O sterydach raz jeszcze

Inaczej leki sterydowe- oparte na rozmaitych kortykosteroidach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Hanca
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: śląskie
Kontakt:

O sterydach raz jeszcze

Post autor: Hanca » 20 maja 2005, 09:52

Mój partner by? miesi?c na sterydach (Encorton 10mg) i czu? si? ?wietnie. Na pocz?tku bra? 6 tabletek na dobe, potem schodzi? do jednej. Wczoraj lekarz przepisa? mu 5 mg Encorton i kaza? bra? raz dziennie. Na razie ma recepty na 2 miesi?ce, ale lakarz wspomina? cos o do?ywotnim braniu sterydów. Zdziwi?am si? troch?. A co z w?troba?? Jak d?ugo mo?na brac sterydy?? Co o tym myslicie??

Adam

Re: O sterydach raz jeszcze

Post autor: Adam » 20 maja 2005, 10:51

Na opakowaniu budenofalku pisze 6 tyg. ja jem juz 2 lata a teraz i budentofalk i encorton.

Awatar użytkownika
szefspeed
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: szefspeed » 03 cze 2005, 21:09

Hanca 10mg to jest piku?, naprawde ma?a dawka. Ja bra?em 40mg a s? tacy co brali 80mg, wi?c nie masz sie co przejmowa? swoim partnerem, nawet o jego w?trobe nie musisz sie ba?.

nenya
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: nenya » 04 cze 2005, 16:36

spoko.
ja jestem na encortonie od roku, od 30 mg zesz?am na 7,5 mg
na sterydach jak jest potrzeba mo?na i ca?e ?ycie, byle w niewielkich dawkach - a 10 mg to nie du?o w?a?nie.
nie martw si? o w?trob?, ja mam przy colitisie równie? AIH - autoimmunologiczne zapalenie w?troby :D
do encortonu dochodzi wi?c, ursofalk i sulfasalazyna i jako? w?troba si? o dziwo nie buntuje, co wi?cej uspokoi?a si? 8O

Aga
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Budenofalk

Post autor: Aga » 08 lis 2005, 19:31

Na opakowaniu mam że nie dłużej niż 8 tygodni wiec tak...
ale czy pomoze ..?

Krzysiek(R)
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Krzysiek(R) » 09 lis 2005, 19:42

nenya pisze:spoko.
ja jestem na encortonie od roku, od 30 mg zesz?am na 7,5 mg
na sterydach jak jest potrzeba mo?na i ca?e ?ycie, byle w niewielkich dawkach - a 10 mg to nie du?o w?a?nie.
nie martw si? o w?trob?, ja mam przy colitisie równie? AIH - autoimmunologiczne zapalenie w?troby :D
do encortonu dochodzi wi?c, ursofalk i sulfasalazyna i jako? w?troba si? o dziwo nie buntuje, co wi?cej uspokoi?a si? 8O
Jakie są u Ciebie objawy AIH?????
zawsze mozemy o tym poGGadac...
GG 3141303

nenya
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: nenya » 09 lis 2005, 22:03

ech, żebym ja umiała odróżnić objawy AIH od objawów CU...
trafiłam na ścieżkę diagnostyczną po bardzo silnych bólach mięśni i stawów (kolan, łokci, nadgarstków, śródstopia), puchły nietypowo same stopy, zmiany skorne w postaci krwawych plam wyglądających jak zapalenie naczyń oraz wielkich rumieni podobnych do rumienia guzowatego, oprócz tego jeszcze drobne wysypki w okolicach stawów - głównie dłoni i łokci.
no i jeszcze zestaw objawów "jelitowych" czyli ciągłe biegunki, także krwiste, było tego trochę :roll:
w każdym razie pierwsze podstawowe badania krwi pokazały anemię, nadpłytkowość i cholernie podwyższone transaminazy (ok. 400 U/l), a badania immunologiczne obecnośc pciał ANA, ANCA, SMA, przy braku pozytywnych pciał wirusowego zapalenia wątroby, biopsja nie pozostawiła wątpliwości że to autoimmunologiczne zapalenie wątroby z zespołem cholestatycznym, a kolonoskopia dorzuciła CU.
Sama wątroba mnie nigdy nie bolała, jeśli już to było raczej coś w postaci poczucia obecności, ucisku w prawym boku, ale nie bóli.
I tyle.

Aga
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Aga » 15 mar 2006, 20:05

Słuchajcie czy słyszeliście kiedyś o tym że przy sterydach należy brać witaminę D# że podobno wspomaga ich działanie? usłyszałam to od znajomej jej córka bierze sterydy na astmę i podobno lekarz zalecił jej dodatkowe branie witaminy , a poza tym jakie bierzecie jeszcze witaminy a co z kwasem foliowym trzeba brac? Dodam jeszcze że biorę asamax, metryped, mobemid na depresje, hydroxyzinum na nerwy , i imuran mam w zanadrzu ale boje sie tego leku jakoś aha i jeszcze biore gasec na zołądek bo mi siada juz po takich dawkach lekow . Leci mi hemoglobina na łeb na szyje ostatnio -ja juz nie mam siły co jeszcze powinnam brac to przeciez juz tyle tego łykam !!... apropos ile tabletek dziennie bierzecie bo ja 12

Alicja
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Alicja » 15 mar 2006, 20:27

Moja córka brała witaminę D3 przy sterydach w ramach zapobiegania osteoporozie

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 15 mar 2006, 20:29

przede wszystkim sie uspokoj.... :lol:
chociaz rozumiem rozumiem ze nie tak łatwo kiedy sa złe wyniki i organizm szwankuje :|
wiem czemu ta osoba bierze witamine D--a to dlatego ze przy kortykosterapii moze sie rozwinac osteoporoza i lekarz prawdopodobnie chce temu zapobiec :mrgreen:
Obrazek

Aga
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Aga » 15 mar 2006, 20:53

to mam brać? a kto z WAs bierze sterydy? łykacie witamine d3?

Aga
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Aga » 15 mar 2006, 21:09

a na recepte to jest?

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 15 mar 2006, 21:32

ja biore tylko mesalazyne,zadnych witamin-zreszta staram sie stosowac nature,czyli soki,owoce,posilki pelne
mam bardzo dobre wyniki(nie chwalac sie) :mrgreen:
Obrazek

Misia

Post autor: Misia » 15 mar 2006, 21:59

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: funia » 16 mar 2006, 08:41

ja piernicze, te sterydy to okropne swinstwo!

ja juz samam nie wiem, co lepsze, czy zapalenie jelit, czy osteoporoza. te wszystkie oblesne efekty uboczne sprawiaja, ze coraz mniej chce mi sie brac leki

w poniedzialek ide do lekarza- bo od operacji przez pol roku nic nie bralam
teraz mnie czasem cos lupie w jelicie, hmmm, ale w sumie nie wiem, czy jak mi cos zaleci, to czy zaczne brac- bo zaczne od czytania ulotki o efektach uocznych, jak zawsze

mam jeszcz epytanie- jeden gastroente- ale nei wiem czy mu wierzyc, bo ogolnie nie zrobil dobrego na mnei wrazenia- poweidzial, ze jak biore sterydy na inne choroby- a bede brac na alergie wkrotce- to one pomajgaja na jelita. czy to prawda?

Zablokowany

Wróć do „Sterydy”