Wędrujący ból mięsni??...

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Wędrujący ból mięsni??...

Post autor: panbubka » 29 cze 2014, 09:13

Witajcie, często dotyka mnie zapalenie stawów w różnych lokazlizacjach - od typowej "rwy kulszowej" po szczękoscisk. Ale tym razem wydaje mi się, że bolą mnie mięsnie. Najpierw zesztywnial mi kark na ok. 1 dobę teraz ból nadgarstków, który stopniowo przechodzi i dominuje bó przedramion. Co to kurcze jest? Dodam, że jestem w ciązy i jestem totalnie spanikowana :smutny:

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Re: Wędrujący ból mięsni??...

Post autor: Baby » 29 cze 2014, 09:26

panbubka, ja bym poszła do reumatologa. Jest taka choroba jak Fibromialgia. Poczytaj o niej. http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzi ... index.html
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 29 cze 2014, 20:05

Ja mam takie bóle odkąd odstawilam sterydy( od kwietnia) na początku wiazalam to właśnie ze sterydami a w czwartek byłam u gastrolog i dr. Powiedziała że muszę te bóle wiązać z chorobą główną... :mad: zwiększyła mi dawkę sulfy. Jako że też umowilam się do reumatologa to napisała mi zaświadczenie ze jestem leczona na wzj ,leki jakie biorę i ze mam objawy atropii obwodowej i prosi o konsultacje.. :oops:
Ból jest dziwny jednego dnia boli mnie kark, innego nadgarstki, albo palce u rąk albo kolana, w kwietniu chodziłam jak robot było bardzo źle pozniej przeszlo na jakieś 2 tygodnie a ostatnio znów boli tyle że jakby mniej..
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 29 cze 2014, 20:37

Dla mnie to wygląda raczej na artropatię towarzyszącą IBD albo ZZSK względnie RZS. Jak dotrzecie do reumatologa to nie wychodźcie bez skierowania na rezonans stawów krzyżowo-biodrowych i ogólnie kręgosłupa,na antytgen HLA B27, rentgeny, ANA 1 i następne jeśli pozytywne.

Baby, Fibromialgia objawia się jeszcze paroma innymi rzeczami (akurat moja sąsiadka na to choruje), i jest jedną z kilku chorób, które są w zespole chorób reumatologicznych, które mają wspólne ze sobą objawy. Dlatego tez niekoniecznie musi to być ta konkretna choroba, a może jedynie tylko wynik choroby głównej (oby) albo nawet samej ciąży :wink:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 29 cze 2014, 21:10

A może inaczej śpisz, mniej się ruszasz i znać o sobie daje kręgosłup. Może gdzieś uciskać ciąża. Możesz też mieć braki mikroelementów, zaburzenia elektrolitowe itp.
Dwie rady - 1. przebadać się, 2 . nie wpadać w panikę.
W którym tygodniu jesteś??
Ostatnio zmieniony 01 lip 2014, 19:20 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽

Post autor: panbubka » 30 cze 2014, 07:23

24 tydzień. Staw kolanowy bolał mnie jakieś 2 tygodnie temu i to tylko prawy a to jest takie dziwne, symetryczne, brak opuchlizny jak przy zapaleniu stawów i na moje oko to są raczej mięśnie. Tak się zastanawiam, bo miałam napięty tydzień tak ze dwa tygodnie temu i po tym oczywiście "spięło mnie" jak to u mnie bywa, tzn. trudnosci z oddychaniem, ogólne osłabienie i napięcie mięśni, może jek to odpusciło to wynikiem jest ból mięśni? A może faktycznie wiązać z chorobą glówną...zwłaszcza że trochę dokucza ostatnio. A przebadać się trzeba :oops:

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 30 cze 2014, 07:55

A może trzeba magnez suplementowac... ? Bóle, napięcia mięśni i ciąża , napewno magnez nie zaszkodzi ;)
Jednak pamiętaj aby nie leczyć się sama zwłaszcza że sama nie jesteś ;) problem nawet z ginekologim można przedyskutowac :)
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽

Post autor: panbubka » 30 cze 2014, 09:04

Ulka masz rację :roll: Dzisiaj idę do gina i postaram się zapisać chociaż do l. rodzinnego..

Awatar użytkownika
angelika0103
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie
miasto: Prudnik

Post autor: angelika0103 » 30 cze 2014, 22:16

Mam podobne objawy i nie potrafię określić dokładnie co mi jest . Bóle są o różnym nasileniu i w różnych miejscach. Ale najbardziej doskwieraja mi bół w biodrach który promieniuje aż do pachwiny.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 01 lip 2014, 05:21

angelika0103, zrób jak najszybciej badania, bo może się okazać coś poważniejszego:( mi tak biodro się dawało we znaki, ale uparłam się i diagnozowałam mimo, iż niektórzy lekarze ból przypisywali tylko CD i niestety miałam rację i właśnie postawili diagnozę ZZSK :cry:

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
angelika0103
Początkujący ✽✽

Post autor: angelika0103 » 01 lip 2014, 12:03

Tubisia, byłam już kiedyś z tym u reumatologa ale uspokoił mnie mówiąc że to przez cd i wkrótce przejdzie dostałam lek trosicam ale nie przechodzi dzisiaj w nocy bolały mnie plecy pod łopatkami ciogłą aż po żebra cieżko mi sie odychało :smutny: nigdy tak nie miałam

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 01 lip 2014, 15:00

angelika0103, trosicam to NLPZ, którego przy CD nie powinno się stosować. Może zmień reumatologa? Moja reumatolog też mi wmawiała, że na 100% to tylko CD... a wyszło jak wyszło.

Awatar użytkownika
angelika0103
Początkujący ✽✽

Post autor: angelika0103 » 01 lip 2014, 15:35

Tubisia, Dziękuje

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 01 lip 2014, 19:32

Tubisia pisze:Moja reumatolog też mi wmawiała, że na 100% to tylko CD... a wyszło jak wyszło.
ja mam stwierdzone zmiany w kręgosłupie potwierdzone w rezonansie czy RTG,ale....
po operacji usunięcia jelita ,bóle kręgosłupa minęły.
Przed operacją to były bóle leczone w Poradni Bólu,takie na maxa,a teraz proszę,normalnie szok,bóle minęły.

Czyli coś może w tym jest,że stany zapalne w jelitach = ból w kręgosłupie.
Nie zawsze,ale na moim przykładzie - możliwe .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 lip 2014, 19:46

Obyty nic w tym dziwnego. Jednym ze wskazań do usuniecie j.g w CU są objawy pozajelitowe niepoddające się leczeniu. W mojej pamięci jest zapisane, że większość z nich ustępuje po usunięciu jelita. Niestety wyjątkiem jest PSC, która m.in z tego powodu klasyfikuje się nie jako objaw, czy powikłanie, ale chorobę sprzężoną.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”