rumień guzowaty

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Re: rumień guzowaty

Post autor: Alishia » 25 paź 2012, 10:36

Mniej więcej mój rumień wyglądał tak samo jak wyżej.Miałam do tego jeszcze wysoką gorączkę no i ruch bardzo mnie bolał.Na szczęście rumień zaatakował mnie raz 11 lat temu i dał mi już spokój.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 04 lip 2013, 22:01

Ech... I chyba mnie dopadło :/

Zaczęło się od tego, że ostatni tydzień gorzej się czułam i do tego stawy nieziemsko mnie bolały... Potem zaczął pobolewać prawy goleń... Podczas nakładania balsamu zorientowałam się, że zrobiły mi się takie dziwne plamy, lekko wypukłe i gorące. Myślałam, że może jestem przewrażliwiona, poprosiłam mamę, aby sprawdziła temperaturę tego "czegoś" i powiedziała, że wręcz parzy :neutral:
Pomyślałam, że w sumie fajnie- w poniedziałek idę do szpitala.... W nocy dostałam jakiś dziwnym dreszczy, ale nie miałam gorączki.

I... Zwiększyłam dawkę sterydu... Dzisiaj pozostał kolorowy ślad, trochę bolesny... Samowolkę zrobiłam z tym leczeniem, najwyżej na mnie nakrzyczą na oddziale :smutny:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

darosz87
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: darosz87 » 07 wrz 2013, 17:08

Pamiętajcie że objawy Rumienia Guzowatego są bardzo podobne do objawów PIODERMI ZGORZELINOWEJ. której nieleczenie moźe spowodować nawet amputacje kończyny. Nie chwaląc sie jestem przykładem osoby która mogła doświadczyć tego choróbska. Zaczeło sie jak rumień od czerwonego lekko ciepłego i bolesnego guzka. a skończyło okropnym bólem wrecz nie do opisania. dwoma tygodniami na oddziale dermatologicznym. Ropiejącą i krwawiącą raną a na koniec blizną w kolorze ciemno fioletowym o wielkosci 15 na 15 cm. pozdrawiam wszystkich cierpiacych :smutny:
:):):|:|:(:(:( :|:|:):) dziękuje wam :*

MPgdynia
Debiutant ✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: MPgdynia » 08 wrz 2013, 22:41

Miałem takie wypryski, i to mega swędzi, w nocy sam się drapałem podświadomie. Najlepiej pomógł mi krem perłowy do gojenia delikatnych ranek i na chwilę obecną się wysuszyły. Mialem takie 4 na nogach, teraz zostało mi tylko takie małe na brzuchu po lewej.
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=15358

Moja Droga do Zdrowia.

Pentasa Granuat 1/1/1
Azathiopirine VIS 2/0/0
Witamina D 1000j. 1/0/0

darosz87
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: darosz87 » 09 wrz 2013, 14:48

to miałeś raczej cos innego bo mnie to nie swedziało tylko piekielnie bolało a zeby to wyleczyć musiałem dostac Cyklosporyne i Argosulfan w kremie wspomagający gojenie pozdrawiam
:):):|:|:(:(:( :|:|:):) dziękuje wam :*

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”