Zęby

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Re: Zęby

Post autor: Alis » 23 paź 2013, 17:30

No i mnie dopadły problemy z zębami. A mianowicie obudziłam się w poniedziałek z bólem zęba ale myslałam że to przejściowe, na wieczór się nasiliło i musiałam łykną przeciwbólowy środek. Na drugi dzień to samo, więc wybrałam się do dentysty. Okazało się że boli mnie martwy ząb, zdjecie rtg w sumie nie wykazało nic niepokojącego, wypełnienie 3 kanałów było szczelne. Jedynie dziwne było to, że korzeń jakby sie skurczył i te patyki wystawały poza korzeń, czyli że 5 lat temu kiedy ząb był robiony korzeń był dłuższy, tak samo w sąsiednim zębie było widać, że ten jest normalnej wielkości a u bolącego zęba nie. Miał ktoś podobną sytuację? Dentysta stwierdził, że skoro brałam sterydy, immunosupresje, biologie i mam chorobe autoimmunologiczną to mój ogranizm sam niszczy zęby martwe bo traktuje jak obce :neutral: Dentysta załozył mi opatrunek bo udrożnił kanały, niestety ból był tak silny że wydłubałam to i zdecydowałam się na rwanie, bo kolejne wypełnienie kanałów tylko u endodonty bez gwarancji, że się uda a koszt ok 1000 zł.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: puphead » 23 paź 2013, 19:13

Mam bardzo podobna sytuacje. Nie bylem jeszcze z tym u stomatologa wiec duzo ci nie powiem ale rowniez zab ktory byl robiony kanalowo kilka dobrych lat temu zaczal mi sie ostatnio odzywac. Bol pojawia sie w nocy od mniej wiecej miesiaca i trzyma tak dzien, dwa. Ciekawe :roll:
"Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving.”

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽

Post autor: puphead » 13 lis 2013, 12:48

Mam bardzo podobna sytuacje. Nie bylem jeszcze z tym u stomatologa wiec duzo ci nie powiem ale rowniez zab ktory byl robiony kanalowo kilka dobrych lat temu zaczal mi sie ostatnio odzywac. Bol pojawia sie w nocy od mniej wiecej miesiaca i trzyma tak dzien, dwa. Ciekawe :roll:
Zaczynam podejrzewac immunosupresje lub sterydy. Od blisko miesiaca nie przyjmuje zadnych lekow i problem z zebami ustapil jak reka odjal.

McCarty

Post autor: McCarty » 13 lis 2013, 14:10

@puphead, ale nie przyjmujesz zadnych, lekow bo ci na zeby szkodza? I jej odstawiles?

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽

Post autor: puphead » 13 lis 2013, 14:14

haha, nie sterydy skonczylem, a aze musialem odstawic bo zaczalem miec straszne nudnosci i w miedzyczasie czekam na wyniki badan krwi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”