zapalenie zatok

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ulenka85
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Re: zapalenie zatok

Post autor: ulenka85 » 01 sty 2011, 16:35

Że to zatoki orzekł laryngolog. Nadal nic z nich nie schodzi mimo że juz wszystko próbowałam, boje się że może zostałam zarażona jakaś bakterią podczas usówania 8 bo nadal boli i lekko policzek spuchniety. Dentysta twierdzi że tak moze byc i to normalne.
A ja zwijam sie przez jelitka juz a niestety moj lekarz jest niedostepny na razie.
Troche sie martwie, poprostu nie wiem co robic.

gregtech

Post autor: gregtech » 01 sty 2011, 19:11

ulenka85 pisze:Bardzo cierie z bolu głowy
Witaj. Mam podobnie. Od 2 tygodni boli mnie głowa strasznie. Na początku obwiniałem zatoki, bo choruje na przewlekłe zapalenie zatok. Ale okazuje się że to od zęba. Ząb jest co prawda martwy i na zdjęciu nie widać większych zmian ale sięga on aż do zatoki, i powoduje stan zapalny zatoki, gdzieś przy końcówce korzenia musza się zbierac baktere i znajdują ujście do zatok i tak kółko zamknięte. W poniedziałek idę go usunąć do dentysty, wolę go usunąć, bo głowa mnie tak napierdziela że szok, jeszcze się zapalaenia opon mózgowych nabawie :neutral: . Jeżeli ząb częsciowo znajduje się w zatoce a dentyste nie usune dobrze korzenia to może wpaść do zatoki i powodać ciągły ból stan zapalny. Może tu tkwi przyczyna że masz dalej problem. Tomografia komputerowa by sie przydała żeby ocenić Twoje zatoki.
ulenka85 pisze:ma ktoś moze jakies domowe sposoby zeby sobie ulżyć choć trochę?
Obawiam się że domowe sposoby nie zabardzo tu pomogą.

ulenka85
Początkujący ✽✽

Post autor: ulenka85 » 01 sty 2011, 21:55

Nawet jesli chodzi o dolna czesc szczeki? Ja miałam dolna usuwana i straszne problemy po.
Mam nadzieje ze jak skończę antybiotyk to wszystko wróci do normy.
Strasznie chudne przy tym. Nawet jesc nie moge:(

gregtech

Post autor: gregtech » 01 sty 2011, 23:50

Jak dolny ząb to raczej spokojnie zatok nie zainfekował, ewentualnie zapalenie ozębnej czy okostnej mogło wtargnąć. Po antybiotyku i środkach przeciwzapalnych powinno przejść. :( Wiem jak to jest z nami jelitowcami, głupie wyrwanie zęba a problemów po masa,. Wieczne komplikacje no i jeszcze to chudnięce :( Współczuje i pozdrawiam bielszczankę ;) Powodzenia

ulenka85
Początkujący ✽✽

Post autor: ulenka85 » 05 sty 2011, 22:41

Mam pytanie do Mamci lub kogoś kto może mi podpowiedzieć.
A wiec zatoki prawie ok ale zeszło mi wszystko na gardło i mam obłożone ból oraz węzły chłonne powiekszone i bolesne. Zastanawiam się czy jesli antybiotyk nie zabil bakterii to jesli pojde na posiew zaraz po antybiotyku to wyjdzie co tam siedzi we mnie czy nie?
Kolejny antybiotyk by mnie chyba "zabil" bo z ledwością ten wytrzymałam.

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 06 sty 2011, 09:32

Kiedy choroba mnie atakowała miałam też wielkie problemy z zatokami.
Aż w końcu miałam zrobione dwie punkcje( to wcale nie takie straszne,ale za to jaka ulga).
I od tego czasu zero problemu.

gregtech

Post autor: gregtech » 06 sty 2011, 23:13

ulenka85 pisze:jesli pojde na posiew zaraz po antybiotyku to wyjdzie co tam siedzi we mnie czy nie?
Prawdopodobnie antybiotyk nie trafiony, bakterie zeszły niżej, skolonizowały gardło i krtań. Powiedz jaki antybiotyk zażywałaś ??. Jeżeli masz obłożone ropą gardlo czyli są tam bakterie i teoretycznie w posiewie powinno wyjść. Ale nie spodziewaj się że na posiewie Ci coś wyjdzie, kilkakrotnie robiłem posiew z wysięku ropnego i ostrego zapalenie zatok i nic nie wyszło niby czysto, zdrowy jak ryc z gorączką 39 stopni i ostrym zapaleniem. Te posiewy nie są zbyt dobre, zależy chyba od laboratorium i laborantki na kogo sie trafi.

ulenka85
Początkujący ✽✽

Post autor: ulenka85 » 08 sty 2011, 18:04

Zażywałam Cipropol a potem dożylnio Biofuroksym. Czuje się coraz gorzej.
Brzuch głowa i gardło. Nie wiem co mam juz robić...

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 17 paź 2011, 17:11

mam pytanie prawdopodobnie przechodzilam zapalenie zatok
miałam bol głowy i zólto zielony katar
to było z pare dni temu, dzisiaj dostałam antybiotyk
nie wiem czy go wziasc?katar jakby sie zmniejszyl i bol głowy tez,nie lubie brac antybiotykow
ale z drugiej strony czy moze wrócic za pare tygodni to zapalenie bez antybiotyku?
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: subzero » 17 paź 2011, 17:14

Zapalenie zatok może wrócić zawsze (jesli ktos jest podatny na to). Ja mam problemy z zatokami i antybiotyków na nie najadłam się w życiu już troszkę. Pamiętam jak dostałam Augumentin, wzielam całą zapisaną kuracje, a zapalenie wróciło po 10 dniach :] myslalam, ze sie zapłaczę.
edit: Ale jak ktoś się nie boryka z częstym zapaleniem zatok, to myslę, że nawrót jest mniej prawdopodobny

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 29 lis 2012, 12:23

czy mozecie cos polecic na ból ucha bez antybiotyku ?jakies domowe sposoby czy cos bez recepty?po umyciu głowy mnie zawiało i od poniedziałku bolą mnie uszy
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: Remedios44 » 29 lis 2012, 19:00

Możesz też kupić maść rozgrzewającą, np. RubArom albo VapoRub, i tym smarować parę razy dziennie okolice uszu. To samo na zapalenie zatok, mi lepiej pomogło niż cały szereg kolejnych antybiotyków i różnych innych świństw. Zresztą, niezależnie od tego, czym leczymy zatoki, zawsze warto dodać do tego ich nagrzewanie, różne sposoby na to już tu padały, jak rozgrzany piasek czy lampy. (A najlepiej jest się przytulić do kota :D)
Nawet gdy życie spycha cię najmocniej w dół, wciąż mierz wysoko. Wspinaj się na drabinę, podskakuj, choćbyś sam sobie wydawał się śmieszny ze swoją chęcią latania. Wszyscy mamy skrzydła, ale by latać, potrzeba wysiłku.

CU od 2002, ileostomia od 2004.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 05 gru 2012, 10:15

a co polecacie mi bez recepty n a ucho pływaka za mocno woda wleciala do ucha i od tygodnia podboluje
olejek i masci juz probowałam
jakies krople bez recepty do ucha kupic?znacie jakies?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: Osóbka » 05 gru 2012, 10:18

Otinum, były chyba bez recepty, ale nie dam sobie nic uciąć :wink:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 05 gru 2012, 21:38

NA zatoki najlepsze inhalacje z tymianku. No i chodzenie w czapce bądź w opasce na czoło. :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”