paznokcie

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

paznokcie

Post autor: nataliak71 » 14 lip 2013, 11:27

czy macie problemy z paznokciami u stóp? jak one u was wyglądają..?
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: opolskie
Kontakt:

Re: paznokcie

Post autor: Natuśka » 14 lip 2013, 11:49

Mam chyba od 4-5 lat. Poprzeczne bruzdy, paznokcie są bardzo kruche i się rozwarstwiają. Jedna dermatolog leczyła mnie na grzybicę, ale grzyba nie wyhodowała.. :neutral:
Jak pomaluję lakierem to tego tak bardzo nie widać, ale mam wrażenie, jak gdyby te bruzdy się pogłębiły :/
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

kalka_96
Znawca ❃❃
województwo: małopolskie

Post autor: kalka_96 » 14 lip 2013, 11:50

nataliak71, a o co dokładniej chodzi? rozdwajają się? mają inny kolor? łamią się?

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 14 lip 2013, 12:13

Egzistenz pisze:Natuśka, a ścieranie i polerowanie takim pilnikiem coś daje?
Raz próbowałam, ale mi się wręcz rwały w kawałkach i odpuściłam :cry: A te bruzdy mam tylko na paznokciach dużych, a te małe to kruche i się rozwarstwiają.

Muszę może pokombinować "na raty" i odżywkę nakładać każdorazowo?
No wiem, ale nie ładne to jest :neutral:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 14 lip 2013, 12:23

Egzistenz pisze:Ja używam odżywki przed każdym malowaniem, a raz na jakiś czas robię sobie tydzień przerwy od lakieru i codziennie nakładam odzywke
Obrałam podobną strategię, ale kurde nie bardzo mi to pomaga :/
Teraz jeszcze zaczęłam wcierać sok z cytryny na wzmocnienie, nie mam pojęcia jakie będą efekty, ale może jeśli nie pomoże, to może też nie zaszkodzi :p

Ale przyznam, że moje paznokcie stopowe bez kolorowego lakieru są.... bleeeee... :oops:

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: mgiełkaa » 14 lip 2013, 12:39

Płytka paznokci jest zażółcona, na dużych są bruzdy, na najmniejszych rozwarstwiają się. Są mocne raczej i nie kruszą się. Byłam z tym kiedyś u dermatologa ale grzyba nie stwierdzono, doktor powiedziała, że taka ich uroda.
Jak dla mnie uroda to wątpliwa i nie mogę na nie patrzeć dlatego zamalowuję lakierem i to najciemniejszym.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Osóbka » 14 lip 2013, 13:47

Ja też polecam Eveline, nazywa się ta odżywka "paznokcie twarde i lśniące jak diament" - rewelka, tyko trzeba regularnie.
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 14 lip 2013, 14:01

u mnie to jest tak, że pewnego czasu za nim miałam diagnozę paznokcie u dużych paluchów u stopy zaczęły mieć takie poprzeczne kreski i wgłębienia poszłam na badania a tam nic sie nie wychodowało.
Następnie zaczęły się ruszać do góry i na boki trzymając się u nasady do tego przestały rosnąć, kolejne badania i nic.
W końcu u jednego palca paznokiec odpadł bo mocno się kopnęłam w niego ( oczywiście nie celowo :razz: ) i zaczął rosnąć nowy urósł prawie cały i nie ładny i cisza. Teraz widzę, że pod nim jest taka jakby mokra warstwa paznokcia i jest to brzydkie :smutny:

Generalnie te paznokcie są takie grube, kruszą się, są żółto czarne :/
29.07. mam dermatologa ale ja wiem czy coś pomoże a najdziwniejsze, że moja mama ma dokładnie to samo od jakiegoś czasu i jej facet też a robili badania i grzyba niema :neutral:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: noodle » 14 lip 2013, 14:09

Na odbudowanie łamliwych, kruchych, miękkich paznokci w bruzdach polecam odżywkę Eveline SOS dla kruchych i łamliwych paznokci. Moje paznokcie zawsze były miękkie, mogłam je wyginać na wszystkie strony. Kiedyś je obgryzałam, a kiedy próbowałam zapuścić były brzydkie i się łamały, więc je skubałam, bo były brzydkie i tak w kółko.

W końcu zrobiłam tak. Założyłam na nie żele. Kiedy moje paznokcie mi ładnie odrosły, żele zostały "ściągnięte", paznokciami zaopiekowała się kosmetyczka. Zaczęłam je malować wspomnianą odżywką, którą właśnie poleciła mi kosmetyczka. Paznokcie są teraz mega twarde, mają ładny kolor, nie ma już na nich takich brzydkich bruzd. No i ich nie obgryzam! Polecam taką metodę. :)
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Mala_Mi » 14 lip 2013, 14:39

ja polecam odżywkę Sally Hansen nail growthmiracle http://2.bp.blogspot.com/_blhwhrnzAvo/T ... iracle.jpg Kiedyś miałam baaardzo zniszczone paznokcie po noszeniu tipsów przez rok i nieudolnym ich ściągnięciu, a po tej odżywce w kilka dni odżyły :)
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 14 lip 2013, 14:44

Mala_Mi pisze:ja polecam odżywkę Sally Hansen nail growthmiracle http://2.bp.blogspot.com/_blhwhrnzAvo/T ... iracle.jpg Kiedyś miałam baaardzo zniszczone paznokcie po noszeniu tipsów przez rok i nieudolnym ich ściągnięciu, a po tej odżywce w kilka dni odżyły :)
Też ją stosowałam. Na mnie lepiej podziałała ta Eveline. No i cena jest korzystniejsza... No ale na różne osoby może działać inaczej...

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Mala_Mi » 14 lip 2013, 15:44

noodle pisze:Też ją stosowałam. Na mnie lepiej podziałała ta Eveline. No i cena jest korzystniejsza... No ale na różne osoby może działać inaczej...
No ja z reguły nie korzystam z firmy Eveline, także nie wiem, ale ta Sally Hansen podziałała na moje bardzo zniszczone paznokcie rewelacyjnie!
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 14 lip 2013, 16:43

Mala_Mi, a z ciekawości, dlaczego "z reguły" nie korzystasz? ;)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 14 lip 2013, 16:43

mgiełkaa pisze:Płytka paznokci jest zażółcona,
W sumie tego nie napisałam, ale u mnie jest taka... brudno żółta :neutral:
Egzistenz pisze:Natuśka, a jakiej odżywki używasz?
Używam tych wspomnianych z Eveline- ostatnio miałam 8w1..
I też nakładam odżywkę pod lakier, bo raz- płytka nie jest tak zmacerowana, a dwa- lakier tak nie zabarwia płytki po jego zmyciu.

W ogóle to odnoszę wrażenie, że co niektórzy mają podobne problemy. Mi raz dermatolog powiedziała, że to (stan paznokci) też może mieć związek z niedoborami, stanem zapalnym, przyjmowanymi lekami...

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 14 lip 2013, 16:58

Natuśka, ja też słyszałam że od crohna mogę mieć taki problem dlatego chciałam się dowiedzxieć jak u was to wygląda i wnioskuję, że są osoby, które mają podobnie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”