rumień guzowaty

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: rumień guzowaty

Post autor: Ala57 » 10 lut 2011, 20:59

We wtorek bylam u gastro i on powiedzial,ze to co mi wylażlo na nogi to nie rumień tylko jakis odczyn skorny.Mogę tak reagować na leki.Ulgę przynosi mi smarowanie tego draństwa kremem,balsamem i tak raz jest spuchnieta noga a raz nie .Idzie z tym wytrzymać a moze samo przejdzie.

Awatar użytkownika
psycholozka
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: psycholozka » 15 lis 2011, 09:35

Hej. Mam 27 lat, choruje na CD od 6. Mam pelno objawowego crohna, z prawie wszystkimi mozliwymi objawami pozajelitowymi. Zajete cale jelito grube, cienkie w standardowych miejscach, ropnie, przetoke, rumien guzowaty (a tak okazalej formie - ze ze zdjec cieszy sie kazdy gastrolog i dermatolog - ogromne guzy po kilka cm srednicy, odstajace, podchodzace ropa, pekajace i zostawiajace paskudne blizny), zapalenia stawow, objawy oczne. Chcialabym wam powiedziec cos waznego z perspektywy osoby, ktora wycierpiala swoje. Przez wiele lat bralam chumire, remicade, i praktycznie wszystkie dostepne leki na rynku, jako jedna z pierwszysch osob w polsce dostalam roczny program chumiry i nic. Dwa lata temu ladowalam w szpitalu co 3 tygodnie, tylko po to zeby wrocic za chwile spowrotem. Teraz jest o niebo lepiej, czasem mam zaostrzenia, ale znacznie slabsze. Dzis mam rowniez zaostrzenie ale nie na tyle powazne zeby podlegac hospitalizacji. Chcialabym Wam powiedziec zebyscie sie tak nie przejmowali. U mnie to wlasnie bylo sukcesem w zdrowieniu. Zmienilam tryb zycia, prace, przekwalifikowalam sie zawodow i przestalam przejmowac pierdolami w zyciu. CD jes czescia mnie, z tym sie urodzilam ale sie nie daje. Miec CD dla mnie to znaczy czasem moc troche mniej. To tylko choroba. To znaczy ze jak zle sie czuje odpoczywam, biore wiecej lekow i nie boje sie, nie przejmuje tak bardzo.
Uszy do gory kochani - bedzie dobrze. ;)

buziak!
crohno-władna :)

Awatar użytkownika
torcik
Debiutant ✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: torcik » 15 lis 2011, 15:44

psycholozka bardzo Ci dziękuję! Twoja wypowiedź podniosła mnie na duchu i dała jako taką perspektywę przyszłości. No i przede wszystkim pokazałaś, że z CD można żyć w zgodzie i nie przejmować się nim. :)
Trzymaj się i życzę Ci jak najdłuższej, zasłużonej remisji! :)

jasia157
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

rómien guzowaty podudzia

Post autor: jasia157 » 10 lut 2012, 16:53

Od roku męczę się z rómieniem guzowatym nóg, straszny ból no i wysoka temp. ciala ,to są powikłania naszego crohna.

scalone

[ Dodano: 11-02-2012 ]
Ja go najpieew dostalam w remisji az 2 i teraz w pogorszeniu stanu zdrowia w tym mam goraczke i straszny bol.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2012, 18:16 przez jasia157, łącznie zmieniany 1 raz.
:( Jasia

Awatar użytkownika
Slip
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Slip » 19 cze 2012, 15:11

jakos kilka dni temu wyskoczyło mi na dłoniach w okolicach kostek czerwono fioletowe zabarwienie, nieregularne, przypominające może odrobinę świeże oparzenie wrzątkiem, delikatnie pobolewa, chociaż moze mi się wydawać. mogą to być te rumienie? żadnych guzów w sumie nie ma.trzeba cos z tym robić ?

aga_wu
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: aga_wu » 20 cze 2012, 08:01

Slip, też mi się coś podobnego pojawia od czasu do czasu i samo znika.
No ale zawsze lepiej zapytać się lekarza, zwłaszcza jak zacznie bardziej boleć :)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 24 cze 2012, 09:57

no to mi też poiawił się rumień ;[ super prezent na obronę, przy nadgarstku
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

moniczek
Debiutant ✽
Choroba: IBS

Post autor: moniczek » 24 cze 2012, 21:39

ja tez mialam cos takiego pare lat temu na palcach u prawej dloni a ze byla to zima to dermatolog oznajmila najpierw odmrozenie i odeslala ale sie pojawilam po paru dniach dodatkowo z silnymi bolami calych plecow i goraczka to nie bardzo wiedziala co to, czynnik reumatoidalny nic nie wykazal, reumatolog stwierdzil przeciazenie stawow ale co jakis czas mi sie to odnawia chociaz glownie zima i jakos nie specjalnie zwiazane z zaostrzeniami ale czy przy IBS tez moze byc ten rumien? tym bardziej ze przed ostatnim zaostrzeniem wyszla mi strasznie swedzaca wysypka, glownie na nogach i plecach, takie malutkie pecherzyki ktore puchna, robia sie cieple i tak swedza ze rozdrapuje to do krwawych ranek a zaden dermatolog nie wie co to bo tylko jedna masc z kortykosteroidami dziala jakos na to, moze ma ktos cos takiego?

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 22 paź 2012, 23:52

Czy to coś co od 1,5tyg rozwija się na mojej nodze może być rumieniem? Pierwszy raz mam tego typu zmiany skórne...
Obrazek

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 23 paź 2012, 09:12

U mnie to inaczej wyglądało, jak nazwa wskazuje był to guzek i był bardzo bolesny.
Miałam to tylko raz, na wiele wiele lat przed chorobą, rozpoznano go dopiero jak już zanikał. Później przy zaostrzeniach nigdy się nie pojawił.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 23 paź 2012, 13:12

No to nie wiem, może to reakcja po leku... nie znam się na tym a na necie są tylko pokazane takie już w pełni rozwinięte i nie mam z czym porównać...
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 24 paź 2012, 10:41

Mimi2, pójdź do dermatologa on stwierdzi,bo na tym zdjęciu niewiele widać.Ja dostałam metindol w maści ale smaruję dopiero drugi dzień więc nie widać poprawy.

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 24 paź 2012, 14:02

Też miałem rumień guzowaty 6 lat przed diagnozą CD :cry:

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 24 paź 2012, 14:07

U mnie to taki guz wyczułam wieczorem, ale myślałam że to może kość, że może się uderzyłam ale coś mi to dziwne było, a jak się obudziłam na drugi dzień to zarumienione to miejsce i jak sie dotykało tego guza to bolało. A jak sie nie dotykało to nie bolało.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 24 paź 2012, 23:42

Póki co jest to coś lekko wypukłe, delikatnie się łuszczy, jest czerwonawo-rdzawe, trochę się powiększa (są 4 takie zmiany i te najmłodsze się powiększyły), delikatnie boli przy ucisku, tyle że cały ten mięsień jest jakiś wrażliwy na ucisk. Poczekam, może same znikną...a jak nie to się będę martwić skąd na szybko wynaleźć dermatologa
Dzięki za podzielenie się własnymi doświadczeniami.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”