pentasa

W skrócie NLPZ- to grupa związków o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym oraz w większości przypadków o działaniu zmniejszającym agregację płytek krwi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
vian
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

pentasa

Post autor: vian » 07 lut 2007, 07:28

cze, biore pentase 4 dni i poczulem wyrazna poprawe :) chociaz to za tak duza kase... skonczyly sie biegunki i zmalaly bole brzucha, ale teraz mam maly problem z zaparciami - na to jednak sa sposoby...

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: pentasa

Post autor: ranka » 08 lut 2007, 12:49

ano są,jesli jednak myslisz o lekach to nie na dluzsza mete.. :neutral:
Obrazek

agapb
Debiutant ✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: agapb » 08 lut 2007, 15:45

witam, dostałam pentazę w czopkach. Ktoś to brał? Jakie przyniosło efekty? Równocześnie z tymi czopkami mam wlewki z corhydronu.
agapb

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 08 lut 2007, 16:35

miałam to i to (pentase w czopkach + wklewki z corhydronu)
pozytywnie doprowadza do remisji choroby

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 09 lut 2007, 17:49

ja biore Pentase od początku września. niestety nie dziala na mnie tak dobrze jak na Ciebie, a wlasciwie ciągle nie mam remisji. lekarze czekają do kolonoskopii (2.03) i moze wtedy cos zmienią. pozdrawiam
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 09 lut 2007, 20:42

ja tez biore Pentase w czopkach i tylko one mi pomagaja .probowalam Salofalku ale zaraz po nim mam krwawe wyproznienia.
Obrazek

dzierzba
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: dzierzba » 10 lut 2007, 10:43

ja jem pentase 5-6 lat juz bedzie i jak narazie moj organizm bardzodobrze wspolpracuje z tabletkami. Od tego czasu nie mialem zadnego nawrotu ktory utrudnil by mi funkcjonowanie. Teraz ide na badania watroby bo jak to stwierdzil lekarz przyda sie zobaczyc czy gdzies cos nie zostalo z tabletek. A przy okazji czy to prawda ze pentasa pomaga tylko 30% chorych ??

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 10 lut 2007, 11:55

biore pentase w granulkach. Czuje sie dobrze po niej, ale pewnie biore ja zbyt krotko by sie wypowiadac
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: niunia » 10 lut 2007, 17:56

hejka!! ja przez pazdziernik i listopad bralam pentase w tabletkach + pentase w czopkach i dzieki niej mialam remisje :) niestety z powodów finansowych gdy juz dotarłam do remisji zmusiłam lekarza do zmiany pentasy na salofalk i od jakis 2 tygodniu znowu leci mi krew i mam bóle brzucha :( czuje sie fatalnie a wizytę u lekarza (teraz już innego) mam dopiero 20.02.07 i boję się że pójdę do szpitala :( chętnie przeszłabym spowrotem na pentasę ale wizja wydania 500zł na miesiąc na tabletki mnie przeraża, nie stać mnie na to :(

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 10 lut 2007, 22:28

W Belgii kosztuje 136,06 euro bez ubezpieczenia, a z ubezp. place 23,90euro za 150 saszetek! Czy w tej Polsce nigdy nic sie nie zmieni???????????????,
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Awatar użytkownika
greeg
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: greeg » 11 lut 2007, 17:08

Niemogę ten system jest naprawdę chory 500zeta miesięcznie.kiedy powiedziałem swojemu lekarzowi o tym że zamieniam jucolon na pentasę to mówił mi że to dobry lek tylko jest drogi,niespodziewłem się że aż tak a co z witaminami i całą resztą która musi być uzupełnieniem.U królowej Elżbiety cena za 100 tabletek 500mg pentasy wynosi około 10-15funtów niepamiętam bo tylko raz korzystałem z jednorazowej recepty.a rocznie około100GB za wszystkie leki jakie przepiuje lekarz wiadomo po paracetamol nikt nie idzie do lekarza.ceny w zakresie ubezpieczenia. :neutral:

mariusz
Debiutant ✽

Post autor: mariusz » 11 lut 2007, 18:08

Witam. I ja biorę pentase w tabletkach,a czopki skończyły mi się 4 tyg. temu.Wraz z pentasą biorę jeszcze metypred 4mg. Kiedy przyjmowałem czopki, wszystko było ok.Ale tydzień temu wszystko powróciło, tzn. krwawe wypróżnienia. A w tej chwili leci ze mnie jak z ''kranu''. :smutny: Wizytę mam 26.02, myślę że uda mi się do niej doczekać. Muszę powiedzieć swojemu lekarzowi ,że tabletki nic mi nie pomagają ,a kosztują nie mało, bo 116zł.Pozdrawiam. :wink:

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: niunia » 11 lut 2007, 20:24

w tych 500zł była pentasa w tabletkach i w czopkach +encorton i centrum ale wszystko razem starczyło tylko na miesiąc i wszystko musiałam brać :( a ten jucolon ile kosztuje? ma takie samo działanie? hehe szkoda ze w Anglii bez recepty nie mozna tego dostać bo bym brata poprosiła....

Awatar użytkownika
greeg
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: greeg » 11 lut 2007, 21:38

ja osobiście dobrze niewspominam tego leku.w 2005r,100tabletek kosztowało27zł,ale porozmawiaj z lekarzem najlepiej abyś przyjmowała taki lek który tobie pasuje,może jeszcze jest jakiś inny :neutral:a do brata to też się uśmiechnij :wink: pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania problemu

dzierzba
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: dzierzba » 11 lut 2007, 22:36

coz pentasa moze kosztowac od 79 do 108 zlotych za 100 tabletak zalezy od apteki ale wiadomo oni raczej daja gorna cene ja place 216 zl na miesiac za tyle zjadam tabletek. Niestety NFZ nie podniosl progu dofinansowania leku wiec coz tylko znalesc najtansza apteka jak ktos wie gdzie jest najtaniej w wawie to niech napisze moze warto bedzie jechac. A moze warto by bylo kupowac tabletki za granica ciekawe cy nsze recepty tam dzialaja :) moze ktos wie albo zalatwi nam recepty :)

Zablokowany

Wróć do „Niesteroidowe Leki Przeciwzapalne”