torbiel na kręgosłupie

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

torbiel na kręgosłupie

Post autor: nataliak71 » 12 sty 2014, 11:13

mili moi...

męczy mnie torbiel korzeniowa na kręgosłupie, 3 lata temu była w wielkości 2x5 cm
od jakiegoś czasu utrudnia mi funkcjonowanie bo strasznie boli promieniując na nogę
do jakiego konkretnie lekarza warto się udać z taką torbielą?
ma ktoś podobną przypadłość?
:roll:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Re: torbiel na kręgosłupie

Post autor: Baby » 12 sty 2014, 11:17

nataliak71 ja mam między innymi naczyniaki na kręgosłupie i raz na rok robią mi MRI sprawdzając czy nie ma ucisku na nerwy. Z wynikami chodzę do ortopedy i neurochirurga.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 12 sty 2014, 11:20

nataliak71 pisze:do jakiego konkretnie lekarza warto się udać z taką torbielą?
Neurochirurg, neurolog, ewentualnie ortopeda, ale trzeba się liczyć, że...
Ortopeda może i tak odesłać do neurochirurga, a neurochirurdzy lubią operować...
Neurolog jest po środku :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Post autor: sofijka » 12 sty 2014, 13:43

nataliak71, mam łagodnego guza kręgosłupa, najpierw byłam z tym u neurologa, który odesłał mnie do neurochirurga. Trafiłam na takiego neurochirurga, który nie wysyła zaraz na operację, powiedział, że to według niego nie zezłośliwieje i jest do obserwacji, kontroli czy nie rośnie.

Myślę, że najlepiej do neurologa, bo to kręgosłup, a neurolog zadecyduje czy dalej do neurochirurga trzeba.

nataliak71, a u jakiego lekarza byłaś z tą torbielą wcześniej i co Ci powiedział?

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 12 sty 2014, 14:33

sofijka pisze:nataliak71, a u jakiego lekarza byłaś z tą torbielą wcześniej i co Ci powiedział?
wcześniej byłam u neurochirurga, mówił, że lepiej nic z tym nie robić bo zabieg na kręgosłupie jest ryzykowny i jeśli mi nie przeszkadza to olać
ale od jakiegoś czasu mam pracę siedzącą i strasznie daje mi się we znaki ból z nią związany, a może urosła?
i tu mam problem bo w lux medzie nie mam neurochirurga tylko albo albo stąd moje pytanie :zastanawia:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Post autor: sofijka » 13 sty 2014, 14:20

Nataliak71 na pewno zalecane jest u Ciebie sprawdzenie, czy torbiel nie urosła, więc pewnie rezonans magnetyczny kręgosłupa. Myślę, że chyba każda z opcji- to znaczy neurolog lub neurochirurg będzie dobra, bo podejrzewam, że zarówno ten lub ten będzie chciał sprawdzić jak to teraz obecnie u Ciebie wygląda, bez badań się nie obejdzie raczej i któregokolwiek specjalistę wybierzesz to zleci takie badanie, więc neurolog zdecydowanie będzie ok. No, bo rzeczywiście, żebyś nie narobiła sobie jakichś większych problemów i dodatkowych jeszcze boleści. Najważniejsze jest to żebyś mogła w miarę szybko dostać się na badanie kręgosłupa. A może jest właśnie tak, że to przez siedzącą pracę, która wybitnie nie służy kręgosłupowi, to wszystko Ci się nasiliło. A wcześniej miałaś robiony właśnie rezonans kręgosłupa, tomograf i w ten sposób zostało to wykryte?
Trzymam kciuki, żebyś niebawem dowiedziała się co i i jak i żeby dało się tym bólom skutecznie zaradzić, najlepiej bez operacji, bądź dobrej myśli :smile: .

Ania G-F
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

torbiel

Post autor: Ania G-F » 13 sty 2014, 21:26

Justyna wspomniała o mnie kilka postów wyżej :) Mam potworne dolegliwości bólowe od sierpnia 2013. Lekarze uznali, że to rwa kulszowa. Wzięłam ponad 50 zastrzyków, 15 dni zabiegów (fizykoterapii), masaże i żadnej poprawy. Byłam u lekarza rehabilitacji, który skierował mnie na oddział neurologiczny. Tam pani doktor wystraszyła się mojego cu i odesłała mnie do domu z receptą na diclac (po którym moje jelito szaleje).Więc poszłam prywatnie do neurologa - znów zastrzyki i dodatkowo encorton.Żadnej poprawy. Wróciłam do lekarza rehabilitacji, który zlecił rezonans. Wyszły 2 torbiele i 2 wypukliny.Poszłam prywatnie do neurochirurga, który dał mi blokadę w kręgosłup. Miała pomóc po ok. tygodniu, ale tak się nie stało.Tuż przed świętami zrobiono mi kolejny rezonans z podejrzeniem guza. Guza na szczęście nie ma, ale torbiele urosły wzdłuż nerwu i go uciskają. Mój neurochirurg zlecił mi dodatkowe badanie i szykuje mnie do operacji. Muszę przyznać, że bardzo się boję ale ból jest nie do zniesienia...
Moim zdaniem powinnaś skonsultować się z neurologiem, a potem ewentualnie z neurochirurgiem. Powodzenia!

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 15 sty 2014, 11:11

wcześniej miałam tk w celu sprawdzenia jelita cienkiego i wtedy okazało się przypadkowo, że jest torbiel
28.01 mam neurologa, zobaczymy co to będzie :)
Ania G-F, trzymam kciuki aby wszystko było dobrze !!

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 16 sty 2014, 10:03

mało tego dowiedziałam się, że po operacji przez rok dochodzi się do siebie, w sensie znajomy mamy był na l4 przez rok po takim zabiegu usuniecia torbieli na kregosłupie czy to prawda? jestem przerażona!!

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 16 sty 2014, 15:39

nataliak71 pisze:w sensie znajomy mamy był na l4 przez rok
na L4 to pół roku,później rok rehabilitacyjne świadczenie,chyba.
To tak dla formalności.
http://www.infor.pl/prawo/zasilki/swiad ... bowym.html
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 16 sty 2014, 15:55

obyty.z.cu, :oops:
dziekuje

Ania G-F
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Ania G-F » 20 sty 2014, 21:14

Byłam znów u neurochirurga i pytałam, czy daje mi 100% pewności, że zabieg się powiedzie i ból minie. Niestety, doktor stwierdził, iż nie może mnie zapewnić o skuteczności takiego działania, a zawsze istnieje ryzyko powikłań, choć niezbyt duże...Ponieważ ból nieco zelżał i nie leżę już "plackiem" dzień i noc, wspólnie z lekarzem zdecydowaliśmy się odroczyć mój zabieg. Dostałam kolejne sterydy, tym razem w zastrzykach, mam kontynuować ćwiczenia McKenziego i zgłosić się po ok.4 tyg. Jeśli ból będzie nadal silny, to doktor rozważy operację.
Muszę przyznać, że pan doktor był bardzo konkretny i cierpliwie odpowiadał na moje pytania. Nie spieszę się "pod nóż". Boli mnie już pół roku, więc jeden miesiąc nie robi różnicy...A może to jakoś minie? Podobno wiele osób ma tego typu torbiele i nie dają one żadnych objawów, po prostu się z tym żyje. A z tymi operacjami kręgosłupa to faktycznie loteria losu :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 21 sty 2014, 17:20

Ania G-F pisze: Boli mnie już pół roku, więc jeden miesiąc nie robi różnicy...A może to jakoś minie? Podobno wiele osób ma tego typu torbiele i nie dają one żadnych objawów, po prostu się z tym żyje. A z tymi operacjami kręgosłupa to faktycznie loteria losu
mam z tym problem.
Kolega neurochirurg stanowczo przekonał mnie by nie szukać rozwiązania w operacji.
Ostatnie półtora roku to masakra,ale... powiedzmy od listopada czuje powolną poprawe.
Korzystam z zabiegów,jelita jakby też trochę zeszły z naj ostrzejszego stanu,a wszystko to powoduje że ostatnio od 3 tygodnie nawet odstawiłem plastry p.bólowe.

Jest więc szansa na poprawę i tego Tobie też życzę.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Ania G-F
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Ania G-F » 30 sty 2014, 18:54

Dzięki :roll:
A jakie zabiegi bierzesz? Bo ja brałam w listopadzie: krioterapię, ultradźwięki, jonoforezę z Fastum i laser. Bez rewelacji...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 30 sty 2014, 19:42

dziś skończyłem TENS,laser,Aquavibron,Sollux,wcześniej inne np.akupunktura z prądem .
W domu bardzo często używam ,żelowych ciepłych okładów (podgrzewane w mikrofali) i to tez bardzo dobrze pomaga,rozluźnia.
Jonoforeza tylko z Lidokainą jeśli już,to biore kręgosłup i na ostrogi piętowe .

Tens naprawde pomaga.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”