzroku, stwierdził, że choroba nie ma tu nic do rzeczy. Czas wybrać się do okulisty, może to po prostu starość. ;)
175 cm, 53 kg, Encorton 20mg x 2, Imuran 75 mg, Salofalk 500 mg 3x2, kwas foliowy.

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Ala57 » 14 lut 2012, 19:16

mmmmartyna, dzięki bardzo :roll: nie wiem czy bedą chcieli się tym zająć bo sprawa jest trochę zadawniona,zapalenie zostało zdiagnozowane w maju 2007r ale cóż popytać zawsze można no i nie wiadomo czy drugie oko jest bezpieczne.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 16 lut 2012, 11:21

Konieczna wizyta u dobreo okulisty.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Mariusz82
Debiutant ✽

Post autor: Mariusz82 » 16 lut 2012, 11:33

Zenobius pisze:Ano zmykaj :-)

Ale oprocz tego, to pytanie podstawowe, czy tak ciagle masz, czy sa dni, ze lepiej a potem gorzej?
Mam tak cały czas. Nie jest to bardzo uciążliwe, bo z czytaniem na ekranie monitora nie mam problemów, z czytaniem książki też. Jedynie wszystko co jest w odległości powyżej 2-3 m się rozmywa. Nie ma co wydziwiać i czas nawiedzić okulistę.

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽

Post autor: joko25 » 17 kwie 2012, 23:27

I jak tam Mariusz82??? wybrałeś się do okulisty??/:)

Tez od jakiegoś czasu zaczęłam odczuwać pieczenie oczu, zamglenia podczas oglądania tv czy pracy przy komputerze i poszłam do okulisty. Niby ze wzrokiem jest ok, nie mam wady, ale okulistka stwierdziła początki zaćmy...no i chyba jest to efekt sterydów, które brałam praktycznie bez przerwy od 2006 roku. Teraz akurat odstawiłam-ciekawe na jak długo??
jak na razie zalecenia to -konieczna kontrola u okulisty co roku oraz krople nawilżające.

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Raoul_Duke » 18 kwie 2012, 14:46

joko25 pisze:Tez od jakiegoś czasu zaczęłam odczuwać pieczenie oczu, zamglenia podczas oglądania tv czy pracy przy komputerze i poszłam do okulisty. Niby ze wzrokiem jest ok, nie mam wady, ale okulistka stwierdziła początki zaćmy
O kurde... :smutny: Te sterydy to jest niezły syf. Aż żal że nie ma skuteczniejszej metody na walkę z CU/CD
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 18 kwie 2012, 20:53

Ja także mam początki zaćmy posterydowej a biorę rok i 3 miesiące.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 09 lip 2012, 22:41

U mnie w tym roku znów pojawiły się problemy z oczkami po wodzie z jeziora :wink: rok temu też tak było, wcześniej nigdy, mogłam nurkować z otwartymi oczami i nic się nie działo. W weekend byłam nad jeziorem, tylko trochę wody dostało mi się do oczu i wyglądałam jak królik, czerwone białka, pieczenie i światłowstręt. To już chyba starość nie radość :razz:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 29 paź 2012, 11:08

Od dwóch dni bolą mnie oczy a szczególnie lewe, miałam wykłady na auli, może to od klimy? Czy klima tez wam szkodzi

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 29 paź 2012, 12:30

I to jeszcze jak! Klima jest zabójcza dla śluzówek..Ile razy miałam zajęcia w sali klimatyzowanej, tyle razy się coś działo: a to piekły oczy, a to gardło się rozszalało... Klima to źródło tony zarazków...

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 29 paź 2012, 16:53

Mimi2 pisze:I to jeszcze jak! Klima jest zabójcza dla śluzówek..Ile razy miałam zajęcia w sali klimatyzowanej, tyle razy się coś działo: a to piekły oczy, a to gardło się rozszalało... Klima to źródło tony zarazków...
No to by się zgadzało, przyjechałam do domu i mega ulga, koleżanka mówiła, że też miała całe czerwone oczy po pierwszym dniu w auli. Ale na poprzednich wykładach tak mi te oczy nie doskwierały, więc chyba mój organizm osłabiony po antybiotyku, plus grzyb i atakuje.

Awatar użytkownika
wisnia
Początkujący ✽✽

Post autor: wisnia » 14 lis 2012, 22:55

Mi po sterydach pogorszył się wzrok i teraz noszę okulary to komputera, telewizora i w szkole.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”