Omdlenie, zapaść, tachykardia

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Re: Omdlenie, zapaść, tachykardia

Post autor: Jacekx » 13 kwie 2014, 01:43

Cześć Wiśnia

Z tego co piszesz gorączka, bóle mięśni, ciśnienie podwyższone, puls 130 ,poczerwienienie

i nagły spadek temperatury po lekach ...... nie chcę straszyć bo nie ma tu puchnięcia np. kończyn ale czy nie należałoby sprawdzić żył w kierunku zakrzepicy.

Skrzepy uwalniane z żył mogą lokować się w różnych miejscach w naczyniach i niekoniecznie w nogach ale też w tętnicy płucnej czy drobnych naczynkach efekt to trudności z oddychaniem lub gdzieś indziej w innej tętnicy np. głowa - bóle głowy bo powstawać mogą zatory.

Przepraszam ale zakrzepica a ostatnio na nią pochorowałem się to podstępna i niebezpieczna choroba ujawniająca się nagle bez ostrzeżenia. Jest to choroba bardzo niebezpieczna bo prowadzi do zatorów naczyń.
Może mam jakąś psychozę ale w niektórych objawach np. Twoich dostrzegłem możliwość objawów zakrzepicy.

Pozdrawiam,.
Zawsze można a nawet trzeba zapytać się lekarza.

jacekx

Ps. Gdy są niepokojące objawy to do lekarza i pytać się go o nie ......nie zaszkodzi

Awatar użytkownika
wisnia
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: wisnia » 13 kwie 2014, 06:05

Cześć Jacekx,
Jeśli chodzi o żyły to moja mama choruje na żylaki, pękające naczynka itd.
Niestety i mnie ta przypadłość się trafiła.W chwili obecnej mam dopiero 20 lat, więc zauważam tylko delikatne, pojedyncze pajączki na nogach. Czasem czuję efekt "ciężkich nóg" + puchnięcie nóg po paradowaniu na wysokich obcasach. Nawet ostatnio zastanawiałam się nad zakupem jakieś diosminy ale sama nie wiem czy już na to czas. Dodatkowo biorę tabletki antykoncepcyjne, których efekt uboczny to właśnie ta zakrzepica. Powiem szczerze, że dałeś mi teraz do myślenia. W przyszłym tygodniu pójdę do lekarza, zobaczymy co on na to powie..

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 13 kwie 2014, 22:08

Dzień Dobry Wiśnia

Ciężkie nogi i ich puchnięcie to mogą być klasyczne objawy zakrzepicy.

Pozdrawiam.

jacekx
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2014, 22:46 przez Jacekx, łącznie zmieniany 1 raz.

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 13 kwie 2014, 22:40

Dzień Dobry Wiśnia

Ciężkie nogi i ich puchnięcie to mogą być ...... klasyczne objawy zakrzepicy :(.

Zakrzepica jest chorobą leczoną a nawet uleczalną :) choć leczenie jest długotrwałe :(.

Nieleczona masywna zakrzepica bywa chorobą śmiertelną ...... taką informację uzyskałem od lekarzy tzw. naczyniowców na wstępie mego leczenia.
Wiek o ile mi wiadomo nie jest warunkiem na te kłopoty chorobowe choć zwiększa ryzyko na zachorowanie .

Może być np. ona wynikiem błędów w genach jest taki zespół chorobowy nazywa się trombofilia
~~~~~~~~~~~
Trombofilia – wrodzony lub nabyty zespół chorobowy charakteryzujący się zwiększoną skłonnością do tworzenia zakrzepów żylnych lub rzadko tętniczych spowodowaną zaburzeniami w układzie krzepnięcia.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
W szpitalu miałem przeprowadzone badanie na powyższą ewentualność i wyszedł wynik ujemny :).

Inny cytat z netu
~~~~~~~~~~~~~

Zakrzepica żylna polega na tworzeniu się skrzepów krwi najczęściej w żyłach nóg. Zwykle rozpoczyna się w żyłach mięśni łydek i stamtąd,przechodzą do coraz większych żył, może wędrować ku górze do żył znajdujących się na udzie, a niekiedy nawet w miednicy i jamie brzusznej. W rzadkich przypadkach fragmenty skrzepów mogą odrywać się i wędrować z prądem krwi w kierunku serca i płuc. Jeśli skrzep jest wystarczająco duży, po dotarciu do płuc może spowodować zaczopowanie, czyli zator tętnicy płucnej(zatorowość płucną). Jeśli zatkane naczynie będzie miało dostateczne dużą średnicę, jego zamknięcie spowoduje zawał i obumarcie znacznego fragmentu płuca, co może być przyczyną poważnych objawów chorobowych, takich jak gwałtowna duszność, silne bóle w klatce piersiowej, kaszel z krwiopluciem, a w cięższych stanach - wstrząsem ze spadkiem ciśnienia tętniczego i utratą przytomności. Ciężka zatorowość stanowi zagrożenie życia.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Możesz zapoznać się też ze stroną
http://www.centrumflebologii.pl/artykul ... zakrzepica

Pozdrawiam
i głowa do góry
Nie moim celem jest straszenie Ciebie ale z lekarzem należy o Twoich objawach kłopotów zdrowotnych które miałaś porozmawiać.

jacekx

Ps. Nie każda zakrzepica wykryta u pacjenta musi być masywną ale nie można zakrzepicy lekceważyć i nie powinno się doprowadzić do tego by była masywną.

Awatar użytkownika
wisnia
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: wisnia » 17 kwie 2014, 00:49

Jacekx, dziękuję Ci bardzo za te wszystkie informację :) Na pewno tego nie zlekceważę i pójdę z tym do lekarza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”