niewydolność nerek a CU

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
gosiurka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

niewydolność nerek a CU

Post autor: gosiurka » 30 sty 2007, 10:50

Witam, czy jest ktoś na forum kto oprócz CU ma też PNN czyli przewlekłą niewydolność nerek ?? Tak jest w moim przypadku i zastanawiam się czy ta niewydolność nie jes tzwiązana z CU

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: niewydolność nerek a CU

Post autor: ranka » 01 lut 2007, 12:10

nie sadze.PNN raczej nie nalezy do chorob autoimmunologicznych wiec nien sadze zeby to mialo zwiazek
Obrazek

nenya
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: nenya » 01 lut 2007, 13:23

gosiurka, a udało się ustalić jaka jest przyczyna twojego PNN?
bo to co napisała ranka jest prawdziwe, oprócz przypadków niewydolności spowodowanej toczniem układowym, a to jest choroba autoimmunologiczna.
a jak wiemy, auto- czasami współwystępują, nakładają się, itd., w bardzo dziwacznych kombinacjach.
może nie jesteś "dodiagnozowana"? oczywiście to tylko spekulacje...
równie dobrze to mogą komplikacje polekowe lub jakakolwiek inna przyczyna, ale nie odrzucałabym także podłoża auto-
Jedynie głupiec martwi się z powodu rzeczy, na które nie ma żadnego wpływu. [Samuel Johnson]

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 01 lut 2007, 14:33

nenya pisze:równie dobrze to mogą komplikacje polekowe lub jakakolwiek inna przyczyna,
Przyłączam się do tej sugestii. Nie znam się na PNN, ale kiedyś też miałem krótki epizod z nerkami. Tzn. nerki rozregulowały się jako "transakcja wiązana" z leczeniem CU.
A było to tak :) : Lekarz zaordynował mi dużą dawkę Encortonu, co od razu u mnie skutkuje podwyższonym ciśnieniem do 150/100. Ale to i tak się opłaca, bo sterydy w dużej dawce dobrze u mnie działają na zaostrzenie CU, no i szybko się ze sterydów schodzi. Ale nadciśnienie się utrzymywało, więc lekarz przepisał na to m.in. jakiś nowy lek (nazwy już nie pamiętam). Ale ponieważ mój lekarz, to jest super doktor :), to od razu zlecił kontrolną morfologię i mocz. Bo wiedział, że ten lek może w wyjątkowych przypadkach (a ja przecież jestem wyjątkowy :razz: ) skutkować zaburzeniami pracy nerek. I wtedy zmienił ten lek na kombinację: Amlozek + Spironol + Betaloc i nerki natychmiast wróciły do normy.
To tylko taka sugestia, może niech twój doktor przejrzy dokladnie wszystkie leki jakie bierzesz.

Pozdrawiam
Tomy

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 01 lut 2007, 14:45

PNN i CU czy jaka kolwiek inna choroba przeciez moga istniec niezaleznie od siebie.PN to proces ktory narasta z czasem.jesli leki byly brane dluzszy czas to owszem trzeba to zdiagnozowac,ale jesli od niedawna to raczej bylaby ONN.
Obrazek

gosiurka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: gosiurka » 05 lut 2007, 12:29

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi Nie wiadomo skąd PNN ponieważ nerki są w takim stanie ,że diagnozy nie da się postawić (biopsja wykluczona),związek PNN z CU zasugerowała lekarka u której niedawno byłam, zobaczę co powie profesor spec od nerek.

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”