Infekcyjne zapalenie wsierdzia.

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marcin820201
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Infekcyjne zapalenie wsierdzia.

Post autor: marcin820201 » 10 wrz 2012, 10:41

W młodości chorowałem na goraczkę reumatyczna. Bralem z tego powodu antybiotyk (debecylina w zastrzykach). Pozniej gdy mialem 18 lat przebylem infekcyjne zapalenie wsierdzia ktore uszkodzilo mi zastawke mitralna (niewielkiego stopnia wypadanie platka). Czesto mam do czynienia z zapaleniem migdalkow, angina etc. (tzn, mniej wiecej raz na rok). W tym roku tez mi sie to przytrafilo + zapalenie zeba lub dziasla. Pytanie: przy wobec tego przed zabiegami stomatologicznymi brac oslone antybiotykowa (jaka?) W jakich innych sytuacjach brac oslony antybiotykowe?
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

greentea
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Infekcyjne zapalenie wsierdzia.

Post autor: greentea » 10 wrz 2012, 14:56

Ja mam niedomykalność I stopnia zastawki mitralnej po grypie i pytałam lekarza o zabiegi stomatologiczne i osłonę antybiotykową przy nich i dowiedziałam się, że jest ona konieczna szczególnie w przypadkach, w których dochodzi do krwawienia dziąseł, żeby bakterie nie przedostały się do krwioobiegu. Np. przy wypełnieniu ubytku takiej osłony nigdy nie miałam. Stomatologa zawsze pytam o o taką osłonę, ale za każdym razem mówi mi, że to przy usuwaniu zęba jest ważna, a przy takich drobnych zabiegach raczej się tego nie stosuje. A w razie potrzeby stosuje się np. amoksycylinę, ampicylinę lub klindamycynę.

marcin820201
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Infekcyjne zapalenie wsierdzia.

Post autor: marcin820201 » 20 wrz 2012, 19:31

Dziękuję.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”