Zemsta Władysława "Łokietka? czy poprostu próchno?

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Zemsta Władysława "Łokietka? czy poprostu próchno?

Post autor: chrzanovy » 30 gru 2014, 21:42

Pozwólcie że zapytam o radę. Mam kłopot z łokciem a od dzisiaj z łokciami. Było tak, rąbałem drzewo i dźwigałem różne rzeczy na budowie, w efekcie od 3 mc czułem ból łokcia. Na koniec przewaliłem 10 ton gruzu na podjazd w kilka dni. W koncu 5 tyg temu poszedlem do ortopedy i odrazu po USG stwierdził i opisał tzw łokieć tenisisty tzn dokladny opis; Przeciążenie i stan zapalny w przyczepie wspólnym prostowników do nadkłykcia bocznego kości ramieniowej. Przepisał leczenie w postaci 3-5 razy fali uderzeniowej oraz piguły Osteoxin(wapń) i Alevox glukozamina, chondroityna oraz aktywny kwas hialuronowy). Jak zacząłem to łykać to skończyło się mega bólami brzucha w nocy, bieguneczką i 3 kilo w plecy przez jakis 1,5 tygodnia mimo to ze tego Alevoxa nie łykałem już po jakies 3 dniach. Pewnosci nie mam że to zaostrzenie wywołałem tą glukozaminą ale chyba tak, z tego co czytałem na forum to na jednych dziala a na innych nie. Chodziłem na falę uderzeniową 5 tygodni a ręka boli mniej ale dalej po 5 zabiegach. Dzisiaj drugie USG i niestety żadnej poprawy stan zapalny jest jak był. ...a żeby było weselej to starałem się oszczędzać prawą rękę i dzisiaj coś mnie zabolało w lewej. Skoro byłem na kontroli to ortopeda zrobił też USG lewego łokcia i mówi że oho- zaczyna się stan zapalny taki sam. No i lipa. Codziennie musze minimum naładować węgla do pieca, wielki wysiłek to nie jest, ale zawsze to pewnie nie sprzyja. Ale też trzeba prowadzić auto czasem kilka dni non stop. Więc o całkowitym oszczędzaniu łokcia nie ma mowy. Chciał mi przepisac jakies leki na bazie glukozaminy dzisiaj ale po tym co mu powiedzialem to stwierdził że w takim razie nie wiele zostaje i przepisał 10x laser, 10 x ultradźwięki i żel Olfen 3 razy dziennie. Nie wiem co o tym myśleć. I tez dał ulotkę że są magiczne zastrzyki a 800zeta - SportVis, jakby to nie pomogło. Radźcie mądre głowy co dalej z tym robić:) Stawy kolanowe też mnie pobolewają od niedawna, ale czy te łokcie jakoś można połączyć z Cronem atakujacym pomału stawy? Pewnie też to jakoś może być powiązane ze sterydami które brałem dawniej?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
asmilky
Początkujący ✽✽
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: pomorskie

Re: Zemsta Władysława "Łokietka? czy poprostu próchno?

Post autor: asmilky » 30 gru 2014, 23:04

ja sie podpinam pod pytania, nie mam crohna, tylko polipowatosc, mnie tez bola rece i łokcie, i nadgarstki, i kosci srodrecza,na poczatku myslalam ze to stawy, ale teraz czuje ze łupia mnie juz cale kosci czy to moze miec jakis zwiazek z polipowatoscia, ze slabsza przyswajalnoscia witamin teraz jak niemam jelita grubego?, poradzcie cos bo dzis bylam u endokrynologa bo mam niedoczynnosc tarczycy i myslalam ze to wyniki mam zle i dlatego mnie rece bola, ale wyniki mam dobre i lekarka na mnie wydarla sie zebym gdzie indziej przyczyny poszukala... dodam tez ze lydki mnie tez czasem pobolewaja, ale rece to juz koszmar, obie na raz, spac sie nieda, a jak juz usne to budzi mnie bol...
czekam na porady .
20.03.2014r. laparoskopowa pankolektomia. Zespolenie kretniczo-odbytnicze J-pouch. Ileostomia petlowa odbarczajaca.Drenaz jamy otrzewnej.
Wyciecie wyrostka robaczkowego-nowotwor neuroendokrynny.
21.08.2014r. zamkniecie ileostomii petlowej, zespolenie
jelito cienkie-jelito cienkie. Obie operacje MSWiA Warszawa.
16.12.2015-usunięcie 4desmoidów - Szpital Wojewódzki Gdańsk.
28.12.2016-usunięcie 1desmoidu - Szpital Wojewódzki Gdańsk

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 31 gru 2014, 00:01

piona za tytuł wątku

ja mam bóle:
łokci- czasem, ale jak przyjdą to jest mało przyjemnie, często też obrzęk
palców u dłoni- nie mogę np. obierać wszelakich pyr itd. bo będzie kilkugodzinne/dniowe inwalidztwo
kolan i pod kolanami od wewnętrznej strony nóg + płyn zewsząd
kręgosłup jest w ogóle do wymiany- tyle rzeczy wyszło w MRI, że szkoda rąk na pisanie

ponad rok temu na stawy przepisano mi Structum 1000 i ostatnio profesor wypuścił mnie z dodatkowym Aglanem na kolana- lek NLPZ, cykam się łyknąć..
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
Filifionka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Filifionka » 31 gru 2014, 13:04

chrzanovy pisze:rąbałem drzewo i dźwigałem różne rzeczy na budowie, w efekcie od 3 mc czułem ból łokcia. Na koniec przewaliłem 10 ton gruzu na podjazd w kilka dni.
chrzanovy pisze: czy te łokcie jakoś można połączyć z Cronem atakujacym pomału stawy?
Z Twojego opisu wynika, że jak najbardziej mogłeś się tego nabawić przez przeciążenie- długotrwałe wykonywanie tych samych obciążających czynności (zginania grzbietowego nadgarstka) Nie mam takiej wiedzy, czy Crohn może mieć na to wpływ, ale nie wydaje mi się. Nas uczono, że zapalenie w łokciu tenisisty to wynik właśnie przeciążenia. Ale faktem jest,że o Chronie wiem niewiele, więc mogę się mylić.
chrzanovy pisze:Stawy kolanowe też mnie pobolewają od niedawna
Póki nie wiadomo co się dzieje w środku, nie da się nic na ten temat powiedzieć. Może to po prostu przeciążenie jakiś struktur, problem może też znajdować się w innym stawie, właściwie gdybać można bez końca.
chrzanovy pisze:Radźcie mądre głowy co dalej z tym robić:)
Na lekach się nie znam, ale jeśli chodzi o fizjoterapię, to chyba jest ok. Podobno fala uderzeniowa jest jedną z najskuteczniejszych form terapii.
Szkoda, że nie możesz trochę oszczędzić tych łokci, ale doskonale rozumiem, przecież nie rzucisz wszystkiego.

Może warto na kolejnej wizycie u ortopedy powiedzieć o kolanie. Jakby zaproponował badania, to byłoby najlepsze rozwiązanie, szkoda nad tym rozmyślać.

Generalnie pomyślę jeszcze o tych Twoich łokciach, może popytam znajomych co o tym sądzą, w końcu duża część z nich to już fizjoterapeuci :roll:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 31 gru 2014, 13:46

Dzieki w sumie to chciałem sie dowiedzieć czy coś sie da z tym zrobić bo juz wydałem 250 i nic nie pomogło

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Mamba
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Mamba » 31 gru 2014, 17:55

Polecam żel VOLTAREN MAX niejednokrotnie mi pomógł przy ogromnych przeciążeniach stawowo-mięśniowych czy też kontuzjach sportowych.
Wiem, wiem że nie zlikwiduje on przyczyny bólu ale jest przeciwzapalny więc może warto abyś spróbował chociaż doraźnie zmniejszy ból.
Nie jest to poważna inwestycja bo zaledwie 20 złociszy, a nóż widelec coś da...

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 31 gru 2014, 17:58

Mamba pisze:Polecam żel VOLTAREN MAX
to też polecił mi mój ukochany ortopeda :zakochany:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 31 gru 2014, 18:15

ok narazie dzisiaj smaruje tym Olfenem, zobacze jak będzie, potem będę miał Voltaren jako opcje B, a co z tymi ultralaserami, czy to ma jakiś sens?

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Kinia87 » 31 gru 2014, 18:33

chrzanovy pisze:ok narazie dzisiaj smaruje tym Olfenem, zobacze jak będzie, potem będę miał Voltaren jako opcje B,
Olfen i Voltaren mają tą samą substancje czyli diclofenac wiec wybierając Voltaren zmienisz firmę a nie substancje :wink:
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 31 gru 2014, 18:49

dzieki Kinia to wyjaśnia sprawe ;) następnym razem stawiam kofee:) za tą oszczędność

Mamba
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Mamba » 31 gru 2014, 18:56

Sens ma na 100% z tym że poprawa może nastąpić dopiero po kilku lub kilkunastu zabiegach lub zabiegi nic nie dadzą - też kiedyś przerabiałem na sobie ten temat.
Musisz niestety uzbroić się w cierpliwość, to tak jak z CU/CD - wiem fajnie powiedzieć jak mnie nie boli - chrzanovy, czytałem ile przeszedłeś i chylę czoła za twoją walkę i 3mam kciuki aby pomogło :wink:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 31 gru 2014, 19:01

Mamba pisze:Sens ma na 100% z tym że poprawa może nastąpić dopiero po kilku lub kilkunastu zabiegach lub zabiegi nic nie dadzą -
ok to ide na to na 10 serii bo przepisał 10 x laser i 10 x ultradźwięki i zobaczymy, dzieki 3mka

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 06 sty 2015, 17:39

ehhh poprawy nie widac wydawało mi sie, wczoraj caly dzien przed kompem i juz sie zaczyna z okciem, nie moge teraz isc na te lasery bo musze pracowac teraz wiecej,

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Kinia87 » 06 sty 2015, 18:52

a zastrzyki przeciwbólowe nie wchodzą w gre??
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 06 sty 2015, 23:46

no wlasnie nie wiem, ten ortopeda jakies lansuje zastrzyki za 400 albo 800, jakis kosmos, a cos mi sie zdaje ze to pewnie jakies cudo dla wyczynowcow i po tygodniu wroci wiec narazie unikam zastrzykow, ps. wlasnie po przejechaniu 5 godzin autem bolą łokcie jak cholera a jeszcze 2 dni jazdy przede mną w tym tygodniu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”