Podawanie czynników wzrostu.

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Podawanie czynników wzrostu.

Post autor: marcin820201 » 14 maja 2014, 22:59

Witam- jakiś czas temu zaczęło mnie boleć kolano i po konsultacji z ortopedą oraz wykonaniu MRI okazało się że mam uszkodzenie łąkotki w kolanie. Narazie nie kwalifikuje się ona do operacji tj szycia lub resekcji fragmentu lecz daje objawy bólowe i ortopeda powiedział by spróbować terapii płytkopochodnymi czynnikami wzrostu. Przejżałem to zagadnienie w linku poniżej
http://czynnikiwzrostu.pl/schemat-leczenia/

oraz efektów leczenia w ten sposób:
http://www.practicalpainmanagement.com/ ... -treatment
i mam dwa pytania:

1. W związku z profilaktyką przeciwzakrzepową która jest stosowana po zabiegu przez cały okres unieruchomienia nogi + 7 dni (ortopeda powiedział że sam okres unieruchomienia to będzie 3-4 tygodnie) jakie leki z tej grupy jako osoba chorująca na CD mogę przyjmować bezpiecznie.....?

2 W związku z tym że większość pacjentów przez pierwsze kilka dni w miejscu podania koncentratu bogatopłytkowego odczuwa bardzo silne dolegliwości bólowe zalecana jest farmakoterapia przeciwbólowa- jakie leki mogę bezpiecznie stosować....?
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”