Osteoporoza - [Dodatni wynik densytometrii]

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Joanna505
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Osteoporoza - [Dodatni wynik densytometrii]

Post autor: Joanna505 » 28 cze 2009, 17:26

Mam doła.
Wykonano mi densytometrię i niestety okazało się, że gestość kości jest mocno ograniczona (-2,0 odchylenie standardowe). To wynik braku przyswajania wpania od urodzenia.
Lekarz zapisał mi na razie dwa różne leki, które mają wapń uzupełnić. Podeszłam do tego nieufnie bo nigdy nie tolerowałam wapnia przyjmowanego doustnie, jednak faktycznie na razie jest OK. Wkrótce będę miała testy przyswajania wapnia, mam mieć powtórzone badania na bardziej czułym :smutny: urządzeniu.
Kurcze to źle rokuje u 30-latki. Co będzie za 20 lat?

Pamiętajcie o wapniu kochani; nie popełnijcie mojego błędu :smutny: .
Joanna
Witam Cię

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Osteoporoza - [Dodatni wynik densytometrii]

Post autor: Mamcia » 28 cze 2009, 19:05

O osteopenii i osteoporozie w NZJ będzie w następnym kwartalniku będzie świetny artykuł. Numer składamy do druku.
I pamiętajcie, że zalecenia diety bezmlecznej w większości przypadków są nieuzasadnione. badania powinny być prowadzone regularnie i ustalane odpowiednie leczenie.
Jednym z najskuteczniejszych leków w osteoporozie i osteopenii jest ruch. Nie sport wyczynowy, ale systematyczny wysiłek fizyczny.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Joanna505
Początkujący ✽✽

Post autor: Joanna505 » 28 cze 2009, 20:20

Super - chętnie poczytam... jak to dobrze się składa.

Z tą dietą bezmleczną to u mnie akurat odwrotnie. Ja piłam dużo mleka - bo mimo biegunek nikt nie podejrzewał zaburzeń wchłaniania :roll: .

Na szczęście nigdy nie musiałam zażywać sterydów także ta przyczyna odpada.

Dzięki
Joanna
Witam Cię

Misia

Post autor: Misia » 28 cze 2009, 22:13

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Joanna505
Początkujący ✽✽

Post autor: Joanna505 » 01 lip 2009, 19:35

A ja też mam Alfadiol :smile: i Osteodiag (cytrynian wapnia). Ja już też ochłonęłam i trochę bardziej optymistycznie na to wszystko patrzę, tj. że istnieje szansa poprawy sytuacji.
Brzuch trochę już się zaczyna buntować na ten wapń... ale ponoć jest szansa otrzymywania go w iniekcjach. Nie cierpię zastrzyków, no ale jak trzeba to trzeba.

Pozdrawiam Misiu :)
Joanna
Witam Cię

rybeńka
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: rybeńka » 20 lip 2009, 22:06

Osteoporoza to również nasze zmartwienie. Wynik densytometrii: - 3,25. Ale gorsza wiadomość to wynik rezonansu. Cytuję fragment: "Dodatkowo zwraca uwagę obniżenie wysokości trzonu kręgu Th1 ( stan po przebytym w przeszłości złamaniu? )." Tomek obecnie jest w szpitalu, ledwo się rusza, więc oglądał go ortopeda i sugerował szukać jakiejś kliniki leczącej osteoporozę, bo tutaj dostaje Ostolek 70, z czego lekarz zaczął się śmiać. Zapisał Mu gorset, bo tyle mógł zrobić. Szukam więc dobrej kliniki w woj, śląskim, może łódzkim. Jeśli macie jakiś namiar, to proszę Was o pomoc.
Tomek 25 lat, 56 kg, 173 cm.
Leki: Asamax, Imuran, Aspargin, Alfadiol, Ostolek
3 dawki Remicade
2 lata Humiry
3 dawki Remicade
rok przerwy
Remicade IV 2014 - III 2015

Renata2
Początkujący ✽✽

Post autor: Renata2 » 24 lip 2009, 17:55

zaraz po operacji (i zdiagnozowaniu) miałam -2,65. ale witaminy i regularnie zażywany Ostenil 70 poprawiły wyniki. Teraz mam około -1. Aż się sama zdziwiłam. :roll: Do tego jadam dużo jogurtów (tylko naturalne). Potrafię codziennie zjeść duzy jogurt - 400g. To też pomogło. :brawo:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

monikad
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: monikad » 14 sty 2010, 01:23

Leczę się już od 1,5 roku. Moja pierwsza densytometria -2,3, ale już po półrocznej kuracji miałam-1,6. Biorę Alfadiol oraz wapno w formie zmielonych skorupek z jajek. Moja mama, która też się leczy wyczytała o tej naturalnej metodzie w jakiejś książce i z wielkim powodzeniem wypróbowała ją na sobie (po dwóch latach leczenia ma wyniki jak u zdrowej osoby). Dlatego i ja tak zrobiłam. Oczywiście moja reumatolog na początku odradzała mi z powodu ryzyka zakażenia salmonellą (co jest niemożliwe gdyż skorupki się parzone we wrzątku, a salmonella ginie już w ok 70 st C), po pewnym czasie lekarka zaczęła się temu baczniej przyglądać, a teraz sama mi mówi aby brać te skorupki. Zawierają one bowiem naturalne super przyswajalne wapno (i inne minerały). Wapno to jest tak świetnie przyswajalne,że nawet przy niskim poziomie witaminy D poziom wapna był wysoki. Oczywiście to zaniepokoiło moją panią doktor która podejrzewała,że mam coś nie tak z hormonami, ale po zrobieniu wszelkich badań stwierdziła,że to skorupki tak fajnie się wchłaniają. :roll:
Jest to jedyne wapno jakie biorę. Oczywiście jest problem z dozowaniem i trochę trwało zanim ustaliłam odpowiednią dawkę, ale poza świetną wchłanialnością jest też duży plus-skorupki są darmowe.
Jeśli kogoś interesuje jak je przygotować to jest to bardzo proste: należy je zwyczajnie umyć i zalać wrzątkiem (nie gotować) na ok 2-3 min (ale nie dłużej bo wtedy wapno ucieka do wody), dokładnie osuszyć na ręczniku, a potem zmielić w młynku do kawy. I gotowe. Nie mają smaku ani zapachu. :wink:
Są też już gotowe tabletki w sklepach z wykorzystaniem skorupek.
Mam nadzieję,że komuś się to przyda i pomoże tak jak mi i mojej mamie :roll:

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 14 sty 2010, 07:20

ciekawe z tymi skorupkami, ale jak to sie ma do kwestii podrażniania jelit, gdyż one chyba się nie trawią? Jest możliwość przemielenia tych skorupek na tak drobny proszek-puder, by nie było w nim żadnych ostrych kawałków?
Smutno Ci? A może budyń? :)

monikad
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: monikad » 14 sty 2010, 17:08

Oczywiście można tak przemielić skorupki,że będą jak cukier puder, ale nie polecam, bo zaklejają buzię :roll: . Najlepsze są zmielone jak kawa (bez problemu się je przełyka). Mi one nie podrażniają jelit choć od 4 lat brak remisji w moim cu :smutny: .
Oczywiście na początku wiedząc co to jest nie jest łatwo przełykać (ja nawet próbowałam wsypywać je do jogurtu, ale było jeszcze gorzej), ale potem człowiek przyzwyczaja się wiedząc,że to chodzi o zdrowie i widząc efekty (ja np. jutro jadę na narty :mrgreen: )

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 sty 2010, 21:19

My skorupkami karmiliśmy szczeniaki. Salmonella ginie podczas gotowania i nie ma się czego bać. Zamiast gotować, myć, osuszać itp. można wrzucić do piekarnika i potem zemleć na pył w młynku do kawy. Trzeba pamiętać, że wit D jest konieczna do przyswajania wapnia.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
portalka
Debiutant ✽

Post autor: portalka » 22 cze 2010, 22:32

witam,
pozwolę sobie nieco odświeżyć wątek :)
Ostatnio skierowano mnie na badanie densytometrii z racji silnych bólów kręgosłupa. Wynik: osteopenia na skutek przyjmowania sterydów. Jako że nie mam możliwości szybkiego dostania się do gastrologa (2 tygodnie dla mnie w takiej sytuacji wydaje się być wiecznością) i uzyskania odpowiednich leków bardzo proszę o radę doświadczonych co powinnam zakupić, aby się "uratować" przed osteoporozą.
Leki które proponujecie powyżej wbiłam sobie w google i najwłaściwszy wydaje mi się zakup Alfadiolu.
Proszę o sugestie w jakiej dawce bezpiecznie brać ten lek bez konsultacji z lekarzem i czy ewentualnie coś do tego, np. polecany Calperos?

Z góry dziękuję za odpowiedź,

pozdrawiam.

Misia

Post autor: Misia » 22 cze 2010, 23:43

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Raysha » 23 cze 2010, 09:59

Ja z witaminy D3 biorę Devisol, bo mi się lepiej wchłania od alfadiolu.
Ale to już pod opieką lekarza takie szczegóły

Awatar użytkownika
portalka
Debiutant ✽

Post autor: portalka » 23 cze 2010, 10:14

ale to bierzesz Calperos 1000 2x1 i Alfadiol 0,25 czy 1 mikrog 1x1? :)
A czy te leki o których wspominacie są na receptę?

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”