Łuszczyca-leki biologiczne

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Łuszczyca-leki biologiczne

Post autor: Mamcia » 13 sie 2014, 20:32

Tu uaktywnienie łuszczycy nie jest takie rzadkie. Ja kto wygląda % nie wiem - musiałabym poszukać. jest to paradoks, bo tym samy lekiem traktuje ui łuszczycę i łuszczycowe zapalenie stawów.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie

Post autor: Katarzyna » 11 wrz 2014, 10:29

Hej choruję na łuszczycę skóry głowy od 7 roku życia. Nie mam strasznych zaostrzeń bo zawsze stosowałam encorton raz na jakiś czas i efekt był natychmiastowy. Przeprowadziłam się do miejscowości męża i mam tu problem z dermatologiem byłam u niego raz z innym problemem ale widok jego dłoni mnie odstraszył. Pan doktor ma je bardzo zniszczone i nie używa rękawiczek dotykając dłońmi wszystkich swoich pacjentów z problemami skórnymi... No i nie trafia z lekami dlatego mam do Was pytanie. Ponieważ jestem w ciąży i boję się zastosować encorton gdyż jest lekiem sterydowym. Czy jest coś co mogłabym użyć na głowę, skuteczne ale niesterydowe? Mogę chodzić z tłustą głową ale boję się że jak nie zahamuję to wyjdzie mi dalej na skórę. Jak byłam mała stosowałam Alpicort tylko nie wiem jaka jest jego skuteczność. Pomóżcie prosze

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie

Post autor: kaskaaa1502 » 11 wrz 2014, 13:38

pod koniec terapii Remicade tez dostalam na głowie cos podonego łuszczycy, dermatolog leki przepisala (wedle ulotki sa to leki na łuszczyce), powiedziała ze napewno pomoga i wszystko zniknie i tak bylo. niestety po odstawieniu zmiany wrocily tylko w zdecydowanie mniejszym stopniu. czy to luszczyca spowodowana lek. biologicznym?? czy po odstawieniu biologii jest szansa ze wszystko wroci do normy??
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 11 wrz 2014, 15:08

Encorton stosowany zewnętrznie nie powinien mieć wpływu na ciążę. W NZJ przyjmuje się i doustnie jak trzeba. Oczywiście sterydy to nie jedyne leki na łuszczycę. Stosuje się salicylany, pochodne wit A, i nieśmiertelny dziegieć. Nie mówię o cieższym kalibrze (immunosupresja, biologia).
Mój ma teraz nowy lek, ale muszę go obczytać - działa, a próbował wszystkiego poza biologią.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Katarzyna
Początkujący ✽✽

Post autor: Katarzyna » 11 wrz 2014, 18:41

Przepraszam nie Encorton tylko Elocom stosuję, boję się że dostanie się do krwiobiegu a co za tym idzie do dziecka

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 11 wrz 2014, 19:27

Może Alpicort - zawiera w 100 ml 200 mg prednisolonu i kwas salicylowy. Wszystkie sterydy mają kagerię C, ale są stosowane. Jeśli się płynu na głowę nie będzie piło, to ilość, która przeniknie do krwi nie wyrządzi szkody płodowi. Oczywiście skonsultuj to z ginem.

Katarzyna
Początkujący ✽✽

Post autor: Katarzyna » 14 wrz 2014, 12:21

gin odsyła mnie do dermatologa.. Cóż pojadę do Zielonej i tam to skonsultuję bo u siebie nie pójdę do specjalisty...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”