pekajaca skora na rekach

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: pekajaca skora na rekach

Post autor: inkaska » 27 lut 2006, 19:11

kiedys ....nawet probowalam clotrizmazolum na rece .....troche bylo lepiej.................w koncu co mnie nie zabije ....to mnie wzmocni:)
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
Rose
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Rose » 01 mar 2006, 21:17

nie dość że widać białe linie, to jeszcze raczki szczypia :( czasem nawet pojawi się ranka :( teraz jednak jak widze, ze stan raczek sie pogarsza, nakladam kupe kremu i zakladam rekawiczki na noc. pomaga :)

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: funia » 13 mar 2006, 19:51

ja wlasnie zaczelam stosowac fluconazole- pani dr wypisala 3 tabletki, biore dzien po dniu na grzybice
przestaly mi sie robic nowe pecherzyki- bo robia sie takie malutkie- potem swedza-ja je rozdrawpuje- skora peka i robia sie rany
wiec nowych pecherzykow nie ma, pani doktor kazala mi kupic wymeiszany w aptece krem z vit a ktory to stosuje na noc, bo tlusty, i jakby lepiej.... :o

Awatar użytkownika
dota
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: dota » 14 mar 2006, 00:42

jeżeli to nie są zmiany grzybiczne to polecam maśc mocznikową. Mój syn ma atopowe zapalenie skóry ładnie nawilża i pielęgnuje, zmiany szybciej sięgoją

Awatar użytkownika
dota
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: dota » 14 mar 2006, 09:53

nie napisałam,że sama mam kłopoty ze skórą na rękach i pękają mi pięty,mi bardzo pomaga maśc dziecka.Maśc mocznikowa robiona w aptece kosztuje 5 zł na recepte.Ma konsysteńcje tłustego kremu.Dla zainteresowanych podaję skład:
urea 2,0
3% sol.ac.borici 30,0
euceryna 30,0
Vaselina albi ad 100,0
po co przepłacac za gotowe preparaty
pozdrawiam

soqou
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: soqou » 20 maja 2006, 08:52

Najgorzej jest ze stopami, bo jesli sie ma piety wygladajace jak pociete zyletka to na prawde jest wielki problem, az ciezko sie poruszac. Mysle ze dobrym lekarstwem jest czeste szorowanie pumeksem, smarowanie mascia z mocznikiem oczywiscie, i co mnie zdziwilo chodzenie boso po rannej rosie lub swiezo skoszonej trawie... ?
to napiauem ya
soqou

palkafarm
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: palkafarm » 30 lip 2006, 21:11

Jeśli pięty sa bardzo suche, to polecam sól w saszetkach do kapieli stóp firmy Gehwol(dostępne w aptece, a jak nie ma to niech farmaceutki zamówią) 10 saszetek to ok 19 zl. Jedna saszetka wystarcza na 2 razy. Stopy są wspaniale odpręzone a skóra gładka jak u niemowlaczka nawet przez kilka dni. :wink: Mozna tez z tej firmy dokupic krem np Lipidro Crem, który dodatkowo natłuszcza i mnóstwo innych kremów na problemy ze stopami.
Jesli ktos chce masc z mocznikiem to nazywa sie ona Kermuren.

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: inkaska » 09 sie 2006, 09:28

na pekajace piety najlepszy jest Dernilan....
cos byc musi do cholery za zakretem;)

beateczka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: beateczka » 09 sie 2006, 09:56

zmiękczający krem do pięt jest ekstra i nawet pumeks zbędny ale w przypadku pękających pięt to oprócz odpowiedniej pielęgnacji może coś z witaminki A :?:

Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera

Post autor: Blue » 22 sie 2011, 13:16

Wyciągam :wink:
funia pisze:ja wlasnie zaczelam stosowac fluconazole- pani dr wypisala 3 tabletki, biore dzien po dniu na grzybice
przestaly mi sie robic nowe pecherzyki- bo robia sie takie malutkie- potem swedza-ja je rozdrawpuje- skora peka i robia sie rany
wiec nowych pecherzykow nie ma, pani doktor kazala mi kupic wymeiszany w aptece krem z vit a ktory to stosuje na noc, bo tlusty, i jakby lepiej.... :o
Funia - jak po paru latach mają się Twoje dłonie?

Mój PM ma straszne problemy ze skórą dłoni, zal mi go strasznie, w nocy słyszę jak się drapie. Ma rany, robi się coś takiego jak Funia pisała - najpierw swędzące pęcherzyki z płynem, to rozdrapuje i robią się rany. Dermatolog zapisuje jakieś maści sterydowe - trochę pomagają, ale gdzie nie posmaruje to ma nowe wykwity.
Dziecko nie chce z nim za rękę chodzić - takie są szorstkie w dotyku :smutny:
Nie wiążemy pojawienia się tych zmian z niczym, łuszczyca to podobno nie jest.
Pozdrawiam :grin:
*** myśl pozytywnie *** myśl pozytywnie ***

fryderyk
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: fryderyk » 23 sie 2011, 07:14

Miałem ten problem od dzieciaka ,twarda skóra potem malutkie pęcherze i swędzenie nie do wytrzymania, przeważnie na łydkach gdy byłem dzieckiem. Lekarze mieli tylko jedną radę nie drapać , no to jak już kumałem na tyle że potrafiłem się powstrzymać, próbowałem nie drapać i znikało sobie na jakiś czas po dość długim czasie istnienia. Potem miałem dłużej spokój ,aż do zeszłego roku (było już prędzej ale jeszcze się powstrzymywałem od drapania),jak pomiędzy pobytami w szpitalu wyskoczyło mi, na nogach,łydkach,udach oraz ramionach w dół .Swędzenie ,drapanie i rany na paręnaście centymetrów .Najlepsze jest to ,tak swędziało że czułem się jak w siódmym niebie jak rozdrapywałem to świństwo, pomagało drapanie ,ale kosztem ran które i tak swędziały ponownie tylko powiększając rozmiar .Wtedy poszedłem do lekarza,młody skumany popytał ,nie posyłał do dermatologa.Następnego dnia dał receptę na maść do zrobienia i nie wiem co w niej było ,chyba antybiotyk również.Ważne że po dwóch tygodniach skóra była prawie normalna a już wcześniej zero swędzenia.Od tego czasu gdy zaczyna swędzieć smaruję raz max 2 i mam spokój.Jak będę przejeżdżał obok przychodni zajrzę do kartoteki , myślę że skład powinien być wpisany to wrzucę na forum.

Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽

Post autor: Blue » 23 sie 2011, 09:19

fryderyk pisze:Jak będę przejeżdżał obok przychodni zajrzę do kartoteki , myślę że skład powinien być wpisany to wrzucę na forum.
Będę wdzięczna.

Mąż ma toto od 3 lat, z tendencją nasilającą, wczoraj to było już fatalnie, nawet dłonie miał opuchnięte :smutny: Dzisiaj idzie do lekarza rodzinnego, do dermatologa termin w połowie października.

fryderyk
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: fryderyk » 24 sie 2011, 22:04

Byłem w przychodni ,lecz niestety przy archiwizacji Panie zagubiły kartkę, której początkowo używał mój lekarz, a w zeszycie którego używają teraz składu brak. Jutro rano miła Pani z apteki jeszcze sprawdzi więc chyba powinien być ,gdyż nie wiem jak długo i czy takie dane apteka archiwizuje.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 24 sie 2011, 22:31

A próbowaliście stosować maść z wit. A? Jest niedroga, co prawda mała tubka ale pomocna.
Z rok temu moja dermatolog przepisała mi taką robioną z Wit. A i. Skład gdzieś mam, więc jak rozkoduję to wrzucę, a jeśli nie to zeskanuję i podepnę.
Kiedy nie mam recepty to kupuję w aptece tę o której pisałam na początku posta :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽

Post autor: Blue » 25 sie 2011, 10:15

Lekarz rodzinny stwierdził 'egzema'. Zapisał jakiś steryd, i Aerius w tabletkach by złagodzić swędzenie - na razie poprawy brak.

Maść z witA i cholesterolowa też była testowana - efekt równy ze zwykłym kremem do rąk.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”