Strona 1 z 1

opuchlizna na twarzy po encortonie

: 17 sie 2007, 21:47
autor: darecki
Mam pytanie biorę encorton od roku w zwiększonej dawce około 30mg i jestem spuchnięty na twarzy i chciałbym się dowiedzieć czy po odstawieniu tego sterydu powrócę do normalnego wyglądu czy mogą zostać jakieś deformacje ?

Re: opuchlizna na twarzy po encortonie

: 17 sie 2007, 22:09
autor: Sylwiaczek
opuchlizna schodzi,pamiętam jak ja brałam ten lek to twarz miałam tak opuchniętą jakbym miała lada moment eksplodować :razz: koszmarnie napakowane policzki :neutral: Po odstawieniu wszystko zaczęło powracać do normy, wprawdzie nie trwało to z dnia na dzień, ale już przy zmniejszaniu dawki obrzęk zaczął sie zmniejszać.

Re: opuchlizna na twarzy po encortonie

: 17 sie 2007, 22:42
autor: Mamcia
Encorton od roku w takiej dawce??? A czy próbowano właczyć ci aza?? Gdzie masz zmiany i jakie leki inne przyjmujesz?

Re: opuchlizna na twarzy po encortonie

: 18 sie 2007, 21:43
autor: manka
no właśnie , że tak powiem , taka dawka i tak długo to chyba trochę dziwne :neutral:

Re: opuchlizna na twarzy po encortonie

: 18 sie 2007, 23:43
autor: darecki
Dziękuję za odpowiedz ibiorę erconton od roku w dawce powiedzmy około 30mg do 10mg kiedy się polepsza schodzę ale jak jest źle mszę powracać do 30mg i tak się bujam to że opuchlizna zejdzie to zdaje sobie z tego sprawę tylko martwię się czy nie będzie widocznych zmian po takim czasie jak rok do tego biorę saalofalk 500 6-8 razy i od niedawna duspatalin i mam jeszcze jedno pytanie co to jest ten aza ? czy to lek sterydowy czy jakiś immunosupresyjny bo takie też brałem

Re: opuchlizna na twarzy po encortonie

: 19 sie 2007, 19:32
autor: Mamcia
Co to znaczy, że leki immunosupresyjne brałem - kiedy i jak długo i dlaczego przestałeś? Jaką częśc j. grubego masz zajętą?

Re: opuchlizna na twarzy po encortonie

: 02 wrz 2007, 10:14
autor: darecki
Dziękuję za odpowiedzi 6 września idę do gastrologa może przepisze inne leki cóż okaże się
pozdrawiam wszystkich życząc zdrowia