angina

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

angina

Post autor: Nusia22 » 11 lis 2010, 18:02

mam wielki problem i bardzo proszę o odpowiedz.Otóż od wczoraj mam bardzo wysoka gorączkę cały czas ok 39stopni,mam anginę całe gardło w ropie. i nie wiem co robić, jutro pójdę do lekarza rodzinnego tylko nie wiem jak zbijać gorączkę bo po wszystkich lekach obniżających temp boli mnie brzuch. Do tego po wszystkich antybiotykach mam totalna rewolucję jelitową i przerywam zawsze mniej więcej w połowie.Także nie wiem co robić...ma ktoś jakiś pomysł? :cry:
Si vis vincere iram, non potest te illa. <Jeśli chcesz pokonać gniew, on nie może pokonać ciebie>

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
Kontakt:

Re: angina

Post autor: elena » 11 lis 2010, 18:43

Anginy bez antybiotyku nie da się wyleczyć,a trzeba bo po anginie niedoleczonej można mieć grożne powikłania.Rozumiem że żle tolerujesz,bo mam to samo ,ale nie ma wyjścia.Na temperaturę paracetamol i antybiotyk domięśniowo.Dziś możesz spróbowć płukać gardło np mocnym naparem szałwii.Do tego ja smaruję szyję mością rozgrzewającą i zawijam szaliczkiem .Znajoma jak jej dzieci mają temperaturę to moczy im nogi w letniej (nie zimnej wodzie) podobno pomaga,ja osobiście nie próbowałam.Nie wiem czy takie moczenie jest wskazane przy anginie.Zdrówka.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 11 lis 2010, 19:07

pamiętaj o okładach jeszcze na np nogi :tak: to nie zaszkodzi crohn'owi

Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Nusia22 » 11 lis 2010, 19:39

no ja sie kapałam w letniej wodzie bo po prostu nie mogę wytrzymać cały czas z taką temperaturą ale o 3 kreski tylko mi spadło.pomogły mi 2 tabletki pyralginy temp spadła do 37.5 ale na jakaś godzinę i potem znowu to samo.Boje się brać więcej tych tabletek....może lekarz mi przepisać antybiotyk domięśniowo na anginę?
Si vis vincere iram, non potest te illa. <Jeśli chcesz pokonać gniew, on nie może pokonać ciebie>

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 11 lis 2010, 19:59

Nusia22 pisze:mam bardzo wysoka gorączkę cały czas ok 39stopni,
Syn przez tydzień leżał (w szpitalu) z gorączką 40 st, bali się już podawać
leki na obniżenie,więc kładli mu na brzuch kostki lodu owinięte w ręcznik,
na jakiś czas pomagało.
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Emilo
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Emilo » 11 lis 2010, 20:01

Jest taki antybiotyk w aerozolu cos jak inhalator mi pomógł bo tabletek tez nie toleruje :roll: ale nazwy nie pamietam :lol:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 11 lis 2010, 21:12

elena pisze:Anginy bez antybiotyku nie da się wyleczyć,a trzeba bo po anginie niedoleczonej można mieć grożne powikłania.Rozumiem że żle tolerujesz,bo mam to samo ,ale nie ma wyjścia.Na temperaturę paracetamol i antybiotyk domięśniowo.Dziś możesz spróbowć płukać gardło np mocnym naparem szałwii.Do tego ja smaruję szyję mością rozgrzewającą i zawijam szaliczkiem .Znajoma jak jej dzieci mają temperaturę to moczy im nogi w letniej (nie zimnej wodzie) podobno pomaga,ja osobiście nie próbowałam.Nie wiem czy takie moczenie jest wskazane przy anginie.Zdrówka.
prawda.

a ten aerozol w sprayu to placebo.

i na prawdziwa angine nie pomoze, a lekarze czesto zwykle zapalenie gardla nazywaja angina co jest bzdura
Obrazek

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 12 lis 2010, 14:51

Nusia22 pisze:Boje się brać więcej tych tabletek....może lekarz mi przepisać antybiotyk domięśniowo na anginę?
tak, ja miałam zastrzyki.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Nusia22 » 12 lis 2010, 15:02

heh no i ja tez Bioparox dostałam.To jest antybiotyk o działaniu miejscowym więc nie placebo.
narazie mam go do poniedziałku ale jak nie bedzie większej poprawy do będe miała zastrzyki.mam nadzieje ze pomoże Bioparox...bardzo dziękuję za odpowiedzi:)

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 12 lis 2010, 15:05

mnie też Bioparox pomagał kilka razy, ale nie jestem pewna czy to była angina u mnie wtedy, bo moja pani doktor zawsze widziała u mnie anginę, a jak poszłam z takimi samymi objawami do laryngologa, to się okazało, że to żadna angina nie jest :maruda:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
Kontakt:

Post autor: elena » 12 lis 2010, 15:27

Bioparox jest super ale na stany zapalne. Używam kiedy gardło czerwone i boli ,tabletki do ssania nie działają i żle wpływają na mój żołądek.Natomiast na anginę ropną z wysoką temperaturą nie zadziałał.Nusiu gdyby Tobie pomógł to świetnie i tego Ci życzę, w końcu na kadego często działa coś innego :wink:

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 12 lis 2010, 16:48

jeśli masz ropę na gardle to płucz ją wodą z solą (pol szklanki przegotowanej wody + 2 łyżki soli- o ile dobrze pamiętam), obrzydliwe ale bardzo pomaga:):) ropa znika:) a Crohn nie odezwie się, bo tego się nie łyka;)
a na obniżenie gorączki to też słyszałam o tych kostkach w ręczniku na brzuszku.... :wink:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 12 lis 2010, 17:57

malapkasia pisze:eśli masz ropę na gardle to płucz ją wodą z solą (pol szklanki przegotowanej wody + 2 łyżki soli- o ile dobrze pamiętam), obrzydliwe ale bardzo pomaga:):)
też słyszalam ze skuteczne -ale w moim przypadku kończyło się tego typu plukanie wymiotami :/
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 12 lis 2010, 21:44

ja stosowałam kilka razy i było ok, ale ostatnio też mi raz "nie wyszło" trzeba uważać i nie brać za dużo do buzi;)
zawsze można na wodzie poćwiczyć :mrgreen:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Nusia22 » 13 lis 2010, 10:10

no więc chciałam się pochwalic ze nie mam temperatury dziś i nie mam juz prawie ropy na migdałach :mrgreen: a było tego naprawde duzo.Zostały mi jeszcze zatkany uszy,obrzękniete gardło i ból głowy,ale to pikuś :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”