HELICOBACTER PYLORI

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sara
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: sara » 09 wrz 2008, 23:32

pisząc że mieliśmy posiew miałam na myśli że jesteśmy po 3 leczeniu HP i ono też nie przyniosło rezultatu! miał testy po 4 tygodniach wyszły dodatnie teraz czekamy na następne za 4 tygodnie żeby porównać i wtedy będzie podjęta decyzja w jakim kierunku pójdą badania.
mówiąc szczerze trochę się boje co to może oznaczać?!

MichalE7
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: MichalE7 » 09 wrz 2008, 23:41

3 terapie to masakra juz.. a jakie objawy?? nic nie pomaga? Mam nadzieje ze ja wroce z dobrymi wynikami z gastro.

Co do tych probiotykow to biore trilac 1 kapsulke do obiadu.. myslicie ze powinienem sobie cos dokupic??

Ogolnie stwierdzam, ze choroba zoladka to chyba najgorsza rzecz jaka moze sie przytrafic..

sara
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: sara » 09 wrz 2008, 23:50

dobrym probiotykiem jest DICOFLOR 60

emjot27
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: emjot27 » 16 wrz 2008, 20:24

Witam ponownie po przewie.
Byłem dzisiaj u gastrologa, ale tym razem innego (nie będę tu opisywał powód mojej zmiany, ale głównie chodziło o olewcze podejście poprzedniego doktora do pacjenta, pomimo kasowaniu niemałej sumki za wizytę). Przedstawiłem Pani Doktor szczegółowo historie mojej choroby. Ta poleciła mi następujący harmonogram:

- Odstawić inhibitor pompy protonowej na dwa tygodnie, tak aby móc zrobić test oddechowy na obecność HP
- przepisała mi Tribux 3 x 1 przed posiłkami i ProbioLac plus 2 x dziennie.
- dała mi skierowanie na badania krwi: morfologia, ob, ALAT, ASPAT, (coś co nie mogę się doczytać ;) )CGTP, HCV.
Po tym wszystkim mam się do niej zgłosić ponownie. Jeżeli będzie taka potrzeba, to zrobi mi gastroskopię i zobaczy co dalej.

Jestem ciekawy jak zareaguje mój żołądek jak odstawię dragi :| :|
Co sądzicie o tych pomysłach Pani doktor?
Jest już lepiej...oby tak dalej :)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 16 wrz 2008, 21:36

CGTP---> to jest GGTP

z jakiego szpitala byla owa Pani Doktor?

mi sie podoba :)
Obrazek

emjot27
Początkujący ✽✽

Post autor: emjot27 » 16 wrz 2008, 21:51

U Pani Doktor byłem w prywatnym gabinecie, ale znalazłem ją na liście lekarzy w Intercorze w Bydgoszczy ;) Bardzo miła i przyjaźnie nastawiona starsza pani. Co prawda to moja pierwsza wizyta u niej, ale zrobiła na mnie bardzo miłe wrażenie. No i mój portfel nie schudł tak mocno jak po wizycie u mojego poprzedniego lekarza ;)

GdzieZdrowie?!
Debiutant ✽

Post autor: GdzieZdrowie?! » 17 wrz 2008, 17:48

Siemanko mam do was pytanie. Otóż robiłem sobie test na helicobacter pylori przy gastroskopii i nie był on do końca jasny po czym lekarz ,po kilku godzinach namysłu ( obserwował próbkę ) stwierdził że raczej nie mam HP. Przyczytałem gdiześ na forum że inhibitor pompy protonowej może maskować obecność Helicobacter. Tak się składa że biorę controloc 40 i to 2x dziennie więc dawka jest ostra i proszę teraz o obiektywne rady odnośnie dalszego postępowania. Czy odstawić inhibitor na jakiś czas i powtórzyć badanie ? Jaki rodzaj badania jest lepszy ? Test oddechowy czy test robiony podczas gastroskopii. Czy wyniki obu tych testów są maskowane przez HP ? A może inhibitor wcale nie maskuje jawności HP a ja niepotrzebnie się przejmuję ?! proszę o odpowiedź

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 17 wrz 2008, 23:28

tak jak bylo wczesniej - do kontroli moze byc test oddechowy ale jako ze eradykacji nie bylo, mozna powtorzyc gastroskopie. na pewno nie test z krwi.

do testu oddechowego trzeba odstawic IPP - na 2 tyg, tak jak zreszta mowil emjot :)

problem moze byc tylko ze znalezieniem osrodka wykonujacego test oddechowy
Obrazek

GdzieZdrowie?!
Debiutant ✽

Post autor: GdzieZdrowie?! » 17 wrz 2008, 23:47

Dzięki .Masz rację ... w Polsce nie ma zbyt wielu punktów gdzie można by było taki test zrobić ... Ale zwykłe badanie ureazowe poprzedzone 10dniową absencją moich dragów xD powinno przynieść jakiś konkretny rezultat - tak przynajmniej twierdzi nowy gastrolog... Pożyjemy zobaczymy a takie pytanko do ludzi z Helicobacterem .... Też macie podwyższoną kreatyninę ?! Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale tak zapytam bo trochę mnie niepokoi .

emjot27
Początkujący ✽✽

Post autor: emjot27 » 18 wrz 2008, 14:11

Podobno, żeby znaleźć w swojej miejscowości ośrodek gdzie można zrobić test oddechowy na HP, trzeba się kierować do ośrodków pediatrycznych bo podobno tam najczęściej są wykorzystywane takie metody, gdyż stosuje się je właśnie u dzieci zamiast bardziej inwazyjnych tj gastroskopia. Tak samo jest w Bydgoszczy w Juraszu, gdzie ten test wykonuje się własnie na wydziale pediatrycznym.

Awatar użytkownika
dziz
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie

Post autor: dziz » 18 wrz 2008, 14:21

szperalam po googlach w poszukiwaniu odpowiedzi na swoje dolegliwosci i odkrylam to forum (tenk gad :razz: )

echh moze wypowiem sie o swoich objawach...w poprzedni wtorek cos mnie porzadnie bolalo w okolicy pepka i wyrostka :evil: ( myslalam ze to wyrostek ale inne objawy "typowe" dla wyrostka nie wystepowaly wiec stwierdzilam ze to jajnik daje o sobie tak bardzo znac) jednakze od srody do niedzieli nie przechodzilo - wparwdzie nie bolalo tak jak w tamten wtorek ale jednak ciagle - raz mniej raz bardziej :evil: wiec w poniedzialek zmotywowalam sie i poszlam do swojego lekarza rodzinengo - babeczka pouciskala brzuch i stwierdzila ze to najwprawdopodobniej jelita(zwlaszcza ze jej powiedzialam iz od paru miesiecy mam czeste bolesci zoladka + biegunka na zmiane z parodniowymi zaparciami :smutny: ) zakladam ze ma racje i to nie wyrostek :P (dzis pobolewa mnie caly zoladek i tam w dole kolo wyrostka ale to chyba ze stresu :evil: )

zlecila badanie na helicobacter pyroli i dala 2 opakowania debridat'u i nos-py z tego co tu napisaliscie to ponoc tego helicobaktera nie powinno sie odczytywac z krwi a wlasnie mnie na to poslala no coz.... z tej krwi wyszlo ze bakteria jest cos ponad 7 - poszlam dzisiaj z tym wynikiem do Niej( dodalam ze w ciagu ostatnich 2 dni mialam brak stolca i ze jak cos zjem to mi niedobrze i ze mialam goraczke) i przepisala mi:

amotaks 2 x 1 tabl przez 8 dni
metronidazol 2 x 2 tab przez 10 dni
lacidofil 2 razy 1 kaps (do konca opakowania)
controloc 40 2 x 1 tabl przez 6-8tyg.
(mam nadzieje ze to wlasciwa kuracja :razz: )

do tego skierowanie na gastroskopie ktora mam wykonac jak najszybciej - powiedzcie mi co ja tego gastrologa mam wypytac bo totalnie nie wiem :smutny: czy moze gastrolog sam mi powie co i jak ?

MichalE7
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: MichalE7 » 18 wrz 2008, 22:11

Badanie krwi jest nie wskazane po terapii na helicobacter bo ono bada obecnosc przeciwciał tej bakterii a one utrzymuja sie w organizie jeszcze dlugo po wyleczeniu wiec to badanie po kuracji to bezsens.. a takie badanie przed kuracja to chyba daje rade..

Ta kuracja wyglada na typowa kuracje na helicobacter.. Objawy, coz bywaja rozne.. Niektore z objawow ktore podalas sa typowe na HP i to ze pojawialy sie w pewnych odstepach czasu :) Co do lekarza to zapewne zalecila gastroskopie zeby sie upewnic.. Jak juz bedziesz na gastroskopii to wypytaj gastrologa o jakie sa typowe objawy , czy spotkał sie z takimi jakie wystepuja u Ciebie itp a najwazniejsze to spytaj jakich potraw unikac i co jeść podczas brania tych lekow.. ogolnie to badz dociekliwa bo po to sie im placi zeby jak najwiecej informacji przekazali :razz:

A odnosnie wczesniejszego postu i pytania o kreatynine to nie mam pojecia bo mi nic o tym nie wspominal.. Przy jakim badaniu to wychodzi? :neutral:

Awatar użytkownika
dziz
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie

Post autor: dziz » 18 wrz 2008, 22:33

MichalE7 pisze:ogolnie to badz dociekliwa bo po to sie im placi zeby jak najwiecej informacji przekazali :razz:
oj zamierzam zamierzam zwlaszcza ze w moim miescie badanie kosztuje prawie 150zl :mad: :evil: ide w sobote wiec przed wizyta zrobie sobie kartke z pytaniami :) z tymze zastanawia mnie skoro pobolewa mnie kolo wyrostka + jelito
(zoladek to osobna sprawa - chyba :neutral: ) to czemu wlasnie gastro a nie rektoskopia :neutral: chociaz w sumie obstawiam ze powinnam miec przeprowadzone oba badania :wink: poczekamy zobaczymy czuje ze nadchodzi maraton po lekarzach :roll:

emjot27
Początkujący ✽✽

Post autor: emjot27 » 19 wrz 2008, 07:58

Hej dziz.
Pociesz, się, że w sumie u mnie wizyta u gastrologa jest jeszcze droższa. Koleś za samą przyjemność rozmowy z Tobą bierze 120 zł plus 60 zł za gastroskopię, co w sumie daję 180 zł za taką wizytę i jeszcze łaskę robi, jak ma Ci odpowiedzieć na jakieś pytanie i w ogóle przyjąć. Na szczęście, znalazłem innego, znacznie tańszego bo aż o połowę. Z drugiej jednak strony, zdaj się też na opinię ludzi w Twojej miejscowości, czy dany gastrolog jest rzeczywiście dobry, bo czasami lepiej może jednak dopłacić.
Swoją drogą, wg mnie skoro zrobiłaś tylko test krwi na HP, to tak od razu nie powinnaś się już leczyć na HP zwłaszcza antybiotykami bo jak wielu tu wspominało, ten test nie jest zbyt wiarygodny. Mój kolega miał dokładnie to samo, poszedł do lekarza p.k. ze swoimi dolegliwościami (bolał go żołądek i miał mdłości jak jadł) i ten kazał mu zrobić test na HP z krwi, który wyszedł pozytywny, więc zlecił mu terapie antybiotykową, która mu w cale nie pomogła. Po tym poszedł do gastrologa i po gastroskopii wykazało, że ma wrzody a spowodowane to było prawdopodobnie tym, że gdy kiedyś tam bolały go plecy brał garściami ketonal, co doprowadziło jego żołądek do opłakanego stanu. Nie mówię, że możesz Ty akurat nie mieć HP, ale moim zdaniem jak najszybciej powinnaś się upewnić u gastrologa. Ponadto, moja obecna Pani gastrolog stwierdziła, ze z tą HP to niektórzy lekarze i firmy farmaceutyczne wyolbrzymiają problem z wiadomych względów = $$$ ;)i czasami powodem dolegliwości mogą być zupełnie inne sprawy jak np problemy z wątrobą itp...
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 19 wrz 2008, 13:19

co do kreatyniny to moze byc wyzsza w chorobach nerek i przy "pakowaniu" na silowni

co do testu na HP - albo gastroskopia albo test oddechowy. nie ma innego wyjscia, chyba ze sa szczegolne sytualcje, wtedy wykonuje sie test z krwi
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”