łuszcząca skóra/zapalenie skóry

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Slip
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

łuszcząca skóra/zapalenie skóry

Post autor: Slip » 21 gru 2014, 11:07

Witam,
Od jakiegoś czasu łuszczy mi się skóra na brwi i w okolicach nosa. Internet powiedział, że to ''łojotokowe zapalenie skóry". Miał to ktoś? Polecacie jakieś kremy czy inne sztuczki żeby to ogarnąć. Twarz myję białym jeleniem, więc nie wiem czy znalazłbym coś bardziej neutralnego. Chce spróbować sam to ogarnąć, bo po prostu nie chce mi się łazić do kolejnego lekarza (tym razem dermatologa) i nie bardzo mam czas.

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie

Re: łuszcząca skóra/zapalenie skóry

Post autor: Kinia87 » 21 gru 2014, 12:10

Odkąd pamiętam zawsze miałam zaczerwienione miejsca w okolicach nosa, brwi które z czasem zamieniały sie w łuszczącą skórę i dermatolog na początku przepisywał Cetaphil albo jakieś wazeliny, Medidermy ale niestety tylko kremy sterydowe zwalczały te zmiany. Obecnie jak coś znów widzę czerwonego to stosuje Lotriderm (na receptę) i znika następnego dnia. Niestety nie wiem od czego bo wg dermatologa to od leków albo dieta albo kosmetyki czyli na dwoje babka wróżyła :wink:
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
Slip
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: łuszcząca skóra/zapalenie skóry

Post autor: Slip » 21 gru 2014, 14:54

poradziłem się i na razie spróbuje maść retimax z witaminą A. W ostateczności też się wybiorę do dermatologa, bo brew mi się w tym miejscu przerzedza i jeszcze zostanę z jedną :p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”