Ból w prawym dole biodrowym

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ginger535
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Ból w prawym dole biodrowym

Post autor: ginger535 » 15 lip 2012, 17:53

Witam. Mam problem i będę wdzięczna za odpwiedzi czy podpowiedzi. Odczuwam ból w prawym dole biodrowym zaczęło sie całym bolesnym brzuchem ale po kilku godzinach umiejscowiło sie w prawym dole biodrowym a ból promieniuje az do żeber i utrudnia oddychanie. Zdarza mi się to drugi raz. Za pierwszym byłam przyjeta do szpitala dostałam kroplówki i sie rozeszło. Przyczyny nie znaleźli. Wczoraj też pojechałam do szpitala ze skierowaniem na oddział chirurgiczny z rozpoznaniem ostrego wyrostka, lecz jednak po wykonaniu USG i badan krwi to nie to. USG nic nie wykazało, morfologia dobra tylko nieznaczenie podniesione leukocyty i CRP. Miałam temperaturę ale w szpitalu mi nie zmierzyli. Chcieli mnie znów zatrzymać ale tylko na obserwacji, wiec nie zgodziłam się. Ból utrzymuje się do tej pory nie jest tak silny jak wcześniej ale boli. W nocy temeraturę doszła mi do 38 stopni. Dziś już nie mam. Zaznaczam ze byłam u ginekologa robiłam badanie USG i wykazało że wszytko jest w porządku.

ginger535
Debiutant ✽

Re: Ból w prawym dole biodrowym

Post autor: ginger535 » 15 lip 2012, 19:17

WrednaTubisia pisze:
ginger535 pisze: Chcieli mnie znów zatrzymać ale tylko na obserwacji, wiec nie zgodziłam się.
a może trzeba było? Zrobiliby badania i podali leki. Póki co siedzisz w domu z bólem, co nie jest dobre.

Jeżeli chodzi o ból: ja mam taki sam, mam zdiagnozowane CD, ale przyczyn może być wiele, dlatego nie rozumiem czemu nie zostałaś na obserwację?
m.in. dlatego ze trzymali by mnie 3 dni min i nic nie robili oprócz podawania kroplówek. A jutro mam ostateczny termin składania świadectw maturalnych na uczelni i muszę jechać. Dlatego nie chciałam zostać.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 15 lip 2012, 19:42

ginger535, widocznie bóle nie jest tak silne skoro nie zostałaś na oddziale. Jeśli nie ma krwi stolcu, nie wymiotujesz, temperatura spadła i to nie wyrostek a morfologia ok to może to nerki promieniują. Masz jakieś problemy z oddawaniem moczu, jelitami lub wątrobą? Jakie dokładnie masz wyniki? Póki co polecam No-spę forte i ciepłe kąpiele lub termofor :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ginger535
Debiutant ✽

Post autor: ginger535 » 15 lip 2012, 20:05

Baby pisze:ginger535, widocznie bóle nie jest tak silne skoro nie zostałaś na oddziale. Jeśli nie ma krwi stolcu, nie wymiotujesz, temperatura spadła i to nie wyrostek a morfologia ok to może to nerki promieniują. Masz jakieś problemy z oddawaniem moczu, jelitami lub wątrobą? Jakie dokładnie masz wyniki? Póki co polecam No-spę forte i ciepłe kąpiele lub termofor :)
Też sądze że to nerki bo mam z nimi problemy ( torbiel w nerce) i jestem pod opieka nefrologa ale gdy mówie o tych bólach lekarzowi on twierdzi że to nie od nerek. Wczoraj tez mówiłam lekarzowi (chirurgowi bo z nim miałam konsultacja) ze to moze nerki. Moczu mi nie zbadali. Wiec ciezko stwierdzić już po fakcie kiedy ból mi prawie ze miną.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 15 lip 2012, 21:41

ginger535, a masz problem z oddawaniem moczu? Zbadaj sobie poziom kreatyniny i poproś o USG nerek. Ja bym z tym poszła do innego nefrologa albo zwykłego internisty nawet na wizytę kontrolną. Przynajmniej będziesz wiedziała czy wszystko ok.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

famona
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Post autor: famona » 16 lip 2012, 08:00

ginger535, różnie to może być z tymi bólami w prawym dole biodrowym. Zanim mnie zdiagnozowali, parę ładnych razy lądowałam na pogotowiu z podejrzeniem zapalenia wyrostka. I miałam różne diagnozy. A to kolka jelit, a to zapalenie przydatków, a to coś z nerkami. Wyniki z zasady za każdym razem też miałam super. W zeszłym roku, tuż przed diagnozą CD wylądowałam znowu na pogotowiu z takim samym podejrzeniem jak zwykle. Chirurg stwierdził, że to pewnie woreczek żółciowy i kazał mi zrobić sobie USG (w szpitalu nie było już komu, bo było po 17.00 :). Wyniki ok, poza CRP 5 krotnie podwyższonym, no i temp. około 38 stopni. Wysłali mnie do domu. I 3 tygodnie później miałam diagnozę. Zmiany dosyć rozległe i paskudne, później podejrzenie zwężenia. A brzuch w prawym dole biodrowym bolał mnie często. Czasami tak, że ciężko mi było chodzić, czasami przy gwałtowniejszych ruchach. Temperatura od kilkunastu lat nie spadała poniżej 37 (z zasady wahała się na poziomie 37,6 - 37,8). I nikt nie wiedział co mi jest, to sobie zawsze odpuszczałam. A to cały czas był dziad Crohn.
"Człowiek nie wybiera sytuacji, ale musi jej sprostać"
A. Szczypiorski

greentea
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Post autor: greentea » 16 lip 2012, 10:21

Też zdarzają mi się takie bóle w prawym dole biodrowym już od kilku lat. Nie jestem w stanie policzyć ilości moich wizyt u chirurga, na izbie przyjęć, skierowań na chirurgię z rozpoznaniem zapalenia wyrostka. Wyniki też miałam dobre, ewentualnie nieznacznie podwyższone WBC lub OB. Byłam odsyłana do domu, a następnego dnia miałam przyjechać na kolejną konsultację u chirurga i kolejne badania krwi i moczu, z których nic nie wynikało. Ginekologicznie też wszystko dobrze zawsze jest. I zostałam wysłana przez chirurga i ginekologa do gastrologa. Ustalono, że tak silny ból mam właśnie od jelit. A stwierdzić to było trudno, bo dokładnie w okolicy wyrostka mnie boli. Po kilku dniach przechodzi. Czasem dostawałam od chirurga antybiotyk, bo uważał, że to może być stan zapalny jelita. Wtedy też po kilku dniach przechodziło. I ciągłe odsyłanie do gastrologa. Zwykle musiałam te kilka dni bólu przeczekać, trochę pomaga mi zimny okład, taki z owiniętych kostek lodu przyłożony w miejscu wyrostka. Lekarze uważają, że u mnie dopiero odpowiednie leczenie jelit z właściwą diagnozą pozwoli się pozbyć takich bólów.

atabe
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD

Post autor: atabe » 18 lip 2012, 17:56

moja kumpela miała takie bóle od grzyba w organizmie. To też warto sprawdzić/badanie krwi/ ,jeśli nic nie wyjdzie w innych badaniach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”