Osteoporoza - [Dodatni wynik densytometrii]

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Re: Osteoporoza - [Dodatni wynik densytometrii]

Post autor: deth » 25 paź 2011, 15:48

no to nie wiedziałem o co pytasz :oops:

kamilk
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: kamilk » 22 lut 2012, 22:25

Densytometria wykonana u mnie pokazała T-score -4.1. W związku z tym zalecono mi podawanie Bonvivy.
Czy ktoś przyjmował ten lek, szczególnie w postaci dożylnej? Były skutki uboczne i czy w ogóle to coś pomogło?

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 22 lut 2012, 22:42

brałam bonvive przez rok czasu, w tabletkach. Pomogła i to znacznie, teraz mam parametry w normie a odstawały mi, nie była to co prawda nawet osteopenia ale zaniżone były sporo. Żadnych skutków ubocznych nie miałam, do tego zażywałam jeszcze calperos i alfadiol 0,25.
Smutno Ci? A może budyń? :)

famona
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: famona » 23 lut 2012, 20:06

no to ja też będę musiała wydębić skierowanie na densytometrię. Dwa lata temu jak leżałam na reumatologii w MSWiA wyszło, że mam osteopenię. Z tym, że tylko w dwóch kręgach lędźwiowych L1 i L2. Czy to tak zawsze jest, czy powinno coś wyjść nie tak w całym badanym odcinku? Do tego miałam jeszcze plamiste rozrzedzenie struktury kostnej w dłoniach :smutny: Nic mi wtedy na to nie dali. To ciekawe jak sytuacja wygląda teraz. Zwłaszcza, że ostatnio daje mi mocno popalić kręgosłup i nie tylko.
"Człowiek nie wybiera sytuacji, ale musi jej sprostać"
A. Szczypiorski

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 23 lut 2012, 20:33

kamilk pisze: T-score -4.1. W związku z tym zalecono mi podawanie Bonvivy.
w chwili obecnej biore Sedron 70 mg tabletki powl.,1 tabletka na tydzień .
To wynika też z ceny leku (refundacja) -5,76 zł.,do tego krople Vigantol -też taniutkie bo na ryczałt za 3,32 zł,niestety tylko "wapno" jest droższe.
Po roku terapii T score z -3,24 wyszło na -3,41,ale trzeba pamiętać,że w tym czasie miałem naprawdę super zaostrzenie i duże dawki sterydów przez około 8 m-cy.
Dzień przyjmowania "tego " leku to dzień hm..próby :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 23 lut 2012, 21:12

famona pisze:no to ja też będę musiała wydębić skierowanie na densytometrię.
ja to badanie robiłam prywatnie koszt 30 zł i nie musiałam czekać w kolejce :roll:
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 23 lut 2012, 21:32

Miska Ryżu pisze:ja to badanie robiłam prywatnie koszt 30 zł i nie musiałam czekać w kolejce

:mad: normalnie przepłaciłem :mad:
zrobiłem sobie taka kontrole poza lekarzem i zapłaciłem 75 zł .

A tak przy okazji,miałem też w zbliżonym okresie robione te badanie w innej pracowni ( ramach nfz),a tam inny aparat,inny program, i wynik zupełnie inny,do tego lekarz który chyba nie za bardzo się w tym wszystkim orientował.
Trzeba więc podchodzić do tych badań z nutą nieufności,tzn. liczy się jednak dla mnie "staż" i opinie danej pracowni.
Najnowszy aparat,ale z nową obsługą robił badanie,ale one było po prostu źle zrobione.
Stąd też moja kontrola na sprawdzenie.Przepłaciłem,ale było warto,wiem jak jest naprawdę.

No tak,może warto dopowiedzieć ,że badanie miałem zrobione na szyjce kości udowej.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 12 cze 2012, 13:18

tak z ciekawości... brał ktoś tabletki Ossica (raz na miesiąc jedna sztuka) ? :-)

Yamato
Debiutant ✽
województwo: podkarpackie

Post autor: Yamato » 26 kwie 2013, 20:58

Hej,

Odświeżam temat. Czy jakieś konkretne leczenie osteoporozy steroidowej (czy jak to się tam nazywa) u młodych osób to norma i zawsze powinno się je stosować? W klinice która ma mnie w 'swojej' opiece zalecają mi dużo ruchu/sportów + wapno/witamina D3. Twierdzą, że dodatkowe leki mogą zbyt mocno obciążyć mnie, a osteoporoza steroidowa po jakimś czasie (po odstawieniu sterydów) niweluje się/ustępuje (przynajmniej tak zrozumiałem).

Czy ktoś stosował tylko wapno+witamine D3 i jakie były efekty po dłuższym czasie?
Zdrowy inaczej od 10 lat ;)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 kwie 2013, 21:38

I ruch, ale nie nadmierny wysiłek tylko właśnie dużo ruchu. To wystarcza w większości przypadków.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”