Zemsta Władysława "Łokietka? czy poprostu próchno?

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Filifionka
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Re: Zemsta Władysława "Łokietka? czy poprostu próchno?

Post autor: Filifionka » 07 sty 2015, 08:19

chrzanovy, może zakup opaski elastyczne na stawy i zakładaj przed obciążaniem ich? A w domu zimne okłady? Ostrzegam, że nie wypróbowałam tego (oprócz okładów za zapalenie wyrostka- trochę zmniejsza ból) i to są tylko luźne propozycje.

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie

Post autor: Kinia87 » 07 sty 2015, 19:45

Powiem ci chrzanovy tak, mój ojciec miał problem z nogą, że nawet nie mógł chodzić. Poszedł do rodzinnego i przepisała przeciwbólowe, maści, lek zwiotczający mięśnie i przeciwzapalny. Nie pomogło. Jedynie zastrzyki od reumatologa pomogły i nie za 400zł a raptem parę złotych (diclac) i po 4 seriach przeszło mu bez brania tabletek.
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 07 sty 2015, 21:10

Kinia87 pisze:diclac
Możliwe skutki uboczne:

Ból i zawroty głowy, senność, drażliwość, zaburzenia snu; zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: biegunka, bóle brzucha, wymioty, nudności, wzdęcia, owrzodzenia (żołądka, dwunastnicy, jelit), krwawienia. W przypadku choroby wrzodowej oraz Leśniowskiego-Crohna może wystąpić nawrót choroby
http://www.doz.pl/leki/p14-Diclac_tabletki
to jest zły pomysł,testowałem to i źle na tym wyszedłem.
Maści w formie jonoforezy to tak,inaczej to tylko...krem.
Mi pomaga Jonoforeza z lidokainą na ostrogi piętowe.
Temat blokad też odpada,to w ogóle nie w tą stronę.
chrzanovy pisze:ten ortopeda jakies lansuje zastrzyki za 400 albo 800, jakis kosmos, a cos mi sie zdaje ze to pewnie jakies cudo dla wyczynowcow
różne opinie o tym,zwykli zjadacze robią zastrzyki i czekają na cud efekt,a ten ...zależny od wielu czynników.Mojej mamie nic nie pomogły,tylko kasa się opróżniła,wg lekarza za mało zastrzyków dostała,a każdy to 150 zł.
Na pewno potrzeba też agresywnej rehabilitacji.No i zamiast tych zastrzyków można brać kapsułki,nie będę pisać jakie,bo ja mam negatywne podejście,ale żona sobie chwali.
Mi na takie różne bóle systemowo pomógł lekarz z Poradni Leczenia Bólu,no i dobre pomysły miała lekarka z specjalnością rehabilitant.Dostałem od niej "pobyt dzienny " w zakładzie rehabilitacji naszego szpitala,czyli 3 tygodnie różnych zabiegów i też ulżyło z ostrego stanu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 07 sty 2015, 23:34

dzięki spisze to wszystko i wypytam co dalej lekarza ale chyba innego ortopedy, no i chyba warto poszukac reumatologa, własnie nie łapię do konca do jakiego lekarza ja mam isc czy do ortopedy czy do reumatologa, bo jak są to zerwane zaczepy mięśniowe i stany zapalne mięśni to chyba reumatolog? czy ortopeda obojętnie? nigdy nie byłem u reumatologa.

diclac w takim razie odpada, za duże ryzyko
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

atabe
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: atabe » 08 sty 2015, 16:13

A może jednak lekarz rehabilitant. Moja siostra ma problemy z kolanami i im więcej godzin spędzonych na rehabilitacji i dostosowanym do dolegliwości treningu tym jej lepiej. Jak za mało ruchu , to narzeka na ból. Tylko musi to być ruch odpowiednio dobrany do schorzenia, aby wzmocnić i odciążyć odpowiednie mięśnie i stawy

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 08 sty 2015, 16:56

chrzanovy,Dziś zostałem wysłany do Lidla ,a tam bardzo dużo przeróżnych ochraniaczy stabilizujących w dostępnej cenie ,na każdą część ciała.
Może warto abyś sobie zafundował takie profilaktycznie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 08 sty 2015, 20:37

na łokiec tenisisty, polecam zabieg, który nazywa sie falą uderzeniową, nie jest on niestety refundowany przez NFZ (czyli jak wsio co dobre), jeden zabieg kosztuje srednio ok 50zł (zalezy od dawek-trzeba dopytac, bo nie ktore przychodnie robia w konia :/ ), takich zabiegow trzeba wziac od 3 do nawet 5 w tygodniowych odstepach czasu. Pacjenci sobie chwala i to bardzo. Głównym przeciwwskazaniem jest osteoporoza. Tak smao chwala zabieg aparatem Salus Talent to pole magnetyczne barrrdzo wyskiej czestotliwosci, tez ok 50zł 1 zabieg i okolo 5 trzeba wziac zeby poczuc roznice. Popytaj warto :)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 08 sty 2015, 23:47

malapkasia pisze:na łokiec tenisisty, polecam zabieg, który nazywa sie falą uderzeniową, :)
tak wiem ale pisaełem ze niepomoglo wcale bylem na 5 falach dlatego szukam pomocy innej

ps. dzięki obyty jutro oblukam lidla zawze pomoże to chyba do pracy

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Post autor: sofijka » 09 sty 2015, 00:02

chrzanovy pisze:no i chyba warto poszukac reumatologa, własnie nie łapię do konca do jakiego lekarza ja mam isc czy do ortopedy czy do reumatologa, bo jak są to zerwane zaczepy mięśniowe i stany zapalne mięśni to chyba reumatolog? czy ortopeda obojętnie?
chrzanovy, z zerwanymi zaczepami mięśniowymi to myślę, że do ortopedy, ja walczę z konsekwencjami naderwanego mięśnia łydki oraz rozwalonego ścięgna Achillesa i właśnie chodzę do ortopedy oraz przeszłam konsultację z lekarzem od rehabiliacji. Czytałam jednak w tym wątku, że masz też problemy ze stawami, to już zdecydowanie reumatolog.

obyty.z.cu napisał/napisała
zostałem wysłany do Lidla ,a tam bardzo dużo przeróżnych ochraniaczy stabilizujących w dostępnej cenie ,na każdą część ciała.
Mi swojego czasu po innej kontuzji stabilizator bardzo ułatwił życie, więc także uważam, że zaopatrzenie się w niego może być bardzo przydatne.
chrzanovy obyś znalazł skuteczną metodę na złagodzenie dolegliwości, powodzenia

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 09 sty 2015, 23:20

innej kontuzji stabilizator bardzo ułatwił życie, więc także uważam, że zaopatrzenie się w niego może być bardzo przydatne.
chrzanovy obyś znalazł skuteczną metodę na złagodzenie dolegliwości, powodzenia
a powiedz mi te stabilizatory to sie zaklada tylko do pracy fizycznej tak? czy cły czas w tym siedzieć?

ps. no i dzięki za troskę o cudaka;)

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃

Post autor: Maatylda » 09 sty 2015, 23:32

chrzanovy, ja w swoich łokciowych, kolanowych jak i 'ręcznych' chodzę b. często i robię w nich wszystko :)
kiedy zdejmę do kapieli po całym dniu, czuję się jak sflaczała masa, która zaraz osiądzie jak polip na podłodze :mrgreen:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 09 sty 2015, 23:36

Maatylda pisze:chrzanovy, ja w swoich łokciowych, kolanowych jak i 'ręcznych' chodzę b. często i robię w nich wszystko :)
kiedy zdejmę do kapieli po całym dniu, czuję się jak sflaczała masa, która zaraz osiądzie jak polip na podłodze :mrgreen:
ok no to ja też będe musiał pobawić się w robocopa

ps. przypomina mi sie humor z tzw zeszytów "po co człowiekowi szkielet? bo inaczej by mu mięso na podłogę spadło" :)

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃

Post autor: Maatylda » 09 sty 2015, 23:50

bo inaczej by mu mięso na podłogę spadło
O to to! :kox:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Post autor: sofijka » 10 sty 2015, 03:00

chrzanovy stabilizator w ciągu dnia miałam założony non stop, z tym, że to był na nogę, ale moja koleżanka miała na rękę i tak samo - cały dzień z nim chodziła i wykonywała wszystkie czynności.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 13 sty 2015, 20:58

byłem w lidlu ale jakaś masakra okazuje sie chyba ze w rzeszowie to wszyscy mają rozwalone okcie bo ani jedna sztuka okciowa sie nie ostała, puste haki, no to kupilem kolanowy i mam na okciu :)

sprawa druga poszedlem na masaż pleców i rąk pierwszy raz w życiu, niesamowita sprawa, polecam gabinety refleksologii. niesamowita ulga i odstresowanie, normalnie aż mnie zaćmiło jak wstawałem , super sprawa będę uskuteczniał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”