Czyżby serce?

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nitosia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: podlaskie

Czyżby serce?

Post autor: nitosia » 22 kwie 2012, 20:46

Po raz drugi od postawienia diagnozy przydarza mi się takie oto niepokojące zjawisko: Budzę się w nocy i jest tak jakby rozsadzało mi klatkę piersiową, jakby żołądek podchodził mi do gardła z jednoczesnym jego ściskaniem.
Mam wrażenie , że to od serca. Idę do kuchni, połykam aspirynę i się uspokaja.
Zastanawia mnie , czy to naprawdę serce daje mi znać, że coś z nim nie tak, czy to nerwobóle, a może od żołądka , jelit? :smutny:
Czy ktoś miał podobne objawy?
Asamax 1x 6
Alfadiol 1x1
Controloc 1x1
Merkaptopuryna 3x1
Acticerol Fe 30 mg 1x1

CU zdiagnozowane sierpień 2011

...............................................

Pisanie to moja pasja :)
http://niemozebnosc.blogspot.com

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Re: Czyżby serce?

Post autor: Ala57 » 23 kwie 2012, 08:31

Aspirynę przy Cu?a co na to jelito?
To wszystko brzmi mi żołądkowo-stresowo i mnie pomagała nospa i krótka rozmowa ze sobą ale spytaj lekarza.

emi306
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: mazowieckie

Post autor: emi306 » 23 kwie 2012, 10:01

Może trzeba sprawdzić, czy to nie refluks, nieraz objawy są podobne do sercowych. Ja czasami mam ostre kłucia, zrobiłam echo serca i okazało się ok. Zawsze jak nasila mi się refluks, to też boli w klatce i w gardle jest takie jakby "przyduszanie".

Piciu
Znawca ❃❃
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 23 kwie 2012, 11:34

nitosia pisze:rozsadzało mi klatkę piersiową
może być efektem wielu przyczyn, wywołane przez wiele czynników jak stres, synergiczne nałożenie się leków- steryd- antybiotyki itd, rozedma płuc, problemy kardiologiczne...
Jeżeli to się powtarza to powinien temu przyjrzeć się lekarz.

Awatar użytkownika
Chudziakowa
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Chudziakowa » 23 kwie 2012, 17:01

Ja podobnie miałam, tyle że mi ból ściskał klatke piersiową. Zawsze w nocy i trudno przewidzieć , kiedy to będzie. Najpierw pomagała no spa albo przeciw bólowe. Po 2 latach się wzmogło i już nic nie pomagało na ból. Między czasie robiłam różne badania na serce, kręgosłóp itd. Neurolog dał mi leki na i stwierdził że to nerwica wegetatywna. ustąpiło na 2 lata i wróciło ze zdwojoną siłą. już neurolog nie pomógł ale psychiatra tak. Po 3 latach leczenia jest ok. Zobaczymy na jak długo. Ale na razie czuje się dobrze, wysypiam się itd. Zrób badania ale pomyśl może wizyta u psychiatry a jeśli się obawiasz to może u neurologa. Po co się męczyć! Trzymaj się :wink:
27.02.2012 operacja,usunięte jelito kręte wraz z kątnicą. Od 28.03.12-Remicade

Awatar użytkownika
nitosia
Początkujący ✽✽

Post autor: nitosia » 23 kwie 2012, 18:14

Ala57 pisze:Aspirynę przy Cu?a co na to jelito?
.
Alu, moje jelito nie zbuntowało się. To było tylko dwa, razy gdy ją wzięłam.Zwyczajnie ze strachu, że to serce.

[ Dodano: 23-04-2012 ]
emi306 pisze:Może trzeba sprawdzić, czy to nie refluks, nieraz objawy są podobne do sercowych.
Emi, tez o tym pomyślałam - mam nadzieję, że to refluks. Kiedyś miałam problemy z żołądkiem.

Piciu pisze:
nitosia pisze: Jeżeli to się powtarza to powinien temu przyjrzeć się lekarz.
Jeśli kolejny raz się powtórzy pójdę z tym do lekarza. 2 maja wspomnę też o tym gastrologowi-mam planowaną wizytę.

Chudziakowa pisze:Ja podobnie miałam, tyle że mi ból ściskał klatke piersiową. Zawsze w nocy i trudno przewidzieć , kiedy to będzie. Najpierw pomagała no spa albo przeciw bólowe.
Chudziakowa, psychiatry się nie boję. następnym razem zamiast aspiryny spróbuję p/ból lub nospę.

Dziękuję Wam wszystkim za szybką odpowiedź :D
Asamax 1x 6
Alfadiol 1x1
Controloc 1x1
Merkaptopuryna 3x1
Acticerol Fe 30 mg 1x1

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 06 cze 2012, 23:20

hej
ja mam od kilku dni bóle serca, przy oddechu szczególnie mnie kłuje. Ogólnie to boli jak głośniej mówie, albo jak się wczuje za mocno w rozmowe. To też. W nocy mam koszmary budzę się też z bólem serca. Byłam na pogotowiu i podjerzewają nerwice, dostałam atarax. Działa on na mnie raczej otumaniająco, bóle serca dalej mam. Mam też dostęp w domu do leków na serce dość silnych przeciwzawałowych beto25, tak mnie korci zeby łyknąć ale niewiem czy głupoty nie strzele. Boli jak niewiem już głupieje i boje się położyc spac żeby coś mi się nie stało. Staram się leżeć jak najwięcej odpoczywac piję meliskę. Jak myślicie wymagam konsultacji kardiologa ?ciśnienie w normie tylko puls 100. :cry: :cry:
Nie do końca zdiagnozowana . Podczas badań

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 07 cze 2012, 07:16

załamanatroche pisze:Byłam na pogotowiu i podjerzewają nerwice
zrobili ekg?
załamanatroche pisze:. Mam też dostęp w domu do leków na serce dość silnych przeciwzawałowych beto25
Czy te tabletki zostały przepisane przez lekarza Tobie? bo jeśli nie to nie przyjmuje się takich leków bez zalecenia lekarza. Jeśli nie zostały one Tobie zalecone to wniosek jest taki, że nie są to leki dla Ciebie, zostały przepisane innej osobie która ich potrzebuje/ wała i były ku temu wskazania. Lepiej nie rób głupot bo jeszcze sobie zaszkodzisz. To co opisujesz to równie dobrze mogą być nerwobóle. Najlepiej udaj się do swojego lekarza rodzinnego w piątek, a jeśli nie dasz rady wytrzymać do piątku i bardzo źle będziesz się czuła zawsze możesz ponownie udać się na pogotowie. Możesz też napić się meliski lub może jakieś ziołowe tabletki uspakajające ;) i spróbuj zając swoją uwagę czymś innym no nie wiem czym może jakaś gra lub posłuchaj muzyki nie myśl o tym, że boli bo wtedy tylko się nakręcasz. W razie czego możesz udać się na pogotowie lub wezwać pogotowie. A przyjmujesz może sterydy?
Teraz sprawdziłam wskazania:
Wskazania: Nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca. Leczenie objawowej, przewlekłej niewydolności serca z zaburzoną czynnością lewej komory. Zapobieganie wystąpieniu nagłego zgonu sercowego lub ponownego zawału mięśnia sercowego u pacjentów po przebyciu ostrej fazy zawału. Profilaktyka migreny.
http://www.doz.pl/leki/p2709-Beto_ZK
za bardzo chyba nie są dla Ciebie? i z jakiegoś powodu nie można ich sobie ot tak kupić w aptece ;) potrzebna jest recepta :)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
nitosia
Początkujący ✽✽

Post autor: nitosia » 07 cze 2012, 11:24

Okazało się, że moje objawy to najprawdopodobniej menopauza. Lekarka kazała mi zastanowić się nad HTZ. :(
Asamax 1x 6
Alfadiol 1x1
Controloc 1x1
Merkaptopuryna 3x1
Acticerol Fe 30 mg 1x1

załamanatroche
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 07 cze 2012, 12:39

Hej
leki są przepisane dla mojego ojca który ma czesto bardzo wysokie ciśnienia, ma je brać wtedy kiedy podskoczy mu cisnienie lub źle się poczuje. dzis czuje się troszke lepiej aczkolwiek cały czas czuje że się męcze przy oddechu. Bóle nasilają się podczas np. kłutni, koszmarach nocnych itp. Dlatego też wydaje mi się że to nerwica. Jakies pół roku temu miałam podobną sytuacje. Trafiłam na pogotowie, był to szpital kliczny, blok kardiologia. Porobiono mi wyniki krwi przeróżne. Ekg, usg serca. Badały mnie dwie lekarki, wszystko było ok. Martwie się że to może opłucna czy neurlgia międzyzebrowa. Jak staram się uspokoić to jest nawet w miare ale nie przechodzi całkiem. Planuje w piątek jechać do kardiologa. Narazie biore aspargin 3 razy dziennie i pije meliske.
Nie do końca zdiagnozowana . Podczas badań

Awatar użytkownika
nitosia
Początkujący ✽✽

Post autor: nitosia » 07 cze 2012, 12:59

Załamana, to dobre posunięcie pojechać do lekarza. Poza tym bądź dobrej myśli -wiara pomaga, tak jak szklanka do polowy pełna ;)
Asamax 1x 6
Alfadiol 1x1
Controloc 1x1
Merkaptopuryna 3x1
Acticerol Fe 30 mg 1x1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”