zmiany łuszczyco - podobne

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
black65
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Re: zmiany łuszczyco - podobne

Post autor: black65 » 03 lut 2009, 16:06

Witam elwirka jakiś rok temu miałem podobny problem najwięcej takich plam miałem na głowie niektóre zmieniły się w strupy wstyd mi było iść do fryzjera więc przez jakieś trzy miesiące chodziłem zarośnięty.Zastanawiam się czy to nie przypadkiem powikłania spowodowane przyjmowaniem Encortonu bo po odstawieniu oczywiście pod ścisłą kontrolą lekarza wszystko powoli wróciło do normy i tego tobie życzę :wink:
Wiara Fundamentem Życia.

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: elena » 03 lut 2009, 16:36

Ja też miewam takie zmiany.Przed pierwszym zaostrzeniem miałam na głowie.( Pomagał mi laticort w płynie i flucinar żel,szmpon przeciwłupieżowy z apteki firmy Catzy) Ostatnio na ciele w różnych miejscach (stosuję laticort maść).U mnie na pewno nie było to związane z lekami,bo jeszcze ich nie brałam.Nie wygląda to jak typowa łuszczyca ani uczulenie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 03 lut 2009, 18:55

Nasza Panna po 3 dawce Infliximabu dostała rzutu łuszczycy. Na tę samą choruje Maciek. Co ciekawsze Infliximab jest lekiem skutecznym w leczeniu łuszczycy. I bąć tu mądry i pisz iwersze.
A tu link do najnowszej pracy poświęconej temu zadadnieniu
http://www.medscape.com/viewarticle/585238
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 03 lut 2009, 19:21

To było dość szybko, ale nie od razu. Infliximab miała jakoś w okolicach studniówki, a leczenie od sierpnia.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 03 lut 2009, 20:17

Abstract

Anti-tumor necrosis factor (anti-TNF-α) are a group of new drugs able to inhibit the action of this cytokine. Although systemic side effects have been well described, cutaneous adverse reactions have not yet been clearly elucidated. The authors report a case of a 29-year-old man affected by Crohn disease and ankylosing spondylitis who developed psoriatic lesions after IV infusion of infliximab 5 mg/Kg. The patient underwent cyclosporine treatment after interruption of biological therapy, and had complete resolution of cutaneous lesions. The reason for this phenomenon is not clear, Obviously more studies are necessary to define more clearly this paradoxical reaction. In addition, dermatologists must be informed about this potential cutaneous adverse event.

Introduction

Anti-tumor necrosis factors (Anti-TNF)-α are a group of new drugs able to inhibit the action of this cytokine, modulate the inflammation, and improve diseases in which TNF-α is mainly involved. The drugs in this group include monoclonal antibodies, infliximab and adalimumab, and the soluble TNF-α receptor, etanercept. These drugs have been approved for treatment of Crohn disease, rheumatoid arthritis (RA), ankylosing spondylitis, psoriatic arthritis, and psoriasis. Even if clinical trials have shown the safety of these drugs, some side effects have been described. Injection site reactions and increased risk of infection (in particular, reactivation of tuberculosis) are associated with the use of these agents. Increased risk of lymphoproliferative disease, the development of lupus-like syndromes and demyelination, including optic neuritis and reactivation of multiple sclerosis, are under evaluation in long-term follow-up studies.[1] Despite the fact that systemic side effects have been well described, cutaneous adverse reactions have not yet been clearly elucidated. For this reason it is necessary to have dermatological management of patients for biological treatments. Dermatologists must be informed of potential adverse cutaneous manifestations. A variety of skin eruptions (new onset or aggravations) have been described in patients with rheumatic disease during treatment with TNF-α antagonists; chronic inflammatory skin diseases, such as psoriasis and eczema-like manifestations, represent the majority of cases. Cutaneous infections caused by viral, bacterial, and fungal agents have been observed in many patients. Skin diseases such as dermatitis herpetiformis, leucocytoclastic vasculitis, and alopecia areata have occured in a few cases.[2] Other studies describe cutaneous reactions such as delayed skin eruption, lupus-like syndrome, cutaneous vasculitis, palmoplantar pustulosis, psoriasis vulgaris, atopic dermatitis, lichenoid rash, purpuric capillaritis, and melanoma.[3] Cases of interstitial granulomatous dermatitis, erythema multiforme, urticaria and angioedema-like skin eruptions have been reported as reactions to anti-TNF-α therapy.[4,5,6]

In this report we describe a case of diffuse psoriasis in a patient treated with infliximab for Crohn disease and ankylosing spondylitis.
Obrazek

lestat
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: lestat » 26 mar 2009, 23:56

wychodze własnie z tego- oprocz łuszczycopodobnych plam miałam dopadło mnie szaleńcze wrecz swedzenie skory. za radą dermatologa probowałam wszelakiego rodzaju balsamow do skory atopowej- i udało sie;) juz nie swedzi, skora niestety nadal jest wysuszona, ale juz w o wiele lepszym stanie. A co do włosow- nie pomagały zadne szampony przeciwłupiezowe, a ratunkiem okazał sie, o dziwo, szampon zakupiony w sklepie fryzjerskim, szampon o własciwosciach nawilzających firmy indola (hydrate shampoo). co do luszczacej sie skory na rekacj i stopach- schodzi z nich warstwa jakby "starej" skóry, polecam "kapiele" z oliwy z oliwek ( podgrzana). natomiast na wrazliwa skóre wokoł oczu ( moja była napuchnieta i tez swedzaca, wygladałam jak panda) swietnie działa masc elosone ( na recepte)
:roll:

kasiaz
Początkujący ✽✽

Post autor: kasiaz » 18 sty 2011, 08:23

Własnie przed chwila w innym temacie zadałam pytanie na które tutaj chyba znalazłam odpowiedzi - mój syn od roku jest na remicade i ma podejrzenie łuszczycy - a co najciekawsze ok 2 tygodni temu tez dopadło go "szaleńcze wrecz swedzenie skory" !!? wprawdzie samo przeszło alerna ciele pojawiły sie ogniska sugerujące łuszczycę na razie zaczęliśmy stosowanie róznych maści - za 2 tyognie kontrola i zobaczymy co dalej. Zastanawiam się czy to skutek remiocedu czy osłabienia czy czegoś innego? Lekarze twierdza że tak może być - czyli nic konkretnego.
Pozdrawiam

nemezis
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Post autor: nemezis » 14 wrz 2011, 21:32

Podnosze temat, bo mnie teź dopadło. Po III dawce podtrzymującej Remicade obudziłam sie po ok tygodniu z plackami takimi czerwonymi liszajowatymi i suchymi na całych nogach, a na dekolcie i przedramionach jakby poparzenie słoneczne. Nie swędziało wcale. Zeszło po maści z hydrocortyzonem i lekach antyhistaminowych do łykania. Ale juź niespełna 2 tyg. przed IV dawką, czyli dokładnie 2 tyg. temu, zachorowałam na anginę, razem z całą rodziną. W czwartej dobie przyjmowania Augmentinu obudziłam się dosłownie z koszmarną egzemą na całym ciele. :evil: masakra: dekolt jak polany kwasem solnym, piekący, swędzący, czerwony. To samo przedramiona. Całe nogi w placko-liszajach, ale niewsędzących za to. Jakby dwie róźne reakcje. Dostałam natychmiat sterydy doutnie w 2-tyg. kuracji, kupę sterydów do smarowania, pudroderm na świąd (takie coś czym się smaruje dzieci na ospę). Dziś obejrzeli mnie w MSWiA przy okazji kolejnej dawki remika. Dermatolog orzkła, źe to moźe być powikłanie związane z lekiem. Zrobiła biopsję, wyniki za parę tygodni. Póki co leczenie mam kontunuować remicade. Do smarowania maść cholesterolowa i hydrocortyzon. Powoli schodzi - blednie, jest bardzo wyschnięta prawie cała skóra, ale juź nie swędzi wcale, tylko złazi. Powiedziała zresztą, źe to juź faza zejściowa. Ale wygląda dalej paskudnie. Ma ktoś doświadczenie w temacie mojej nowej przyjaciółki egzemy???? :twisted: Lekarka prowadząca powiedziała za to, źe jej to na łuszczycę nie wygląda, bo pojawiło się nagle i na całym ciele, jak poparzenie...
Mamciu, jeśli tu dotrzesz, czy to pododnie wyglądało u Twojej córki? Dzięki!

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 wrz 2011, 20:19

Nie ona po prostu miała pierwszy rzut łuszczycy. Głownie na nogach i stopach. Wtedy w lit były opisany tylko jeden taki przypadek 0 teraz to znana rzecz.

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 18 wrz 2011, 12:13

Z tymi skórnymi zmianami różnego rodzaju i nasilenia, to przy CD,to chyba coś w tym jest...ja, jak zaczęłam mieć pierwsze objawy pokarmowe, zauważyłam, że na rękach-dłoniach w różnych miejscach robi mi się taka skórka z takimi małymi, twardawymi krostkami,które swędziały, po jakimś czasie, skóra zaczyna być w tych miejscach bardzo sucha, pęka i robią się ranki, smaruje mocno kremem i po jakimś czasie, to znika, by pojawić się w innej części rąk lub stóp.Dermatolog też do końca nie mógł stwierdzić,co to jest. Jak byłam w ciąży z Szymkiem, to przez takie zjawisko skórne musiałam mieć cesarkę, bo nie wiedzieli lekarze,co to jest,bo pierwszy raz w życiu się z tym spotkali. Zaczęło się od niewinnej wysypki, która się pojawiła na zewnętrznych stronach nóg i rąk, po dwóch, trzech dniach wysypka zmieniła mi się w takie zaczerwienione place, jakby mnie ktoś oparzył,lekarze bali się wstrząsu i musiałam, żeby ratować siebie, jak i dziecko(30 tydzień) zgodzić się na cesarkę, po urodzeniu dziecka dali mi maści, wapno i hydrocortison i powoli zagoiło się wszystko. Od kiedy zaczęłam chorować zauważyłam,że mam bardzo sucha skórę, w ogóle nie myje się mydłem,takim w kostkach, jedynie płynami,bo po umyciu się mydłem moja skóra była tak wysuszona,że jak chciałam przykucnąć,to była tak mało elastyczna,że aż bolało mnie takie naciągnięcie skóry,miałam wrażenie,że zaraz mi pęknie, skórę włosów też mam bardziej suchą, włosy mogę myć spokojnie raz w tygodniu, a jak byłam w ciąży, to myłam raz na trzy tygodnie,były bardzo kruche. Ogólnie mam bardzo suchą skórę, a szczególnie ręce i stopy.Zmiany na skórze pojawiają się bez względu czy łykałam czy nie jakieś leki...
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 17 paź 2011, 09:34

Mąż od stycznia bierze humirę. Wszystko było super,ale od paru dni pojawiły mu się trzy takie zmiany skórne, wyglądają jak łuszczycowe, chociaż nigdy nie widziałam łuszczycy /nikt w naszych rodzinach nie choruje/. Skóra jest sucha, zaczerwieniona, a na nodze są jakby łuski, największa zmiana to tak 2x1,5 cm na nodze.
W środę ma lekarza. Trochę się boję żeby to nie była łuszczyca, ale u męża nikt nie choruje, zmiany są malutkie.Co o tym myślicie????
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 04 lis 2011, 12:30

też mam podobne zmiany, plamy o średnicy kilku cm, głównie ma prawej ręce (nadgarstek, zgięcie w łokciu, okolice pachy). zmiana pod pachą jest niemal do krwi, nie mogę podnosić ręki do góry:/

mam takie zmiany od roku, raz wracają, raz przechodzą... leki czy choroba sama w sobie? czy coś jeszcze? biorę tylko salofalk.
powinnam iść do dermatologa, czy gastroog wystarczy?

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 04 lis 2011, 13:38

Hej Lemoni, mąż pokazał te zmiany gastrologowi w szpitalu MSWiA i ten orzekł, że to nie łuszczyca, co najbardziej nas ucieszyło. Po prostu sucha skóra i możliwy niedobór witaminy B.
Przestaliśmy zwracać na nie uwagę i teraz mniej je widać, nowych zmian nie ma.
Pozdrawiam
Magdalena
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
hannon
Początkujący ✽✽

Post autor: hannon » 05 lis 2011, 19:31

Lemoni swego czsu na moich plecach też pojawiały się i znikały plamy-w moim przypadku skutek przsuszonej skóry. Ratunkiem okazało się mydło "Biały jeleń" z kozim mlekiem. Nie pamiętam już co to znaczy ściągnięta skóra po kąpieli i plamy też się nie pojawiają.
Może spróbuj, mydło jest hypoalergiczne więc Cię nie uczuli, a może pomoże
pozdrawiam
:)
ciekawe...
kogo widzisz, gdy na mnie patrzysz...

anna-maria
Początkujący ✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: anna-maria » 29 lut 2012, 12:07

Witam !
Z bardzo podobnymi problemami skórnymi wzmaga się już od ponad roku córka... jest na leku humirze a objawy ma bardzo podobne ...
Lemoni pisze:zgięcie w łokciu, okolice pachy

a do tego czeste wysypki na brzuchu....
tola pisze:Mnie polecono ostatnimi czasy mydło z nanosrebrem.Zakupiłam takowe w dniu dzisiejszym i mam zamiar sprawdzić czy działa.
TOLA I JAK DZIAŁA ? MOŻESZ COŚ WIĘCEJ NAPISAĆ ?
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”